Hoří mi koudel u.....

Napište nám, jak hospodaříte s penězi. Jak se vám daří šetřit, jestli vedete účetnictví a jiné tipy.

Re: Hoří mi koudel u.....

Příspěvekod zuzajdik » 0, 14. říjen, 2009, 4:42 pm

Taky se dost ušetří, když se pozveš k rodičům na oběd :lol: :lol: :lol: Já jsem právě ušetřila stovku tím, že mě manžel přesvědčil, ať ho ostříhám... Co zredukovat paušály za telefon?
zuzajdik

Příspěvekod mamamia » 0, 14. říjen, 2009, 6:08 pm

Těstoviny kupujeme za 10kaček v Lídlu,myslim.A stím mrazákem máte pravdu.Podívám se co tam je.A k rodičům jezdíme(teď teda ne,muž je pravidelně každý víkend na melouchu),každou neděli.Jednou k mím jednou k mužově mamině.
Obrázek
Obrázek
mamamia

Příspěvekod ireenee » 0, 14. říjen, 2009, 9:25 pm

;) A ještě jedna věc, přes bazar - třeba na Seznamu - se dá lecos prodat, oblečení, ze kterého děti vyrostly, nepoužívané hračky.... Někdy tě ani nenapadne, že by to někdo koupil, ale proč to nezkusit.
ireenee

Příspěvekod Diny » 0, 14. říjen, 2009, 11:14 pm

ireenee píše:;) A ještě jedna věc, přes bazar - třeba na Seznamu - se dá lecos prodat, oblečení, ze kterého děti vyrostly, nepoužívané hračky.... Někdy tě ani nenapadne, že by to někdo koupil, ale proč to nezkusit.

Já tedy nedám dopustit na Aukro, tam to sviští a spoustu věcí, které jsme nepotřebovali jsme prodali a naopak, dobře se tam prodá i nakupuje:)
Diny

Příspěvekod Marmulka » 0, 15. říjen, 2009, 11:29 am

medvedice píše:U nás máme rádi tyhle dva recepty - jsou rychlé a laciné:
těstoviny se slaninou a nivou
dám vařit těstoviny, mezitím nakrájím slaninu a dám jí vyškvařit, nastouhám nivu a když jsou těstoviny vařené, sliju je, dám do velké mísy, přídám vyškvařenou slaninu a nivu a promíchám dvěma vidličkama. Jíst nejlépe horké, ale dá se to ohřát i v mikrovlnce

těstoviny Aglio olio (česnek a olej)
dám vařit těstoviny, mezitím oloupu pár stroužků česneku a nakrájím je na tenké plátky, dám na pánev s olejem a když začne pěnit, pomalu stahuju z ohně, pozor, jak je ten olej horký, ješte to trochu dojde a jak česnek začne moc chytat barvu, je hořký. Když jsou těstoviny vařené, sliju je, dám do velké mísy, přídám česnek a promíchám. Je to extrémně jednoduché, ale fakt dobré jídlo chudých Italů :-)

Mám podobný recept - na másle osmahnout nakrájenou šunku, zalít smetanou, prohřát a do toho zamíchat vařené těstoviny. mňam :)
Martina + Ela 9/08 + Linda 1/12
Projekt 365
Marmulka

Příspěvekod mamamia » 0, 16. říjen, 2009, 6:48 am

Diny,
díky za upozornění na Aukro.Taky na něj nedám dopustit.Mám "pár věcí" co bych mohla střelit,ale počasí mě vyvádí z míry.Oblečení totiž mám uložené ve vyvýšené kůlně v krabicích a přebrat to v našem pididomečku s Lucíkem za zády,to je na celý den :roll: .
Prosím pište mi dál další náměty k přemýšlení.Díky.
Obrázek
Obrázek
mamamia

Příspěvekod medakulicka » 0, 16. říjen, 2009, 8:00 am

Tak přemýšlím, co bych tak vymyslela já v takkové kritické situaci. No, zrovna tenhle měsíc si taky vyskakovat nemůžu. Poplatila jsem školku a taneční kurz a protože to bylo prvně, mám trochu skluz. Pro příště s tím musím víc počítat. Takže honím taky každou korunu. U nás např. by se našlo dost vratných lahví, takže s nima co nejdřív pošupajdím. A taky už jsem prodala pár věcí na MMB. Ještě mě napadlo donést do sběrného dvora zpoplatněné suroviny. Ale vůbec nevím, co se vybírá a za kolik :? . Když to jde, tak jdeme opravdu na jídlo k rodičům. Ne, že bysme se tam nějak vtírali, ale teď např. jsme měli oslavy a tak, takže jsme tam byli víc a je to znát. Pečlivě plánuju trasy autem a nikam zbytečně nezajíždím, aby se šetřil benzín. Popř. když to jde, tak autobusem. A ještě k tomu jídlu. Opravdu projít špajz a uplatnit, co tam je. Nastavuju maso taky sojovým, nebo do mletého přidávam strouhanou mrkev, housku nebo levnější uzeninu apod. a co jde, tak dělat doma. Dětem jsem začala dělat domácí lipánek. Chutná jim a je to levnější. Dost dělám puding a takový obyčejnější jídla. Místo sýra na chleba marmeládu nebo med a levně vyjdou všechny možný varianty tvarohových pomazánek. Pořád to jíst nejde, ale chvíli se to vydrží. ;)
ObrázekObrázekObrázek
medakulicka

Příspěvekod Irka » 0, 16. říjen, 2009, 9:27 am

s tím domácím Lipánkem, taky jsem to zkoušela doma dělat, ale domácí mi vyšel dráž, než koupený. Proč? Koupený stojí 10,- Kč. pro dvě děti 20,-. Když koupím tvaroh a smetanu zaplatím 28,- je toho sice o trochu více, ale děti to sní všechno, jako by to bylo množství ze dvou Lipánků, takže ve výsledku jsem na tom prodělala. Takže ne vždy domácky dělané přijde levněji. ;)
Irka

Příspěvekod ireenee » 0, 16. říjen, 2009, 11:32 am

Já myslím, že není potřeba kupovat k tvarohu smetanu, ale stačí tučný - červený - tvaroh ve vaničce. Ten vyjde tak na 20 Kč i míň a co se množství týká, tak je to tak 250 g, a dva lipánky mají max. 160 g. Může se to nalít na piškoty a hned je vydatnější svačinka. A když se ty piškoty slepí marmeládou a nechá se to chvilku uležet. Za pár kaček super mňamka.
ireenee

Příspěvekod Marmulka » 0, 16. říjen, 2009, 4:32 pm

ireenee píše:Já myslím, že není potřeba kupovat k tvarohu smetanu, ale stačí tučný - červený - tvaroh ve vaničce. Ten vyjde tak na 20 Kč i míň a co se množství týká, tak je to tak 250 g, a dva lipánky mají max. 160 g. Může se to nalít na piškoty a hned je vydatnější svačinka. A když se ty piškoty slepí marmeládou a nechá se to chvilku uležet. Za pár kaček super mňamka.

ty jo ireenee, úplně se mi sbíhají sliny :D budu to svačit společně s dcerou :D
Martina + Ela 9/08 + Linda 1/12
Projekt 365
Marmulka

PředchozíDalší

Zpět na Finanční tipy