dovolená

Napište nám, jak hospodaříte s penězi. Jak se vám daří šetřit, jestli vedete účetnictví a jiné tipy.

Re: dovolená

Příspěvekod Majinka7777 » 0, 4. říjen, 2010, 9:17 am

Tak na dovolenou bych jela hned,pěkně někam do teplíčka,ale korunky nejsou a s malou se nám moc nechce,protože by z toho nic neměla,tak jestli našetříme,plánujeme dovču asi za 2 roky a asi ta cizina,i když u nás je taky krásně,tak se ještě uvidí.My hrozně moc milujeme moře a rádi by jsme ještě alespon jednou na jachtu,bylo to úžasný.Ted jezdíme po výletech a užíváme si to taky,než se malá narodila,pořád byla jen práce a nikam jsme se nepodívali ani po okolí,za to letos jsem už s malou stihla 2krát Zoo :s11651: :bye2:
Majinka7777

Příspěvekod RomanaK » 0, 4. říjen, 2010, 5:32 pm

No holky,
já jsem na to taky zvědavá. Naši si koupili karavan, je super. A můžu ho řídit i já.Je jen takový malinkatý. Jenže, když jsem si spočetla v českých kempech cenu za karavan, auto, přípojku atd,...tak je to skoro cena jako v pensionu nebo chatce. Ale zase třeba do Chorvatska bude super :-) Takže plán je zkusit šetřit. Pokud to tedy půjde :lol: a pak podle peněz uvidíme. Letos jsme byli na Šumavě na týden pro celou rodinku i s jídlem za necelé 3000 (DF - státní zaměstnanec), ale to už se asi nepoštěstí. Také mě moc nadchlo to stanování, tak uvidíme. Oliver teď nastupuje do brusličky, takže inance byli potřeba dávat jinde a to bych chtěla ještě lyže, ale.....uvidíme.
Jinak dovča u moře 1x za 3 roky, se mi zdá (teď) tak akorát. Myslím si, že je škoda, že spousta dětí zná ve světě kde co, ale třeba v životě nebyli v Koněpruských jeskyních, nebo na Macoše atd,...protože ČR je mooc krásná :derisive: . Můj DF byl poprvé pod stanem až se mnou, tedy ve svých 25 letech. Tak jsem si říkala, že teda své děti budu vést k přírodě. Vůbec já holka z vesnice a on kluk od paneláků, tím nemám nic proti panelákům, určo je to ve výchově. A o tom, co kdo preferuje. Ale je vtipné, když si třeba se mnou poprvé v zoo v Olomouci hladil kozu :lol: :lol:
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod Marmulka » 0, 5. říjen, 2010, 2:04 pm

RomanaK píše:Ahojky,
dovolená v ČR kolikrát vyjde stejně draho jako zahraniční.........

Letos jsme řešili to samé, jestli si to můžem dovolit, nakonec jsme jeli do zahraničí (protože příští rok přece chceme mimi a to asi zůstanem v Čechách) V cizině obvykle totiž spíme pod stanem v kempu. Kdežto doma bych spíš sháněla nějaké sice levné ubytování, ale pod střechou. Spaní v kempu pro 2 dospělé a 1 dítě vycházelo v přepočtu na cca 500 Kč, levné spaní v Čechách nejméně kolem 300 Kč/osobu. Jídlo nakoupíte v supermarketech stejně levně/draho jako u nás, takže nákladem navíc je akorát cesta tam a zpět.
Takže jsme si dopřáli poznávání cizích krajů. 10 dní, kdy jsme jeli kolem Bodamského jezera na kole nás vyšlo asi na 12 tis. Řekla bych, že to vycházelo tak 4500 ubytování, 4500 jídlo a všechna útrata a necelé 3000 nafta na cestu tam a zpět.

Jinak ještě tu doporučím, snad to nebude moc reklama. Na víkend jsme byli v kempu u safari ve Dvoře Králové. Platili jsme asi 400 za noc ve stanu (+ něco za auto) a kemp je luxusní. Koupíte si čerstvé rohlíčky, zaplavete si v bazénu, pohrajete na dětském hřišti, večer koukáte na zebry a velbloudy, kteří jsou tak 5 m od vás... Většina lidí bylo s dětmi, takže v deset lítali už jen velké děti a v jedenáct ztichl kemp úplně. Což byla paráda.
Martina + Ela 9/08 + Linda 1/12
Projekt 365
Marmulka

Příspěvekod Marmulka » 0, 5. říjen, 2010, 2:13 pm

RomanaK píše: Můj DF byl poprvé pod stanem až se mnou, tedy ve svých 25 letech. Tak jsem si říkala, že teda své děti budu vést k přírodě. Vůbec já holka z vesnice a on kluk od paneláků, tím nemám nic proti panelákům, určo je to ve výchově. A o tom, co kdo preferuje.

Tohle mě přijde zajímavé. Protože já jsem z vesnice, vyrostla v domě a vlastně díky tomu nikdy nejezdila nikam na výlety, pod stan, na dovolenou. Protože jsme pořád lítali na vesnici a něco se dělalo u baráku, pracovalo na zahradě. Naši na to asi nebyli. Kdešto DH je panelákové dítě a s rodiči jezdil po výletech a na dovolenou. S ním jsem začla jezdit pod stan, po hradech a různě po výletech. A teď už je úplně přirozené, že s námi Ela jezdí na kole, má svůj spacák...
Marmulka

Příspěvekod Majinka7777 » 0, 5. říjen, 2010, 2:23 pm

inak ještě tu doporučím, snad to nebude moc reklama. Na víkend jsme byli v kempu u safari ve Dvoře Králové. Platili jsme asi 400 za noc ve stanu (+ něco za auto) a kemp je luxusní. Koupíte si čerstvé rohlíčky, zaplavete si v bazénu, pohrajete na dětském hřišti, večer koukáte na zebry a velbloudy, kteří jsou tak 5 m od vás... Většina lidí bylo s dětmi, takže v deset lítali už jen velké děti a v jedenáct ztichl kemp úplně. Což byla paráda.

Ahojky,věřím,že to bylo super,taky bych se tam ubytovala,ale ZOO máme asi 10km od nás,takže jed pod stan k nim by bylo poněkud zvláštní.Ale alespon jezdíme do Zoo na výlet,je to tam nádherný :good: Bydlet dál od Dvora,už bych tam kempovala
Majinka7777

Příspěvekod Lenicka1313 » 0, 17. říjen, 2012, 11:22 pm

Jojo, sehnat někde ubytování pro děti i pro sebe a ještě aby ucházelo! To může být pěkný boj, naštěstí jsem narazila na tento web a moc jsem si ho oblíbila! :)
Lenicka1313

Příspěvekod Tess26 » 0, 17. prosinec, 2012, 10:31 am

my cestujeme pořád. Vyzkoušeně nejlepší způsob je přes poptávkové systémy na internetu. My už takto jezdíme léta, jak v létě na dovolenou, kde jsou letenky třeba až o 50% levnější nebo v zimě na hory, kde se můžete domluvit přímo s konkrétním majitelem chajdy za velmi příznivé ceny. Doporučuji vyzkoušet.-)
Tess26

Předchozí

Zpět na Finanční tipy