Pomerančové madlenky

Pečené i nepečené dobroty, buchty, koláče, zákusky, chleba a podobně

Pomerančové madlenky

Příspěvekod Čola » 0, 7. duben, 2014, 10:01 am

Vkládám slíbené recepty na madlenky. Nejdříve tedy ty pomerančové:
Suroviny:
(rozpis cca 20 ks)
125 g hladké mouky
125 g másla
75 g cukru krupice
20 g vanilkového cukru
4 vejce
1 kypřící prášek (toho tam bylo zbytečně moc, pak jsem ho v madlenkách cítila, rozhodně stačí méně)
1 lžíce pomerančové šťávy
kůra z půlky pomeranče (nepodařilo se mi ostrouhat, tak jsem dala citronovou kůru z pytlíku - mám s ní dobré zkušenosti na pečení)

Máslo necháme na mírném plameni rozpustit, potom jej dáme zchladnout. Krupicový a vanilkový cukr pormísíme a pak oba důkladně utřeme s máslem. Přidáme vejce a pomerančovou šťávu a šleháme dál. Mouku smícháme s nastrouhanou pomerančovou kůrou a kypřícím práškem a postupně směs vmícháváme k předchozímu. Hladké těsto necháme asi 10 minut stát.

Formičky vymažeme tukem, troubu necháme rozehřát na 170 stupňů. Formičky naplníme těstem lehce pod okraj a dáme péct na 10 minut.

A ještě jeden recept:
Suroviny:
100 g másla,
1 vajíčko
90 g cukru
špetku soli
120 g mouky
1/2 lžičky prášku do pečiva
nastrouhaná kůra z 1 chemicky neošetřeného pomeranče (to by mě zajímalo, kde se takové berou)

Na polevu:
120 g moučkového cukru
1 a 1/2 lžíce pomerančové šťávy

Máslo necháme rozpustit a vychladnout. Vajíčko, cukr a špetku soli vymícháme do pěny. Smícháme mouku s práškem do pečiva a přesijeme ji do směsi s vajíčkem. Vmícháme. Nastrouhanou pomerančovou kůru vmícháme do ještě tekutého másla a směs pomalu nalijeme do těsta. Všechno důkladně promícháme. Nechám těsto zakryté odpočívat asi 1 až 2 hodiny v ledničce.

Troubu předehřeme na 180 stupňů, pečeme 8-10 minut.

Polevu připravíme tak že vymícháme moučkový cukr s pomerančovou šťávou do hladka a polevu natřeme z obou stran na madlenky. Necháme zaschnout na mřížce na dort.
Čola

Zpět na Moučníky a pečivo