Tipy na stěhování

Re: Tipy na stěhování

Příspěvekod treperenda » 0, 30. leden, 2011, 8:03 pm

No to je teda levný. Není to i s babičkou a bernardýnem ? :lol:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Kristyna » 0, 20. únor, 2011, 11:43 pm

:D No nakonec jsme na to vyprdli, protože je to fakt hodně podezřelé:) Jinak ještě k tomu stěhování... Máte nějakou zkušenost s firmou http://www.stehovanipraha.cz/? Budu vděčná za každou radu. Děkuji moc:)
Kristyna

Příspěvekod Aliba » 0, 21. únor, 2011, 10:16 am

Kristyno
A není to tak, že pronajímatel zapoměl napsat, co za energie a tak, že tohle je to navíc ke klasické platbě.
Takže si myslím, že to bude celkem za měsíc dělat asi 12000Kč, nebo i víc.
Jinak to je fakt moc pěkný.
Za zkouknutí a kontaktování toho zas tolik nedáš.
Aliba

Příspěvekod Kristyna » 0, 21. únor, 2011, 10:23 am

Vidíš, to je pravda, to mě ani nenapadlo. Tak já toho pána zkontaktuji a okouknu to:)
Kristyna

Příspěvekod Aliba » 0, 21. únor, 2011, 10:28 am

Kristyno
Nemáš zač. Pronajímám švagrovi a švagr si ještě scháněl-sehnal pronájem v Praze, tak mne napadlo, že to může bejt tak.
Podle toho co v tý Praze platěj.
Aliba

Příspěvekod napajama » 0, 16. srpen, 2011, 3:18 pm

Stěhovala jsem se asi pětkrát, před dvěma měsíci do vlastního a snad naposledy. Mohu doporučit bezva firmu na stěhování. Perfektní práce, šlo jim to klukům od ruky.
napajama

Příspěvekod MartinaNov » 0, 5. září, 2011, 2:52 pm

[quote="suzanne"]Zdravím všehny v novém roce a žádám rady ;) . Za 1-2 měsíce se budeme stěhovat z malého bytu do nového domečku, a tak prosím všechny, kdo mají se stěhováním zkušenosti, ať mi poradí nějaké tipy, jak to všechno zorganizovat a zvládnout. Od balení, přes vyházení nepotřebných věcí (které stále odkládám až na stěhování - kdoví, jestli na to pak bude čas a nehodím to všechno do pytlů a neodvezu s sebou, což bych FAKT nechtěla ... :oops: ), samotnou koordinaci stěhování, až po vybalování a zabydlování, a to všechno s malým prckem v závěsu :) .
Budu ráda za cokoliv, co vám třeba při stěhování pomohlo ;) .
Jo a taky by mě ještě zajímalo, jestli některá nevíte, kde bych mohla zjistit, kdy a kde probíhají ty různé sbírky oblečení pro potřebné. Tak nějak tuším, že vyřadím spoustu oblečení, co už nenosíme, a je mi líto to vyhodit někam do kontejneru :? .
Děkuju předem za rady a tipy

já jsem se stěhovala s malým dítětem, tak vím, jaký problém je balení a vůbec celé přenášení. Sbírej si noviny na balení skla a porcelánu, slyšela jsem i názor, že paní vše házela na střídačku s oblečením do pytlů. Doporučuji v okolí nahlásit v obchodech, ať ti schovávají krabice - ne vždy jsou dostupné!! Většinou je hned likvidují. Taky ti radím, aby sis sbírala spíše menší krabice, zvláště na knihy a těžké věci, které pak budeš schopna sama nosit. Do krabice od televize se toho sice vejde hodně, ale pak to nikdo neunese.
Oblečení a peřiny můžeš dát do velkých pytlů, stejně to pak budeš muset všechno vyprat, protože aspoň mi to strašně smrdělo tím igelitem

Krabice dobře popiš, nejlépe je si udělat i seznam s očíslovanými krabicemi, pak se ti bude snáze hledat. Nachystej si nějaké pohotovostní krabice, kde budeš mít vše potřebné pro nejbližších 14 dní, (např. teplou bundu, i když teď je vedro). Doklady a cenné věci doporučuji uschovat u přátel, to jsou přesně ty věci, co se dobře ztrácejí. Nezapomeň si opsat stav vodoměrů, elektroměrů apod, sepsat, kde všude musíš nahlásit nové bydliště (zaměstnání, škola, zdravotní i ostatní pojišťovny, elektrárna, plynárna).

Já jsem si na všechno udělala dopředu seznam, ještě když na to byl čas a pak jsem jenom odškrtávala. Přece jenom v tom fofru pak člověku leccos vypadne.

Jo a na samotné stěhování, pokud si to budete dělat svépomocí, si pozvi co nejvíce kamarádů, zvláště, když půjdete do vyššího patra. (jako my, 6. s pidivýtahem)
MartinaNov

Příspěvekod terezkaa » 0, 21. říjen, 2011, 9:57 am

Díky za super tipy na stěhování. Čeká mě to příští týden a už teď se toho děsím..ztotožňuji se s větou, že "je lepší vyhořet než se stěhovat."
Jsem na klasiku, holandský nábytek, který je dřevěný a krásný a hlavně ty dřevěné postele.
terezkaa

Příspěvekod konvalinka111 » 0, 15. květen, 2012, 10:46 am

Čuchám čuchám podvod, raději ruce pryč.
konvalinka111

Příspěvekod Tess26 » 0, 23. říjen, 2012, 2:47 pm

Zdravím, měla bych prosbu, čeká mě za půl roku noční můra - stěhování z Prahy do Brna. Mám možnost vlastního řidiče, ale potřebovala bych sehnat auto na stěhování. Víte o nějaké firmě,tkerá tuto službu poskytuje a nedám za to majlant, nebo jestli se to vůbec vyplatí? Mě bylo doporučeno obrátit se na poptávkový systém na internetu, že je to nejlepší a nejrychlejší způsob. Tak to zkusím, ale i tak nemáte s tím někdo zkušenost? Tess
Tess26

PředchozíDalší

Zpět na Stěhování