Tipy na stěhování

Tipy na stěhování

Příspěvekod suzanne » 0, 2. leden, 2009, 11:15 pm

Zdravím všehny v novém roce a žádám rady ;) . Za 1-2 měsíce se budeme stěhovat z malého bytu do nového domečku, a tak prosím všechny, kdo mají se stěhováním zkušenosti, ať mi poradí nějaké tipy, jak to všechno zorganizovat a zvládnout. Od balení, přes vyházení nepotřebných věcí (které stále odkládám až na stěhování - kdoví, jestli na to pak bude čas a nehodím to všechno do pytlů a neodvezu s sebou, což bych FAKT nechtěla ... :oops: ), samotnou koordinaci stěhování, až po vybalování a zabydlování, a to všechno s malým prckem v závěsu :) .
Budu ráda za cokoliv, co vám třeba při stěhování pomohlo ;) .
Jo a taky by mě ještě zajímalo, jestli některá nevíte, kde bych mohla zjistit, kdy a kde probíhají ty různé sbírky oblečení pro potřebné. Tak nějak tuším, že vyřadím spoustu oblečení, co už nenosíme, a je mi líto to vyhodit někam do kontejneru :? .
Děkuju předem za rady a tipy ;)
suzanne

Re: Stěhování

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 3. leden, 2009, 12:45 pm

suzanne píše:Zdravím všehny v novém roce a žádám rady ;) . Za 1-2 měsíce se budeme stěhovat z malého bytu do nového domečku, a tak prosím všechny, kdo mají se stěhováním zkušenosti, ať mi poradí nějaké tipy, jak to všechno zorganizovat a zvládnout. Od balení, přes vyházení nepotřebných věcí (které stále odkládám až na stěhování - kdoví, jestli na to pak bude čas a nehodím to všechno do pytlů a neodvezu s sebou, což bych FAKT nechtěla ... :oops: ), samotnou koordinaci stěhování, až po vybalování a zabydlování, a to všechno s malým prckem v závěsu :) .
Budu ráda za cokoliv, co vám třeba při stěhování pomohlo ;) .
Jo a taky by mě ještě zajímalo, jestli některá nevíte, kde bych mohla zjistit, kdy a kde probíhají ty různé sbírky oblečení pro potřebné. Tak nějak tuším, že vyřadím spoustu oblečení, co už nenosíme, a je mi líto to vyhodit někam do kontejneru :? .
Děkuju předem za rady a tipy ;)

Já jsem měla stěhování poněkud komplikované. Původně jsem se stěhovala s přítelem do pronajatého bytu, kde jsme byli sami dva rok, pak jsme koupili dům, ten jsme pět let zaplňovali, potom jsme se rozhodli ho zrekonstruovat, takže jsme jej museli komplet vystěhovat a vše nastěhovat k příbuzným a poté jsme se po dvou letech rekonstrukce vraceli zpět, co se mi osvědčilo bylo popsání krabic a to vždy místem, odkud věci jsou a pak i stručným popisem toho, co v krabici je. Při stěhování bylo jasné, co kam patří a nebyl v tom totální chaos . V době posledního stěhování jsem ještě nebyla u FL, takže jsem přestěhovala spoustu zbytečných a nepotřebných věcí, které jsem pak třídila až za rok potom, co jsme byli nastěhovaní zpět, takže vřele doporučuju už před stěhováním nabídnout nepotřebné věci příbuzným, známým a v případě jejich nezájmu, vše nepotřebné vyhodit :mrgreen: Ušetří to pak spoustu času.. I já jsem se stěhovala s malými dětmi a na tu nejhorší dobu pomohly kamarádky a babičky s hlídáním... :P
Oblečení jsem také nabídla původně v rodině a co zůstalo jsem dala charitě, která sbírá oblečení u nás v kostele. Hračky jsem dala známým, kteří na tom nejsou finančně nejlíp, ale taky až po stěhování... Šla jsem na to fakt špatně, takže vyhazuj a rozdávej a stěhuj toho co nejmíň :mrgreen:
Přeju pevné nervy a hlavně vše v klidu... :mrgreen: I když to ne vždy jde, hlavně neházej věci jen tak bezhlavě do krabic, to je moje černá můra, takových x krabic jsem pak třídila pěkně dlouho a většina věcí z těchto bezejmenných krabic letěla nakonec stejně ven... :mrgreen:
IvaChytilova

