Jogurtovo skořicové věnečky

Pečené i nepečené dobroty, buchty, koláče, zákusky, chleba a podobně

Jogurtovo skořicové věnečky

Příspěvekod jupijaaa » 0, 20. květen, 2014, 10:48 am

Kategorie receptu Kategorie receptu: Domácí pekárna

Suroviny:

150 g bílého jogurtu, 50 ml vody, vanilkový cukr, 30 g cukru krupice, 30 g oleje, špetka soli, 14-15 g droždí, 300 g hladké mouky

Náplň: cukr, může být i vanilkový, mletá skořice, máslo

Postup přípravy receptu

Suroviny dáme do pekárny (nejdříve tekuté, pak tuhé) a použijeme program Těsto.
Vykynuté těsto propracujeme, rozdělíme na díly (měla jsem jich 5) a z každého uděláme bochánek, který necháme asi 10 minut odpočinout.

Pak vyválíme, potřeme změklým máslem, sypneme cukrem a skořicí a celý ovál nakrájíme na proužky - u jednoho okraje nedořízneme, takže nám drží pěkně pohromadě.

Všechny prameny vezmeme do ruky (shrneme je do dlaně), do druhé ruky vezmeme pevný nerozřezaný konec, celý cop zkroutíme jako při ždímání a stočíme do věnce.

Necháme na plechu nakynout, pak potřeme vejcem, můžeme sypnout plátky mandlí a upečeme ve vyhřáté troubě (200°C/asi 15-18 min)

(Díky máslu, kterým jsme potřeli ovál, se k sobě jednotlivé pramínky úplně nepřilepí a vznikne efektní věneček

osobně těsto dělím na 10 dílů - malé jsou hezčí,z těch 6 dílů jsou fakt dost velké..no jak je kdo zvylký..jinak tu ještě zkusím dát odkaz na stránky,ze kterých to je...ale to se mi asi nepodaří neb jsem PC blb :laughingneqw: :laughingneqw: :laughingneqw:
jo a do pekárky se mi vleze dávka 1,5 velká..kdyby to pro někodo bylo málo jupijaaa
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Re: Jogurtovo skořicové věnečky

Příspěvekod jupijaaa » 0, 20. květen, 2014, 10:50 am

:
Naposledy upravil jupijaaa dne 0, 20. květen, 2014, 10:54 am, celkově upraveno 1
jupijaaa

Re: Jogurtovo skořicové věnečky

Příspěvekod jupijaaa » 0, 20. květen, 2014, 10:52 am

jen nevím jestli to b ude fungovat,je tam i obrázek jak se to motá,aby to bylo krááásnéééé :d_sunny:
http://www.toprecepty.cz/recept/16149-j ... e-skorici/
jupijaaa

Zpět na Moučníky a pečivo