Čistící prostředky v domácnosti

tipy, které se dají využít v různých místnostech. Jak se co vyčistí, organizace věcí nebo úklidových prací a podobně. Dotazy na čistící prostředky nebo pomůcky.

Čistící prostředky v domácnosti

Příspěvekod verusa » 0, 11. březen, 2011, 9:58 am

Jáké čistící prostředky používáte při úklidu? Co máte osvědčené na kuchyň, co na koupelnu, WC, co na prach, podlahu...? Spoléháte spíš na chemii nebo dáváte přednost ekologickým prostředkům (jakým) nebo ještě raději dáte na rady a prostředky našich babiček (ocet, soda, mýdlo)?
verusa

Re: Čistící prostředky v domácnosti

Příspěvekod Aliba » 0, 11. březen, 2011, 7:46 pm

Tak já mám doma už teď skoro všechno ekočistící prostředky a pak ocet, soda, ...
Peru v tekutém pracím prostředku Ecover, pak mám od Ecoveru sůl na skvrny, mám i žlučové mýdlo.
Do myčky mám Sodasan vše sůl, oplachovač, prášek. Pak saponát univerzální Sonett-používám na podlahy a když omejvám skříňky.. a tekutý pisek Sonett- používám na koupelnu a na kuchyň, když je tam špína co se drží. Na wc mám Ecover, na nádobí v ruce mám taky Ecover. Na odpady Golem P bio. Na okna mám nějakej obyč čistič, až dojedu tak přejdu na něco eko. Na trouby zatím používám sprej z DM. To a to na okna je u nás asi největší driák které v domácnosti používáme.
Jinak místo aviváže ocet, nebo pár kapek aroma olejíčku, na hodně špinavou vanu-pruh je super jedlá soda se saponátem-kašička, na očištění pračky používám sodu na praní a ocet, na varnou konvici kyselinu citronovou, mikrovlnka voda a nakrájenej citron.
Tak a to je tak asi vše, co se mě zrovna vybavuje, že používám.
Aliba

Příspěvekod miciqx » 0, 12. březen, 2011, 9:31 am

já nedám dopustit na domestos ve sreji v kuchyni.. mám nerezovej dřez, když potřebuje vyblejskat, nacákám domestosem, za mět minut spláchnu, setřu do sucha a je hotovo. to samý na kuchyňský lince - mám prastarou, pamatuje ještě mě coby mimino.. a je bílá.. takže je na ní vidět cokoliv a jen setřít už to moc nejde.. tady taky nastoupí domestos, občas rejžák a za chvíli je zase bílo. domestos používám i do WC.

když je potřeba něco hrubšího, používám cif
jo.. na sporák jsem měla úžasnej čistič ve spreji od droxi, bohužel už to neexistuje - zkusila jsem koupit čistič kuchyní od kleveru (cleveru?), není to už tak úžasný, ale funguje taky
na odpady používám fredy eko - fakt je výbornej

v koupelně nastupuje písek od colonu
na podlahy mám nejraděj mr propera, na okna taky - na mytí toho co na podlahy, na leštění oken (i jakejchkoliv jinejch lesklejch ploch) mám nejraděj sprej od proppera, ale blbě se mi shání - pak vezmu to co je poruce, ai nejčastěji cif, ale to už nejni ono :o)
ještě na dřevěnej stůl mám pronto, taky sprej - ale to používám jednou za čas na očivení toho dřeva, ne jako čistič
a vlastně sem zabudla - na dřevěnou podlahu pronto mýdlový čistič či jak se to jmenuje :o)

já vim, zní to jak komerční reklama, ale zkoušela jsem různé a tohle mi vyhovuje nejvíc
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod Lída » 0, 13. březen, 2011, 9:20 am

já jsem asi zpátečnická, chci toho mít doma co nejmíň. Jestli si to vybavuju dobře, používám na všechno buď Jar nebo čistou vodu. I ty dryáky na wc se snažím drasticky omezovat.
Lída
Site Admin

Příspěvekod Aliba » 0, 13. březen, 2011, 9:30 am

Lído
Určitě nejsi, kdybys to viděla u nás ve skříňce s úklidovýma prostředkama dřív, tak bys :shock: . Fakt jsem měla čistič na kde co, takže to bylo šíleně flašek :roll: . Pak jsem si řekla, že chci šetřit domácnost, nás, přirodu a začla hledat eko a rady co čím vyčistit co je doma po ruce. Takže se to fakt ztenčilo a hlavně mě ty flašky vydržej dlouho. No a stejnak furt přemýšlím, jak to minimalizovat ;) .

