Hoří mi koudel u.....

Napište nám, jak hospodaříte s penězi. Jak se vám daří šetřit, jestli vedete účetnictví a jiné tipy.

Re: Hoří mi koudel u.....

Příspěvekod Ankili » 0, 18. únor, 2010, 3:14 pm

Asi to je věc názoru, nechci se hádat, ale pokud hoří koudel u ... tak je to cesta jak ušetřit a peníze ne úplně malé. Je to jako s výběrem zdravotní pojišťovny i když to taky není úplně přesný připad, protože ceny-platby za pojištění jsou všude stejné a dané zákonem, ale některé pojišťovny dávají něco navíc jiné ne a taky když je člověk pojištěn tak mají stejnou péči všichni pojištěnci, stejná jehla na očkování pro vzp i pro ozp :lol: (ostatně soudím pokud by stát platby za pojistné uvolnil, k čemuž asi nikdy nedojde, uvolnil chovaly by se zdravotní pojišťovny stejně jako ty komerční co pojišťují život, domácnost, auta...)
Pokud by nějaká pojišťovna krachla ( což je velmi nepravděpodobné protože musí mít, opět, zákonné zajištění a vše se řídí jistými postupy) a nebo by vyjel někdo nepojištěný a naboural vás pak se to řeší přes Českou kancelář pojistitelů. Navíc v případě krachu pojišťrovny kde má člověk povinné ručení není třeba plakat, prostě se přejde jinam, kdyby tam měl životní pojistku je to asi větší trága :D .V ceně povinného ručení jsou občas taky nějaké přidané hodnoty jako pojištění na živelné dálosti, výjezdy asistencí atd. ale je třeba si zvážit co potřebuju, co využiji a co zaplatím ;)
V tomto případě bych se vážně nebála jít za nejvýhodnější cenou ;)
Ankili

Příspěvekod RomanaK » 0, 1. březen, 2010, 2:36 pm

Ahoj tak to tady tak pročítám a opravdu zírám, na čem všem se dá ušetřit. Také máme napnutý rozpočet a zatím se mi nepodařilo mít na účtu kladný zůstatek do dalšího měsíce. :( Ale ze zkušeností :
1. vyměnit žárovky a zapisovat si stavy elektriky, vody,plynu . Takhle tě nemůžou překvapit např. doplatky. A pokud nejsem doma, tak topení ztlumím, a už 2 roky po sobě nám vraceli vždy cca 2000.-
2. opravdu změnit banku. Já měla KB a manžel poštovku a dohromady nám poplatky dělali skoro 600 za měsíc. Teď jsme u mbanky a úplná pohoda.
3. Potraviny, na nákup pouze s lístečkem ;) a nic nekupuji do zásoby. Vždy jen pro aktuální potřebu.
4. Drogerie, tak já to řeším s DM drogerií a jejich slevami, a už si ani nepamatuji, kdy naposled jsem kupovala prací prášek za plnou cenu, teď vždy s 50% a k tomu ještě 10% sleva na celý nákup. To je asi jediná věc kterou koupím do foroty. Ale stejně jsem si dala rozpočet i na drogerii.
5. Zrušili jsme životní pojistku, ale to je věc názoru. Takže to je jen na tobě jak to cítíš.
6. Aukro a MMB spása před vánoci. Opravdu pravidelně projít celý byt a co se nehodí zkusit prodat.
7. Telefony a ostatní nabídky různých společností. Chce to pořádně rozmyslet.A najít si to nejvýhodnější. A prostě přecházet. Čísla ti teď zůstávají, ale pozor přečíst pořádně obchodní podmínky. A pokud máte v rodině např. hasiče, policistu nebo lékaře atd..Existují pro ně výhodné tarify. Např. u policie je to až 10 čísel, a volání mezi účastníky zdarma, do stejné společnosti za 0,70 s DPH a mino za cca 3Kč s DPH, což udělá velikou úsporu.
8. Vynechat veřejné stravovaní
9. jídelníček
10. A opravdu zvážit co je nutné a co není nutné. A udělat si priority. Někam si to napiš a uvidíš. Já jsem celkem nakupovací maniak, ale chce se to ovládat a nikam nejezdit. Zbožňuju obchodní dům Ikea. Ale teď ho mám zakázaný, protože i když si řekneš jé vždyť je to jen za 29.- Tak pak stejně máš nákup min za 500,- .
TeĎ jsme se rozhodli, že pojedeme s manželem na dovolenou. A už se mi zase ujasnila další priorita. Já mám totiž chovatelskou stanici papillonů.A objíždím s nimi výstavy. No a 1 výstava přijde zhruba na 1500, a můžeš mít klidně i 2 do měsíce, pokud ti jde o to aby pejsek měl titul a štěňátka se pak lépe prodávala. Ale když vím, že chci jet na dovolenou, tak se toho musím na nějaký čas vzdát. Prostě priorita je teď dovolená. :roll: :lol:
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod Kornoutka » 0, 10. březen, 2010, 6:32 pm

