Jak přežít přestavbu bytu, úklid a nezbláznit se?

Jak přežít přestavbu bytu, úklid a nezbláznit se?

Příspěvekod Michalka » 0, 7. říjen, 2009, 8:50 am

Tak a je to tu, už bydlíme ve větším bytě předělaném k obrazu našemu. ALE má to háček, sice bydlíme, ale pořád ještě jde znát, že se byt komplet rekonstruoval, fleky od barvy jsou všude, věci v krabicích, neomytá všechna okna, dlaždice v koupelně....

Potřebovala bych radu, jak to zmáknout a nezbláznit se. Naskočit do FL a dělat jen něco, tak to mám do vánoc co dělat, ale zas se nechci uhonit že :D. Navíc dítko náročný a žel bohu moc se jí spát nechce :(
Michalka

Re: Jak přežít přestavbu bytu, úklid a nezbláznit se?

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 7. říjen, 2009, 9:39 am

Před dvěma lety jsem zažila něco podobného stěhování do zrekonstruovaného RD, nejdřív jsem vybalila věci, co byly nutné okamžitě, zbytek jsem řešila psotupně tak, že jsem krabice roznosila do příslušných místností a postupně je vybalovala... ;) Měla jsem štěstí, že mi hodně pomohla kamarádka a tak jsem takovéto zabydlení s její pomocí zmákla za 3 dny, měla jsem už v té době dvě děti , ale zvládlo se to, určitě by pomohlo, kdyby si princeznu na chvíli někdo vzal na hlídání, procházku - pokud je to trošku možné... Naše mladší princezna byla tenkrát většinou po dobu aktivního úklidu v lehátku a pozorovala šrumec kolem sebe... :P
Určitě to půjde...Musí... ;)
IvaChytilova

Příspěvekod Michalka » 0, 7. říjen, 2009, 9:53 am

my nastesti mame pokojik, ve kterym ty krabice muzou byt, tak postupne taky vynasim.
Nejhorsi je takovy to omejvani stokrat a porad je to od malby. Tedka zrovna pulíruju bílý futra od hnědýho primalexu. to je neco panecku :twisted:
Michalka

Příspěvekod kikina » 0, 7. říjen, 2009, 10:23 am

Když jsme se přestěhovali do nového bytu, tak byl čersvě dodělaný. Jak říkáš o těch šmouchách od primalexu. Já jsem plešatěla ze špinavých obkladaček v koupelně. Byly celé zapatlané od toho tmelu, jak se to snažili na mokro umýt. Takže jsem je všechny umyla tak asi pětkrát a pořád to vypadalo stejně - akorát jsem to rozpatlávala. Pak přišel manžel, vzal SUCHOU houbičku na mytí nádobí (jak je z jedné strany taková hrubší) a tou hrubší stranou NASUCHO to začal stírat. Šlo to parádně. Sice se trošku prášilo, ale pak jsme to jen vysáli (na zemi i ty obkladačky) a já jsem je pak přejela JINÝM vlhkým hadrem se saponátem - tím starým bych si to zase zapatlala. A bylo to. Strašně mě štvalo, že jsem před tím celej den "potila krev" a pak se to vyřešilo tak jednoduše.
Taky jsem chtěla poradit, aby ti malou někdo pohlídal, třeba denně na 2-3 hodky, aby ses z toho zase nezbláznila :)
Obrázek
Obrázek
kikina

Příspěvekod Michalka » 0, 7. říjen, 2009, 10:26 am

NO ona dopoledne prece jen nekdy usne. Odpoledne uz je to horsi. Manzel je v praci, takze dodelavam, az kdyz zase vecer usne. Nastesti uz v pul 7.

S tema obkladama to je na mrtvici, to jo. TO uz mam za sebou. Tedka jen resim ty bily cmouhy. Ten tmel uz mame odrolenej :)

Dalsi super vec je "dreveny" lino. Ono vypada paradne, ale umejte neco z tech drazek :roll: Takze lezeni po podlaze s kartackem. Des.

NO jeste, ze si mam komu postezovat :). Uz se tesim, az pojedu jen podle dennich tipu
Michalka

Příspěvekod HanaK » 0, 7. říjen, 2009, 12:54 pm

Na Primalex pomáhá trochu octa do vody...
HanaK

Příspěvekod sovička » 0, 8. říjen, 2009, 9:03 am

Taky jsem v postěhovací fázi... Už asi měsíc :oops: . Podle tipů jedu jen tak velice zevrubně, jakože třeba když je týden kuchyní, tak se snažím držet hlavně kuchyně, i když v ní dělám něco jiného. Teď řešíme takové věci, jako natírání radiátorů, vany, výhledově snad i futer, vrtání věšáků, snad bude brzo i garnýž. Doma nám to pořád smrdí ředidlem. I přes důkladné zakrývání všeho se prostě flekům nevyhnu. Až dojdu k fázi odstraňování fleků, tak to bude teprve mazec. Umyvadlo v koupelně je neustále mastné od ředidla... Zatím se mi celkem daří udržovat pořádek v kuchyni a v ložnici. Občas to vypadá použitelně i v chodbě, ale tam se občas hromadí pytle s odpadem, když jsou vyhazovací nálady. No a obývákopracovna s koupelnou jsou zatím místnostmi hanby, stejně tak komůrka a sklep. V obýváku jsou neustále hromady nesklizených věcí a v koupelně natěračské potřeby. Snažím se držet si trochu nějaké rituály, jakože třeba v pondělí peru, ve středu žehlím. DH jednou týdně sjede všechny podlahy. Večer před spaním se umeje nádobí. Ale to je zatím tak všechno, ostatní akce většinou probíhají, až když už není vyhnutí. :?
sovička

Příspěvekod Michalka » 0, 9. říjen, 2009, 9:37 am

Jo tak ty faze odstranovani skvrn a cehokoliv, aby bylo opravdu cisto je nejhorsi a nejmin videt. Kdyz chlap vyboura pricku, tak to neni takova drina jako to po nem uklizet a on ma vetsi zasah, a vypada to, ze maka vic :D
no ja do toho jeste musim kazdej den vyprat pliny, poskladat (zatim jsem nenasla zehlici prkno, tak nezehlim :) ). Podlaha musi byt taky vydrhnuta, protoze Linda zacala lezt. Desny.
Tedka se snazim uz treti den zbavit palmu fleku od primalexu. SPrchovala jsem ji 2x, myla kazdej list zvlast. No spis skoro kazdej, kdybych opravdu vzala kazdej, tak by to asi dopadlo lip, a furt je ta potvora flekata :twisted:
ALe do vanoc se snad zabydlime :D
Michalka

Příspěvekod Diny » 0, 9. říjen, 2009, 11:35 am

Michalko, o palmě bych tvrdila, že má neštovice a bylo by ;) :lol:
Diny

Příspěvekod Sam » 0, 9. říjen, 2009, 1:37 pm

Holky já žiju na stavbě už druhým rokem a nezbláznila jsem se. Teď se víc uklízí, protože Tomísek vleze všude, ale jinak to dělám tak, že udělám co být hotovo musí a ostatní pěkně pomalu - už se mi několikrát stalo, že jsem vygruntovala a DH šel např. brousit sádroš :o
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Sam

Další

Zpět na Stěhování