Hospodaření s penězi

Napište nám, jak hospodaříte s penězi. Jak se vám daří šetřit, jestli vedete účetnictví a jiné tipy.

Re: Hospodaření s penězi

Příspěvekod Diny » 0, 8. říjen, 2009, 10:09 am

Suzanne, díky za tip!!! :)
Diny

Příspěvekod ZdenaŠ » 0, 8. říjen, 2009, 12:11 pm

Ahoj,já jsem si v Ecelu udělala tabulky,do první zapisuju příjmy a výdaje/platy,sporožiro,výběry v hotovosi,../,v druhé mám rozepsané výdaje za jednotlivé dny,třetí je na SMS ze sporožira,čtvrtá je na měsíční zápisy energií,elektrika,voda,topení.A ještě jedna vychytávka-každý den vyndáme z peněženky,já i manžel 1.-,2.-,5.- dáváme je do kasičky,na konci měsíce je spočítám a dám do sáčků,odnesu na poštu,kde mám spoření a dám je připsat,neplatí se žádný poplatak,kdybych je jenom chtěla vyměnit za papírové tak se platí poplatek.Skoro pravidelně připisují 500.-.Takto spořím na vánoční dárky.
ZdenaŠ

Příspěvekod ZdenaŠ » 0, 8. říjen, 2009, 2:06 pm

Ahoj,ještě k tomu spoření,u pošty máme vkladní knížku,bez výpovědní lhůty a na tu dávám drobné mince.
ZdenaŠ

Příspěvekod Andrea » 0, 1. leden, 2010, 10:19 pm

Čau holky, stáhla jsem si ten váš tip RQMoney, vše o.k. jen jsem nepřišla na to jak si nastavit rozpočet - jak to funguje ? Chtěla jsem nastavit týdenní útratu celkem 2500 kč ale nevím jak, možná to ani nejde (?) Našla jsem tam rpzpočet jen jednotlivých položek, ale já nechci limity pro jídlo, lékárnu, benzín atd. zvlášť. Chtěla bych ten limit nastavit jen celkově za vše.
Andrea

Příspěvekod suzanne » 0, 4. leden, 2010, 11:30 pm

Andreo, tak to bohužel neporadím :? . S rozpočtem v tom programu nepracuju. Jen v nápovědě jsem našla, že to asi jde nastavit jen na měsíční rozpočet, ne na týdenní, ale to jsi asi už našla taky, ne? Tak hodně štěstí, snad se ti to nějak podaří, jestli to vůbec jde!
suzanne

Příspěvekod ZdenaŠ » 0, 23. únor, 2010, 9:38 am

ZdenaŠ píše:Ahoj,ještě k tomu spoření,u pošty máme vkladní knížku,bez výpovědní lhůty a na tu dávám drobné mince.

Ahoj,spoření jsem ukončila,protože pokaždé když jsem tam přinesla drobné tak se jim vždy něco nelíbilo/že jsou v sáčku,že nejsou v sáčku,že nejsou v sáčku od nich/,knížku jsem zrušila.V lednu nám snížili zálohy na elektřinu o 300Kč,založila jsem u České spořitelny "Šikovné spoření".Dala jsem tam co zbylo na knížce z pošty a těch 300Kš tam půjde každý měsíc trvalým příkazem. :P :P :P Zdena
ZdenaŠ

Příspěvekod RomanaK » 0, 1. březen, 2010, 11:59 am

Ahoj, my máme dětskou vkl.knížku, a je teda taky pravda, že se na drobné moc netváří. No ale co jsou to přeci stejný peníze jako papírovky. No i když ted se mi tu sešlo 400 ve dvojkorunách a korunách a pětikačkách, a stím jsem tam fakt nešla, tak si vždycky odeberu do peněženky a udávám to při drobných nákupech :D

Dobrá www stránka na hospodaření je http://www.smoneybox.com/ ,zapisujete si to na internetu a dělá to i pěkné grafy, + vám to automaticky přičte trvalé výdaje atd....Pro ty kdo neumějí s excelem :D , opravdu se mi na tom líbí jak to tam je hezky barevné. Jinak jsem si také vedla na domácí finance sešit, každý měsíc na 2 dvojstrany a kolonky potraviny, TV, příjem atd.....

Ale zatím se mi stále nepodařilo, aby jsme něco ušetřili do dalšího měsíce. Většinou jdeme až na nulu. Vždycky nás něco překvapí. :cry:
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod HonZChech » 0, 10. květen, 2013, 11:48 am

Ten excel je asi nejsnažší cesta, ale existují i třeba mobilní aplikace. To se hodí, protože je to vždy po ruce. Nejvíc se mi osvědčilo si udělat takovou drobnou měsíční statistiku a podle toho vyhodnotit, kde můžu ušetřit. Nejvíc je to na drobnostech, který se za tu dobu poskládají. Taky mi pomohl "time management", získat nějaký čas navíc, může znamenat možnost přivýdělku. Je kupa lidí co navléha a navrhuje korálky, maluje, vyšívá a kupodivu dá se to i na intenretu prodat (bohužel si teď nezvpomenu na jméno té stránky :( ) sice jsou to drobný, ale i ty se hodí pak právě na ty drobnosti ;)

jinak tady je dobrý přehled užitečných programů - http://www.zive.cz/clanky/6-nejlepsich- ... fault.aspx a RQ money je hned první, ale jsou tam i alternativy.
HonZChech

Předchozí

Zpět na Finanční tipy