[A pokud máte v rodině např. hasiče, policistu nebo lékaře atd..Existují pro ně výhodné tarify. Např. u policie je to až 10 čísel, a volání mezi účastníky zdarma, do stejné společnosti za 0,70 s DPH a mino za cca 3Kč s DPH, což udělá velikou úsporu.

Fakt? :shock: Můžeš o tom napsat něco bližšího? Díky
Kornoutka

Příspěvekod RomanaK » 0, 14. březen, 2010, 3:17 pm

kornatovska píše:[A pokud máte v rodině např. hasiče, policistu nebo lékaře atd..Existují pro ně výhodné tarify. Např. u policie je to až 10 čísel, a volání mezi účastníky zdarma, do stejné společnosti za 0,70 s DPH a mino za cca 3Kč s DPH, což udělá velikou úsporu.

Fakt? :shock: Můžeš o tom napsat něco bližšího? Díky

Pravidla poskytování Individuální nabídky VOLEJTE LEVNĚJI
· Individuální nabídka programu VOLEJTE LEVNĚJI je určena pouze zaměstnancům,
příslušníkům PČR a jejich rodinám.
· Podmínkou pro vstup do programu je státní příslušnost České republice.
· Při vstupu do programu se dokládají kopie občanského průkazu, druhého dokladu totožnosti
a čestné prohlášení.
· Nabídka programu VOLEJTE LEVNĚJI nesmí být veřejně prezentována.
· Kontaktní údaje společnosti Česká servisní a správní, a. s.:
Adresa: HERMOD a. s.
Koněvova 1660/141
130 83 Praha 3
IČ: 28242963
DIČ: CZ28242963
č.ú. 227437741/0300
E-mail: dotazy@hermod.cz
www: http://www.hermod.cz/pcr
Tel: 380 900 380 – zákaznická linka (pevná linka)
800 400 499 – bezplatná linka, slouží pouze pro nové objednávky
Provozní doba zákaznické linky: Po – Pá: 07,00 – 21,00
*11 – zákaznická linka společnosti Telefónica O2, slouží pouze
k blokaci ztracené nebo odcizené SIM karty mimo provozní
dobu zákaznické linky HERMOD, a. s. (při blokaci je potřeba
nahlásit IČ společnosti HERMOD: 28242963)
Fax: 380 900 345.

tady něco k hasičům:
http://www.dh.cz/index.php?option=com_c ... &Itemid=90
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod janarepikova » 0, 2. červen, 2011, 2:38 pm

Tak to já jsem na tom stejně zrovna včera jsem to počítala a zjistila jsem že nám každý měsíc chybí 7700 korun,abychom vůbec vyšli.
zbývá mi po odečtení všeho co je potřeba zaplatit 6120 korun a to na vše.Syn dojíždí a stojí to 1800, benzín protože tady nic nekoupíme,takže taky fakt nevím jak to vvyřešit.To tedy moc neporadím. :help:
janarepikova

