dovolená

Napište nám, jak hospodaříte s penězi. Jak se vám daří šetřit, jestli vedete účetnictví a jiné tipy.

dovolená

Příspěvekod RomanaK » 0, 2. říjen, 2010, 1:13 pm

Ahojky,
Tak letos u nás opět nevyšli peníze na zahraniční dovolenou. Co vy, jak jste na tom? Šetříte, nebo to honíte chvilku před odjezdem? já jsem teď koukala, a pokud bych chtěla jet příští tok v září do Chorvatska na týden, tak bych od teď musela dávat min. 1500 stranou.....no nevím nevím, jestli se pojedu někam :beach: . Co je ale sranda, že dovolená v ČR kolikrát vyjde stejně draho jako zahraniční.........Takže asi to jistí nějaký kemp. Nejezdíte někdo s dětmi do 5 let do kempu?
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Re: dovolená

Příspěvekod Hanele » 0, 2. říjen, 2010, 2:34 pm

Romčo, už třetí diskuze, kde se potkáváme ;).
My do kempu jezdíme právě s dětma, příjde mi to nejlepší - nemusíš dávat pozor, aby něco nevyvedly na hotelovém pokoji, pořád venku, většinou nedaleko vody. Ranní rosu vyřeší nepromokavé kalhoty a gumáky, hygiena normálně ve sprše, mladšímu stačí lavorek. Už jsme absolvovali kemp i s praním plenek. Na delší pobyt možná už i levněji než stan vyjde nějaká malá chatička. My jsme zatím byli pod stanem, vaříme na Varce, a pokaždé si to užijeme ;)
Jinak nám se letos povedla i jižní dovolená (Korsika, na 10 dní, něco málo přes 800euro), no a asi to vypadá, že prostě větší dovolená bude (aspoň než začnu chodit do práce) tak jednou za 3 roky.
Hanele

Příspěvekod Sel » 0, 2. říjen, 2010, 2:51 pm

My na dovolenou nejezdíme, prostě na ni není. Ani na zahraniční ani v ČR. Vadí mi to, ale prostě to nejde. A až dcera dostuduje, tak budeme šetřit na opravu baráku, abychom v důchodě měli kde bydlet.
Sel

Příspěvekod Lída » 0, 2. říjen, 2010, 4:59 pm

Sel, nápodobně. Dovolená, na kterou nejraději vzpomínám, byla tady po ČR, kdy jsme během prázdnin dvakrát až třikrát za týden jeli někam na celodenní výlet. Ale celkově to s cestou a vstupným vyšlo stejně draho jako zahraničí dovolená.
Lída
Site Admin

Příspěvekod JanaD » 0, 3. říjen, 2010, 7:24 am

Tak nám také pořád ne a ne na dovolenou zbýt penízky :cray: , pořád je potřeba něco jiného, třeba kotel :dontknow: taky manžel pořád v práci tak občas vyrážíme na pěkný výlet, aby se dětičky někam podívaly, no kluci jsou naštěstí ještě drobci :s11651: 3 roky a 6 měsíců, tak snad až povyrostou tak už si budeme moct dovolenou dovolit :derisive:
JanaD

Příspěvekod dadaz » 0, 3. říjen, 2010, 3:25 pm

taky dovca v cechách, ale zatím se vydařily vsechny - na kola, prckové do cyklosedacek, spacaky a stan sebou a prespat, kde zrovna zastavíme...já vím, na cerno se spát nemá:-) - jedeme vzdy tak na 3-4 noci a pak domu, vse vyprat, vydrhnout těla a za par dní znova :)
dadaz

Příspěvekod rakave » 0, 3. říjen, 2010, 5:23 pm

My jsme taky kvůli díťěti letos nikde nebyli.Jenže důvod byl trošku jiný.Své dceři jsem totiž dělala svatbu :lol:
rakave

Příspěvekod dadaz » 0, 3. říjen, 2010, 8:55 pm

rakave píše:My jsme taky kvůli díťěti letos nikde nebyli.Jenže důvod byl trošku jiný.Své dceři jsem totiž dělala svatbu :lol:

tak to ji asi nebude 5 let :lol:
dadaz

Příspěvekod Martina1 » 0, 4. říjen, 2010, 7:48 am

My dovolenou umožňujeme spíše ostatním než sobě. DF má chatu a já odmítám na ní jezdit. Tak aby se mu vrátily výdaje, co s ní má, tak se rozhodl ji pronajímat. Sice uklízíme sami, ale tu dobu, než uklidíme a najedou další, tu nějak přečkám. Takže dovolená :26:
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
Martina1

Příspěvekod Hanele » 0, 4. říjen, 2010, 8:51 am

RomanaK píše:Ahojky,
dovolená v ČR kolikrát vyjde stejně draho jako zahraniční.........

já jsem nad tím taky přemýšlela a podle mě to je částečně tím, že prostě když jedeme do zahraničí, tak dáváme pozor na každé euro a pečlivě vybíráme, kde budmeme ubytovaní.. V ČR už takový pozor nedáváme a taky se častěji zajde někam na oběd a tak ;)

jinak co není špatné, je podle mě také zamyslet se nad délkou dovolené... kolikrát se dá za prodloužený víkend toho zvládnout opravdu hodně a (když se nejede daleko) tak je podle mě lepší třeba čtyřdenní dovolená, než žádná ;)
Hanele

Další

Zpět na Finanční tipy