Hoří mi koudel u.....

Napište nám, jak hospodaříte s penězi. Jak se vám daří šetřit, jestli vedete účetnictví a jiné tipy.

Re: Hoří mi koudel u.....

Příspěvekod mamamia » 0, 25. říjen, 2009, 2:32 pm

Holky si je dávají ráno ke snídani a kakao a nebo odpo ke sváče.A to ještě ne každý den.
Semtam ho vařím,ale to ho moc nechce ta prťavá.
Obrázek
Obrázek
mamamia

Příspěvekod fialka » 0, 25. říjen, 2009, 10:34 pm

Ještě k těm letákům se slevami: já mám seznam potravin, které kupuju, a u nich mám jednotkové ceny + zkratku příslušného obchodu (abych věděla, kam jít). Některé zboží totiž i po "úžasné slevě" je v podstatě dražší, než je obyčejné neslevněné. Vždycky si svůj seznam porovnám s letákem.
No kdo má dobrou paměť, tak to možná nepotřebuje, já ale ano.
Nic není zadarmo, kdo chce ušetřit, musí o to víc přemýšlet a plánovat.
fialka

Příspěvekod mamamia » 0, 25. říjen, 2009, 11:05 pm

JJ máš pravdu.Já mám v tomto informátora v muži,který říká co mají kde,a když muž neví poví mi to jeho mamina ;) ;) .
Jinak letáky mají v každým obchoďáku u dveří a chodíme najisto,pro to co potřebujeme.Nenakupuju bez seznamu.To bych mohla taky vyhodit "majlant",ale NE ZA TO je třeba.
Obrázek
Obrázek
mamamia

Příspěvekod mamamia » 0, 11. listopad, 2009, 9:49 am

Ahojky,
hlásím,že jsem i s tím málem co jsem měla ušetřila 4stovky.
Při první příležitosti je stopim a uklidim do štrozoku.
Všem moc děkuju za podnětný rady.
Obrázek
Obrázek
mamamia

Příspěvekod ZdenaŠ » 0, 25. listopad, 2009, 9:29 am

Ahoj,která má možnost dívat se na Spektrum v 10.40hod,alespoň jedním očkem ,tak tam vysílají pořad s názvem"Na úvěr".Lze některé rady pužít i u nás.Já sama jsem začala po sledování jednoho dílu dávat 1.-,2.-,5.-do kasičky,manžel se přidal a našetřili jsme na vánoční dárky. :idea: Zdena
ZdenaŠ