Příspěvekod demmi » 0, 14. červen, 2011, 1:43 pm

Ahoj, já si vystačím s málem, např. z brambor se dá uvařit takových věcí a stačí třeba jen brambory a cibule, pečené jsou moc dobré a ani maso ne ní potřeba :-) Nebo palačinky z vody, jsou lehčí a člověk se jich nají taky dobře :-) To mám vyzkoušené. Byla jsem v Anglii a rodina moc na jídlo nebyla, tak jsem si musela vystačit s málem. Jinak jsem vychovaná, že se opravdu nic nevyhodí a tak zdělám všechno :-) Myslím, že je taky dobré dělat husté polévky, člověk se nají a moc to nestojí. Jinak jsem našla taky pěkný článek na rodinný rozpočet, je fajn si opravdu sepsat úplně vše, pak člověk zjistí, že se ještě někde ušetřit dá :-) ten článek najdete tady http://www.domelie.cz/blog/2011-06-proc-zapisovat-vydaje-domacnosti/. Zkuste to, já si to vše sepsala do poslední korunky a do rozpočtu hned něco málo přibylo :-) Tak hodně štěstí
demmi

Příspěvekod Aliba » 0, 14. červen, 2011, 2:15 pm

Jé celkem pěkná tabulka, jen koukám, že já ji budu mít kratší, některé položky se u nás nevyskytují.
Tak na hustých polívkach jedem celkem přes týden, nebo něčem ze zeleniny, maso bývá o víkendu a ještě né pokaždý.
A i tak jsem s penězma na štíru.
demmi
Díky, jsem se konečně dokopala udělat si tabulku.
Aliba

Příspěvekod PetrK » 0, 29. srpen, 2011, 10:41 pm

RomanaK píše:2. opravdu změnit banku. Já měla KB a manžel poštovku a dohromady nám poplatky dělali skoro 600 za měsíc. Teď jsme u mbanky a úplná pohoda.

Někdy změnit banku nemůžete - např. z důvodu slevy úroku na hypotéce. I tak můžete ušetřit sloučením plateb např. na SIPO nebo na ČPIKonto. Pak platíte poplatek jen za jednu platbu. Při průměrném počtu plateb domácnosti 11 je roční úspora cca 720Kč.

Peníze můžete ušetřit změnou frekvence placení pojistek. Při ročním placení máte u většiny pojišťoven slevu 5%. Vaše roční úspora může být dalších cca 750Kč. Aby Vás roční platba nepoložila, můžete si peníze i nadále měsíčně odkládat a platbu pojišťovně realizovat ročně. Odložené peníze jsou průběžně úročeny a v některých případech se úrok ani nedaní ...

Peníze můžete ušetřit změnou pojistky. Pojišťovny postupně zlevňují. Povinné ručení je každý rok levnější - pokud nezůstanete na původním tarifu. Cena auta za 3 roky klesne na půlku. Maximální plnění z havarijního pojištění samozřejmě taky. Ale pojistné zůstává stejné - pokud se nepřepojistíte. Některé pojišťovny nabízejí slevy pokud využíváte více jejich produktů - sleva může být ve výši až 40% ... pokud máte produkty u stejné pojišťovny.
PetrK

Příspěvekod MartinaNov » 0, 5. září, 2011, 3:05 pm

kikina píše:Ahoj, mám taky tip jak ušetřit. Objevili jsme kousek od bytu "Zlevněnku". Obchod s normálními potravinami, kterým končím třeba za týden datum spotřeby a tak jsou zlevněné. My tam nakupujeme především jogurty a mléčné výrobky. Např. jogurt Florian - ovocný je za 1,90 Kč když je datum spotřeby druhý den. Mám to kousek, chodím tam nakupovat tak na 2 dny. Tím pádem na jogurtech ušetříme strašně moc. Jogurtům nic není ;)

jogurty a nejen to, jsou jedlé i po době minimální trvanlivost - pokud nebyl přerušený chladírenský řetězec. Čili při správném skladování v pohodě. Stačí otevřít a vidíš, jestli je plesnivý nebo zkyslý.
MartinaNov

Předchozí

Zpět na Finanční tipy