Jo a ještě máme doma jeden driák a to sprej na hmyz Raid fialovej-vozím na chalupu.
Aliba

Příspěvekod RomanaK » 0, 13. březen, 2011, 8:49 pm

No tak já byla také maniak na kdejaká čistidla, než jsem si někde přečetla že je to stejně vše na jednom základě a akorát jiné etikety. Takže dopracovávám to co mám a jediné co budu kupovat : 1na koupelnu a 1 na kuchyň a jinak universál ....nebo dle rad :-) Okna myji zásadně jen švédskou utrkou a teplou vodou .... jsou pak dokonale beze šmouh ;)
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod Lída » 0, 14. březen, 2011, 9:03 am

díky za uklidnění :D
Hodně se mi osvědčilo mít ale víc kusů od jednoho čistícího prostředku. Ne mít jeden v kuchyni, s tím, že si vždycky dojdu, když ho budu potřebovat v koupelně. Cestou mě vždycky něco vyrušilo a já se už do koupelny nevrátila :oops: :lol:
Lída
Site Admin

Příspěvekod verusa » 0, 14. březen, 2011, 9:20 am

Tak já sice mám v koupelně ve skříňce nějaký chemikálie, ale v podstatě taky převážně používám jar (teda teď mám od Ecoveru), vodu, švédskou utěrku, na vanu a umyvadlo tekutý písek real, ocet (ten jsme teď naředila do lahvičky s rozprašovačem a používám třeba na kachličky v koupelně, zkusilajsem to i na kuch. linku, ocet používám i na ledničku, rychlovarnou konvici. Na WC mám domestos a na okna Clin, ale až ho spotřebuju, tak asi zkusím jen švédskou utěrku a vodu. Jednou za čas do odpadu NaOH (hydrxid sodný - vím, že je to "driják", ale zatím se mi to nejvíc osvědčilo. V pátek jsem si konečně koupila mop. Dlouho jsme se rozhodovala jaký, máme dlažbu - kousek v kuchyni, chodbičku, WC a koupelnu. Nakonec jsem koupila v Penny mop twist od Leihteitu a super. V sobotu jsem to celý setřela 2x, jednou když děti byly s manželem venku a podruhé (neplánovaně), když to setřely děti sami a ještě se o to málem popraly (4,5 let a 2 roky) :D :D :D Až mě skoro přišlo líto, že ty dlažby nemáme v bytě víc :D :D :D
verusa

Příspěvekod virginia » 0, 14. březen, 2011, 12:07 pm

Tak u nás - na záchodě prostě něco, co mi padne do ruky, obvykle kupuji DM, pro mě dobrý výsledek a nízká cena, v kuchyni cif ve spreji, fialovorůžový, na mastnou špínu na digestoři a vršků skříněk, na sklokeramiku čistič spešl (DM) je lepší než to, co na skloker. není určeno, na troubu teď už taky DM, v koupelně normálka jar, na kachličky švédský hadr, na okna taky, na podlahy jar. Díky za uklidnění, že nemáte všechny miliony všelijakých čističů, už jsem si připadala jako prase, že mám skoro na všechno jar - vlastně to ani nemusí být jar, obvykle jakýkoli saponát. To je asi vše. Prach utírám vlhkým hadrem.
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na ně dívají, aniž by něco udělali. (Albert Einstein)
virginia

Příspěvekod rafej » 0, 14. březen, 2011, 11:36 pm

Všechno je to o vodě a čistotě prostředí. Mám s tím zkušenosti.
Na chatě máme velmi měkkou vodu a krásně čisté horské prostředí. Vystačím tam s jarem, citrónovou šťávou, práškem (Real nebo Ava), octem s práškem do pečiva na vanu, umyvadlo v koupelně a wc.
Doma mám zase příšerně tvrdou vodu a pod okny ulici napojenou na dálnici, takže ve vzduchu lítá spousta prachu a popílku. Takže se hromadě prostředků nevyhnu. Měli byste vidět okna. Po měsíci připomínají krbová dvířka! Takže dost záleží, s čím se člověk potýká. :(
rafej

Další

Zpět na Pro všechny místnosti