Perníková Vajíčka

Vaříte na Velikonoce speciální jídla? Pečete? Podělte se s námi o recept, abychom mohli také ochutnat :)

Perníková Vajíčka

Příspěvekod lenysss » 0, 12. březen, 2009, 4:06 pm

Ještě to nemám vyzkoušené, ale na netu jsem našla celkem dobrý nápad. Použijeme své oblíbené těsto na klasický perník jako na Vánoce. Hluboku lžící se nabere těsto a přendá se na plech. Vznikne 1/2 vajíčka. Upečené poloviny vajíček slepíme marmeládou a potom klasicky ozdobíme bílkovou polevou (namalujeme). Chtěla bych to letos vyzkoušet. Má s tím někdo zkušenosti? Určitě to vyzkouším. Pokud mi první plech nepude, upeču klasické velikonoční perníčky :lol:
lenysss

Re: Perníková Vajíčka

Příspěvekod Kuře » 0, 25. březen, 2009, 3:07 pm

To zní dobře. Ale těsto na perníčky mám dost tuhé, tak nevím, jestli by to bylo proveditelné. Už jsi to zkoušela?
Kuře

Příspěvekod lenysss » 0, 26. březen, 2009, 1:29 pm

Ne nezkoušela. Ale pokud to nepude, upeču klasické perníčky jako obvykle. Takže jeden plech zkusím po novu, u dalších plechů uvidím, dle výsledku :D
lenysss

Příspěvekod Jarkab » 0, 10. duben, 2009, 12:07 am

já už jsem to dělala! vypadaj fakt pěkně! a jde to i snadno.
doporučuju ovšem lžíci od babičky - ony dřív měli víc vejčitý tvar. Vypadalo to pak prostě líp. a strčit ji nejdřív do mouky

Fotku nějak nemůžu dohledat :( ale nakonec jsem je polévala čokoládou a lepila na to malinké marcipánové zajíčky ( aspoň já si teda myslela, že to zajíčci jsou :lol: )
nelepila jsem je, nechávala jsem jen polovičky
Jarkab

Zpět na Velikonoce