Příspěvekod Ankili » 0, 16. únor, 2010, 12:28 am

dobrý večer, nevím jestli tohle téma ještě někdo bude číst, ale nedá mi to nereagovat když jsme se dočetal až sem. Na jídle se rozhodně dá ušetřit a to hodně, ale já nejsem zastánce této cesty, pokud to není nevyhnutelné pokud nejsou ti spořící vyloženě rozežraní, ale co se podívat na výdaje které jsou v úvodu označené jako nutné výdaje? Jsou opravdu nutné? nebo spíše dá se na nich ušetřit? Momentálně procházíme revizí všech rodiných výdajů a tak předávám pár tipů.
-Povinné ručení na auto: dají se ušetřit tisíce (ná se podařilo na jedno autě ušetřit 300tis. za rok) přechod k jiné pojišťovně je jednoduchým aktuáně se jako nejlevnější jeví Slavia při zřízení přes net. O kvalitách pojišťovny není třeba dumat, vy s ní jednat nebudeme, jen poškozený ;)
-bankovní účet - přejít k bance která nemá poplatky, co třeba mbank, oproti účtům jinde je úspora opět i několik tisíc za rok..
-prohlídnout pojistky ať už domácnost tak třeba úrazovou, zde se nevyplatí jít jen po ceně, chce to solidní pojišťovnu,ale třeba změnou nadernější produkt se zá docela s cenou pohnout, řádově se jedná třeba o 500-1000 kč za rok, tedy tak to měli my, zůstali jsme u stejné pojišťovny jen přešli na výhodnější produkty.
-elektrika - pokud to jde kupovat LED žárovky - ta úspora je až neuvěřitelná (mám spočteno že prosvítíme cca 4tis. ročně , s LEDkama 400, investice do nákupu se vrátí za cca 3/4 roku a pak se svítí za hubičku), o tom že vypínat spotřebiče když je nepoužíváme, že žerou i všechny ty displeje atd. není třeba asi psát.
- co spoření...je stále tak výhodné i když ukrajuje z rodinného rozpočtu? nebylo by třeba jen o trochu méně výhodné dát peníze na spořící účet a nemuset vkládat každý měsíc přesnou částku? Opravdu je nutné spořit si na důchod když aktuálně není za co jíst?
-tarify na telefony nebo internet - jsou hotovou alchymií ale za chvíli studia ta úspora stojí ;)
-půjčky, hypo: prohlídnout fixace a úrokové sazby, jít za výhodnějšími nabídkami, refinancování úvěrů apod.
- a na konec zrušit všechny zbytečný poplatky typu sipo (proč platit na provedení sipa když to vše může jít zadarmo z účtu), poplatky za kabelovou televizi třeba to jsou 200 měsíčne, ale 2400 za rok apod.
Tak snad se někomu bude něco z těchto tipů hodit. :)
Ankili

Příspěvekod HanaK » 0, 17. únor, 2010, 2:52 pm

Ankili píše:-Povinné ručení na auto: dají se ušetřit tisíce (ná se podařilo na jedno autě ušetřit 300tis. za rok) přechod k jiné pojišťovně je jednoduchým aktuáně se jako nejlevnější jeví Slavia při zřízení přes net. O kvalitách pojišťovny není třeba dumat, vy s ní jednat nebudeme, jen poškozený ;)

????????????????????????
HanaK

Příspěvekod grafi » 0, 17. únor, 2010, 5:05 pm

Ankili píše:-Povinné ručení na auto: dají se ušetřit tisíce (ná se podařilo na jedno autě ušetřit 300tis. za rok) přechod k jiné pojišťovně je jednoduchým aktuáně se jako nejlevnější jeví Slavia při zřízení přes net. O kvalitách pojišťovny není třeba dumat, vy s ní jednat nebudeme, jen poškozený ;)
-

tak s tím bych nesouhlasila, každý přece může způsobit nehodu, i když neúmyslně - a nemusí jít jen o škodu, ale taky o zdraví
Obrázek
Obrázek
grafi

Příspěvekod Ankili » 0, 17. únor, 2010, 11:51 pm

grafi: juj dík yza upozornění, mělo to být 3tis. za rok :oops: . A já to nemyslela špatně, každý může způsobit nehodu,ale je to zákonné pojištění, se zákonným plněním, podmínky pojišťoven jsou tak nějak stejné, skutečně stačí se orientovat podle ceny. Pokud si pojišťuji svou domácnost nebo havarijko na auto koukám na to aby až budu chtít po pojišťovně plnit byla rychlá, solventní, výhodné podmínky...ale to povinné ručení je dáno zákonem a na vaši pojišťovnu se s žádostí o plnění obrací poškozený, on bude řešit jak rychle dostane peníze atd. takže není nutné mít největší ale i nejdražší pojišťovnu na trhu, když stejné podmínky dá i někdo mnohem, levnější ;)
Ankili

Příspěvekod grafi » 0, 18. únor, 2010, 1:09 pm

My máme havarijní pojistku společně se zákonnou. Ale určitě bych nespoléhala na to, že je něco dáno zákonem. Nedodržování zákonů je v naší republice téměř norma a nerada bych, aby se na mě pak někdo hojil, když nebude pojišťovna solventní. Je to věc názoru, ale já bych raději šetřila jinde.
Obrázek
Obrázek
grafi

PředchozíDalší

Zpět na Finanční tipy