Příspěvekod Janca » 0, 4. leden, 2009, 2:11 pm

Určitě, jak píše Iva, nepotřebné vyházet. A určitě radím popsat krabice - místnost, kam to patří a taky zhruba, co tam je. Ať se to může hned "nastěhovat" do příslušné místnosti a ne to pak přenášet. A taky budeš vědět, které krabice ukrývají to nejpotřebnější a musí se vybalit jako první. Balení je vždycky fuška, vybalit, když je dobře nabaleno a nepotřebné vyházeno je pak paráda a docela rychlovka. Budu držet palce, ať všechno probšhne hladce. :D
Janca

Příspěvekod HanaK » 0, 4. leden, 2009, 3:22 pm

Holky už napsaly vše, jenom dodám, že se hodí roztřídit věci na ty, co budeš potřebovat okamžitě, na ty, co používáš běžně a na sezónní věci, co budeš potřebovat až někdy... Hana
HanaK

Příspěvekod Lída » 0, 4. leden, 2009, 9:00 pm

Ahoj,

tohle jsou tipy podle FlyLady, počítají s tím, že se nejde do nového. Má rada - začít HODNĚ dopředu. Včas. Balení bude trvat déle, než si chceme připustit :mrgreen: A stěhováci pracují hodně rychle, když přijedou, nebude už čas na balení :) Lépe to přežijete, když případné děti stráví den u babičky, ale se dobře radí, že.. :mrgreen:

Pokyny pro stěhování:

Nepropadat panice! :-)
rozdělit si práci do malých úseků.
nestěhovat s sebou věci, které nemáte rádi nebo nepoužíváte

Nadechneme se, vytáhneme tužku a papír a budeme plánovat.

Co potřebujeme
 krabice – většinou je dodá stěhovací firma, nebo požádáme obchody. Neshánějte moc velké krabice, špatně se budou nosit.
 páska – velké množství. Ideální jsou různobarevné.
 nůžky
 pytle na odpad, nejlépe průhledné, pevné. Také se hodí na balení
 barevné fixy – pokud neseženete barevné pásky, označte krabice (nejlépe po všech stranách) barevnými fixy, podle toho, do kterého pokoje pak budou patřit (kuchyň žlutá, obývák modrá atd.). Pytle můžeme označovat stuhami nebo barevnými provazy. Neoznačujte krabice nápisy věci, zbytky, všechno možné...
označte si krabice pořadovými čísly. Začněte s balením těch méně potřebných věcí. Až budete vybalovat, budete vědět, že vyšší čísla mají přednost a musejí se vybalit nejdřív.
 noviny – hodně – na balení křehkých věcí
 možná přenosnou lednici na jídlo a hodně ledu

Příprava domu, bytu

nejdřív musíme vyhazovat – budeme se ptát: mám tě tak ráda a potřebuju tě tak moc, že zaplatím za tvé stěhování a věnuji čas a energii na tvoje balení a vybalování? Týká se to všeho, i oblečení

Začátek balení

založte si stránku v autopilotu, napište si termíny, kontakty a seznam krabic a jejich obsah.

Začneme od konce: jaké věci budete potřebovat, když z nového domu odjedou stěhováci? Pokud se stěhujete do už obývaného domu, asi to budou:
čistící prostředky, mýdlo, rukavice, desinfekce
smeták a vysavač, mop, hadr na podlahu, kbelík
hadry a papírové utěrky
základní kuchyňské potřeby a potraviny pro první jídlo a první umytí nádobí
základní oblečení na převlečení pro celou rodinu – komplet, nejen vrchní oděvy.
základní hygienické potřeby pro první den, než vše vybalíme
věci na spaní, včetně ložního a budíku
mobil, nabíječku, autopilota, kde máme pokyny pro stěhováky

Tohle si připravíme zvlášť nebo to jasně označíme na krabicích a pak můžeme balit ten zbytek.

