Hoří mi koudel u.....

Napište nám, jak hospodaříte s penězi. Jak se vám daří šetřit, jestli vedete účetnictví a jiné tipy.

Re: Hoří mi koudel u.....

Příspěvekod medakulicka » 0, 16. říjen, 2009, 8:50 pm

Irka píše:s tím domácím Lipánkem, taky jsem to zkoušela doma dělat, ale domácí mi vyšel dráž, než koupený. Proč? Koupený stojí 10,- Kč. pro dvě děti 20,-. Když koupím tvaroh a smetanu zaplatím 28,- je toho sice o trochu více, ale děti to sní všechno, jako by to bylo množství ze dvou Lipánků, takže ve výsledku jsem na tom prodělala. Takže ne vždy domácky dělané přijde levněji. ;)

Já to dětem rozděluju do kalíšků od jogurtu a dostávají příděl, takže najednou to nezblafnou. ;) Z jedné smetany a jednoho tvarohu mám 6 kelímků. A jak píše ireenee, smetana se dávat nemusí, nebo na jeden tvaroh jenom půlka. Každý podle svých možností.
ObrázekObrázekObrázek
medakulicka

Příspěvekod mamamia » 0, 17. říjen, 2009, 10:45 am

Díky za komentíky.
Jen pište dál.Průběžně pročítám a co mi v hlavě zůstává se pokusím udělat podle vašich rad.Díky,díky.
Obrázek
Obrázek
mamamia

Příspěvekod medakulicka » 0, 17. říjen, 2009, 7:36 pm

mamamia, ještě mě napadá, co pijete? Jestli džusy, minerálky nebo balenou vodu. Na tom se dá ušetřit, když budete pít vodu z kohoutku se sirupem.
ObrázekObrázekObrázek
medakulicka

Příspěvekod mamamia » 0, 17. říjen, 2009, 9:36 pm

medakulicka píše:mamamia, ještě mě napadá, co pijete? Jestli džusy, minerálky nebo balenou vodu. Na tom se dá ušetřit, když budete pít vodu z kohoutku se sirupem.

Kupujeme 3l Jupí šťávy,a děláme si velkou šťávu do flašky od spotřebované šťávy, vařím konev čaje.
Džusy většinou jen holky dostanou o babičky,jinak během roku nemáme potřebu.Semtam občas,když jsou v akci,kupujeme Tang a opět se na něj používá 3l flaška.
Když někam cestuju a je teplo,kupuju si Magnesii ochucenou.Holkám vyjimečně,když mám na "rozdávání",koupím 0,5l flašku Aqva(netušim jak se to píše :oops: :oops: ),ty ochucený,ale vždy to musí být v akci,jinak si toho nevšímám,a pak používám,když někam jedeme na čaj nebo šťávu.
Obrázek
Obrázek
mamamia

Příspěvekod medakulicka » 0, 18. říjen, 2009, 9:22 pm

No, tak koukam, že v tom už asi víc neušetříš a jiný nápady veškerý žádný nemám. H.
ObrázekObrázekObrázek
medakulicka

Příspěvekod HanaK » 0, 19. říjen, 2009, 11:01 am

HanaK

Příspěvekod mamamia » 0, 21. říjen, 2009, 6:53 am

Děkuju za program ke stažení.Už jsem to uděla,ještě se musim dokopat k sepsání "má dáti-dal"A pak to bude OK :D .
Obrázek
Obrázek
mamamia

Příspěvekod kikina » 0, 22. říjen, 2009, 1:56 pm

Ahoj, mám taky tip jak ušetřit. Objevili jsme kousek od bytu "Zlevněnku". Obchod s normálními potravinami, kterým končím třeba za týden datum spotřeby a tak jsou zlevněné. My tam nakupujeme především jogurty a mléčné výrobky. Např. jogurt Florian - ovocný je za 1,90 Kč když je datum spotřeby druhý den. Mám to kousek, chodím tam nakupovat tak na 2 dny. Tím pádem na jogurtech ušetříme strašně moc. Jogurtům nic není ;)
Obrázek
Obrázek
kikina

Příspěvekod mamamia » 0, 22. říjen, 2009, 11:10 pm

Děkuju.
U nás v tuto dobu jogurty nejsou v oblibě.Kupujeme pudinky v akci za 4kačky.Maminy co dají dost na výživu asi rostou :roll: .
Obrázek
Obrázek
mamamia

Příspěvekod medakulicka » 0, 24. říjen, 2009, 11:09 pm

Mamamia, tak zrovna na těch pudinkách bys mohla ušetřit, kdybys je vařila doma. Takový ještě teplý vanilkový pudink... ;) mňam. Hned bych si dala, kdyby nebylo jedenáct večer :?
ObrázekObrázekObrázek
medakulicka

PředchozíDalší

Zpět na Finanční tipy