Čistící prostředky v domácnosti

tipy, které se dají využít v různých místnostech. Jak se co vyčistí, organizace věcí nebo úklidových prací a podobně. Dotazy na čistící prostředky nebo pomůcky.

Re: Čistící prostředky v domácnosti

Příspěvekod Dagmarka01 » 0, 21. červen, 2011, 9:31 am

Víte někdo jak vyrobit desinfekci na WC.Něco bylo v Máte doma uklizeno,ale jsem skleroza.Při nejhorším jsem si říkala,že naředím do rozprašovače domestos.Používám desinfekci jen na nastříkání okolo WC,ale i několikrát denně mám doma 3 chlapáky a sedět na močení nebudou :-(.
Kupovala jsem od Dedry,ale ta palba, :15: když je taková spotřeba
Dagmarka01

Příspěvekod mamon » 0, 21. červen, 2011, 12:02 pm

Ahoj lidičky, nemáte někdo zkušenosti s výrobky od firmy MISSIVA?
Dívala jsem se na jejich stránky http://www.missiva.cz a zjistila jsem, že výrobky jsou ekologicky šetrné a jsou vyráběné v ČR. Člověk si zakoupí koncentrát a následně si jej naředí dle návodu a z půllitrového balení při ředění 1:10 se vyrobí 5,5litru čističe. Tak si myslím, že je to cenově výhodný a navíc šetří přírodu.
mamon

Příspěvekod JanaD » 0, 21. červen, 2011, 12:59 pm

Mamon: no já vím, že např. Celestýnu a Medium používá tchýně a je spokojená, Medium jsem měla možnost také vyzkoušet a dobrý :good:
JanaD

Příspěvekod Suzan » 0, 3. leden, 2012, 12:03 am

ředěný ocet je taky desinfekce a navíc ti zabije jen ty špatné bakterie.No a záchod ti nebude smrdět. :bye2:
Suzan

Příspěvekod Slávinka » 0, 7. leden, 2012, 9:35 pm

Mamon - taky používám Medium (na koupelny a záchody) a jsem hodně spokojená. Kupuju si 3l kanystřík a ředím do lahve s rozprašovačem. Zkoušela jsem toho od nich víc. Celestýna (na nádobí) a Jasněnka (na skla, zrcadla) jsou taky dobré. Troubelín (na trouby a sporáky) se mi moc neosvědčil. Prášek na praní Permon, na to jsem neměla nervy - je tam hodně složek a z těch složek si každý vybere to vhodné na zrovna prané prádlo, namíchá si to do kelímku a pak hodí do bubnu. Myšlenka dobrá, ale na to jsem já moc líná, takže jsem přešla na Ecover. Objednávám si z něj jen složku Permon B (bělidlo a percarbonát - to je "bělidlo"na barevné prádlo) a pak Permon D - odstraňovač mastných skvrn. A používám to na fleky, co nejdou vyprat, tak to nastříkám Déčkem, v ruce promnu a podle barvy oblečení na to nasypu bělidlo, nechám namočené přes noc v lavoru a ráno hodím do pračky. Většina fleků se vypere. I těch, co se nevypraly s nějakým podobným prostředkem (Vanish, Flekíto apod.) To je fakt dobrý. Vypralo to třeba i nastrouhané jablko - a to už je co říct. Jo a ještě mají dobré "kuličky" do podpaží (deodorant).
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Příspěvekod dadaz » 0, 22. květen, 2012, 9:03 am

já se teď dočetla, že na utírání prachu je dobré používat vodu s trochou aviváže, že to odpuzuje prach - si připadám, jako bych objevila Ameriku:-)))
dadaz

Příspěvekod kulich » 0, 24. září, 2015, 5:25 pm

Ahoj, nepoužíváte tady někdo čistící prostředky Pulirapid ? Jedna moje kolegyně si je moc pochvalovala, ale já moc nevím, jestli jí mám věřit. Prý se s nimi dobře čistí okna, je to pravda? Díky moc!
kulich

Příspěvekod Zdrala » 0, 9. říjen, 2015, 8:48 am

Kulich - nedávno jsme měnili v kuchyni baterii a ptala jsem se instalatéra, jestli fakt musím používat od výrobce doporučený prostředek na odstraňování vodního kamene nebo je to jedno a on říkal, že jeho manželka si teď chválí Pulirapid. Tak na tom třeba něco bude.
Zdrala

Předchozí

Zpět na Pro všechny místnosti