Když přijedete do nového domu:
začněte krabicemi do kuchyně, kde je jídlo. Vybalte vždy jednu krabici úplně, složte ji a dejte pryč, ať vám to ubývá. Naplánujte jídlo pro rodinu. Můžete udělat i netradiční stolování – bude se pak na to dobře vzpomínat :-)
Druhý den je čas, kdy obvykle panikaříme a nevíme, kde začít. Já vám povím, kde začít – ranní rutinou!
U snídaně si rozmyslete, co se musí udělat nejdřív
zapojit pračku a myčku
nakoupit jídlo a vymyslet večeři.

Máme plán, není důvod k panice. Pak začneme vybalovat. Vždy pět krabic a volno na odpočinek a pití. Pak můžeme udělat pět krabic z dalšího pokoje. Jestli pro ty věci nemáme místo, zvážíme, jestli je vůbec potřebujeme. Neodkládáme rozhodnutí na později, jinak budeme mít celý pokoj plný věcí, o kterých se ještě musíme rozhodnout...

tipy od ostatních FB:

 stěhovali jsme se na krátkou vzdálenost, oblečení ze zásuvek jsme nebalili – zásuvky jsme vytáhli, skříň se naložila do auta a zásuvky jsme zase zasunuli.
 hodila se mi zástěra s kapsami – nosila jsem tam lepenku, malé nůžky, fixy, kousky provázků…
 obrazy se převážejí nastojato
 mezi talíře jsme dávali papírové talíře
 používala jsem budíka – chvíli balení, chvíli zábavy u pc :-)
 na krabice jsou dobré i lékárny nebo knihkupectví
 sežeňte velkou krabici pro děti. Udělají si v ní domeček a nechají vás balit.
 na balení se nám nehodily noviny – pouštěly barvu a ta pak byla všude. Z tiskárny jsme dostali prázdný nepotištěný papír, který se jim nehodil
 talíře jsme prokládali ručníky
Přílohy
Pokyny pro stehovani.doc
(38.5 KiB) 593 krát
Lída
Site Admin

Příspěvekod senses » 0, 4. leden, 2009, 9:46 pm

Ahoj,
fakt díky za všechny tipy na stěhování. Čeká mě to asi za třičtvrtě roku a myslím, že to budu určitě potřebovat. ;)
senses

Re: Tipy na stěhování

Příspěvekod suzanne » 0, 16. leden, 2009, 2:43 pm

Ahoj, děkuji taky za všechny tipy a rady, snad to nějak zvládneme :) Suzanne.
suzanne

Příspěvekod sarita80 » 0, 3. červenec, 2009, 7:55 pm

Zdravím všechny,
možná to sem úplně nepatří, ale přeci - nemáte nějaký tip na malování?? :?: Právě se na to chystáme a ráda bych postupovala trošku systematicky, a ne zmateně pobíhat z místnosti do místnosti, přenášet věci, abych vzápětí zjistila, že mi překáží i na dalším místě.
Děkuji za tipy a rady. Lucka
sarita80

Příspěvekod Kristyna » 0, 28. prosinec, 2010, 3:15 pm

My se taky plánujeme stěhovat ale řešíme trošku jiný problém a to, zda koupit byt přes realitku či bez ní. Zatím vybíráme na portálu http://www.rajrealit.cz kde je takové směsice bytů s realitkami i bez realitek. Jak vybrat tu správnou? Prosím, poraďte.
Kristyna

Příspěvekod Kristyna » 0, 30. leden, 2011, 4:23 pm

Nakonec jsme našli tento byt http://www.rajrealit.cz/nemovitosti/luxusni-pronajem-2-kk-praha-levne-153496/ akorát se mi to nějak nezdá. Ta cena je celkem nízká na to, jak vypadá, nemyslíte?
Kristyna

Další

Zpět na Stěhování