Hospodaření s penězi

Napište nám, jak hospodaříte s penězi. Jak se vám daří šetřit, jestli vedete účetnictví a jiné tipy.

Re: Hospodaření s penězi

Příspěvekod dadaz » 0, 10. leden, 2009, 12:32 pm

Aliba píše:
Irka píše:já mám doma program rqMoney. je dobrý. Ale nevím kde ho manžel vzal to nevím. :(

Tak nevím jakou máš verzi, ale já si objevila RQ Money 1.2 tady ke stažení
http://www.zive.cz/Clanky/RQ-MONEY-Elek ... fault.aspx

prosim, ja si tu verzi stahla, vypada dobre ( ma to hodne barvicek, to je pro mne jako delane:-) )
Ale zaboha jsem nenasla ,jak se dava kategorie a samozrejme se bez toho nehnu dal, furt mi to hlasi, ze ji nemam zadanou pri kazdej dalsi operaci:-(
Obrázek
Obrázek
Když je prázdná a čistá kuchyňská linka, je uklizený celý byt, nebo určitě je uklizená kuchynská linka:-)
dadaz

Příspěvekod medakulicka » 0, 10. leden, 2009, 9:40 pm

Vkládám tedy kompletní 1 rok.
Je třeba zadat stav hotovosti a účtu pouze v lednu, v dalších měsících už se přepočítává sám.
Do prvních řádek položek Jídlo, Ostatní atd. píšu za co platba byla a do řádek účet, hotovost a jiné píšu částku - podle toho, jestli jsem platila z účtu, hotově, nebo z jiného zdroje, jako třeba manžel, hodná maminka :D nebo tak a peníze nešly ode mě. Tato řádka "jiné" tedy neodpočítává částku ani z účtu ani z hotovosti, jen se připočte k celkové částce za konktétní položku. Účetnictví si totiž u nás počítám jen já a tahle řádka je tedy pro DH, který platí benzín, elektriku a tak, ale dále už nepočítám s jeho příjmem.
Do řádek Hotovost a Účet píšu třeba výběr z účtu a připsání na hotovost, nebo pohyby na účtu jako úroky, poplatky na vedení či převody atd., aby mi seděl stav. Do horní řádky za co, do dolní kolik. Před odečítané položky v těchto řádkách se musí dát -
Celkové částky se přepočítávají sami, stejně tak i celková zelená tabulka nahoře za celý rok.

Tabulka je tedy dělaná spíše na kontrolu výdajů (příjmy mám jen na účtu), protože máme každý měsíc zhruba sstejný příjem - manžel plat a já rodič. dávky.
Tak doufám, že se to aspoň někomu šikne. ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ObrázekObrázekObrázek
medakulicka

Příspěvekod Aliba » 0, 11. leden, 2009, 9:43 am

dadaz píše:
Aliba píše:
Irka píše:já mám doma program rqMoney. je dobrý. Ale nevím kde ho manžel vzal to nevím. :(

prosim, ja si tu verzi stahla, vypada dobre ( ma to hodne barvicek, to je pro mne jako delane:-) )
Ale zaboha jsem nenasla ,jak se dava kategorie a samozrejme se bez toho nehnu dal, furt mi to hlasi, ze ji nemam zadanou pri kazdej dalsi operaci:-(

Ahoj, tak čiselníky tam jsou potkategorie ty otevřít, objeví se tabulka, tam kliknot na přidat a vyskočí zadávací tabulka a tam jde napsat kategorie a podkategorie.
Aliba

Příspěvekod dadaz » 0, 11. leden, 2009, 5:13 pm

Aliba píše:
Ahoj, tak čiselníky tam jsou potkategorie ty otevřít, objeví se tabulka, tam kliknot na přidat a vyskočí zadávací tabulka a tam jde napsat kategorie a podkategorie.

dik, ja si nejak nevsimla, ze v te tabulce se da psat i do kategorii a ne jen do podkategorií, proste mateřská zase zafungovala :oops:
Obrázek
Obrázek
Když je prázdná a čistá kuchyňská linka, je uklizený celý byt, nebo určitě je uklizená kuchynská linka:-)
dadaz

Příspěvekod Irka » 0, 12. leden, 2009, 10:44 am

jo, vypadá to podobně, já jsem trdlo na vyhledávání na netu a tudíž i na stahování :oops: .
Irka

Příspěvekod grafi » 0, 12. leden, 2009, 1:14 pm

dadaz píše:
Aliba píše:

program jsem si stáhla, kategorie jsem našla, něco i vyplnila, uložila. Ale když chci ten soubor znovu otevřít, tak mi to hlásí, že to nejde a mám najít program, v kterém chci otevírat. Něco dělám špatně, ale nemůžu přijít na to, co.
Obrázek
Obrázek
grafi

Příspěvekod Aliba » 0, 14. leden, 2009, 9:54 am

Grafi
Tak to nevím, já jsem to ztáhla rozbalila, dala si na plochu a pak si to uložila pod svým názvem.No a pak už jsem vyplňovala a dala si heslo a zavřela a dala konec programu a vše mě funguje.Mám Mozilla Firefox.

Irka
Dík moc, konečně budu mít přehled a můžu pěkně hospodařit.
Aliba

Příspěvekod grafi » 0, 14. leden, 2009, 10:18 am

Aliba píše:Grafi
Tak to nevím, já jsem to ztáhla rozbalila, dala si na plochu a pak si to uložila pod svým názvem.No a pak už jsem vyplňovala a dala si heslo a zavřela a dala konec programu a vše mě funguje.Mám Mozilla Firefox.

No, já jsem udělala všechno také tak, také mám Mozilu, ale když to z té plochy chci znovu otevřít a pokračovat, tak mám smůlu :cry:
Obrázek
Obrázek
grafi

Příspěvekod Melina » 0, 19. leden, 2009, 3:48 pm

Já mám ještě jeden tip, jak ušetřit - neposílat nakupovat chlapa. Jak jede nakoupit on, přiveze spoustu blbostí a nákup za 1500. Když jedu já, dovezu jen to, co je potřeba a útrata je max. 600
Melina

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 19. leden, 2009, 6:12 pm

Melina píše:Já mám ještě jeden tip, jak ušetřit - neposílat nakupovat chlapa. Jak jede nakoupit on, přiveze spoustu blbostí a nákup za 1500. Když jedu já, dovezu jen to, co je potřeba a útrata je max. 600

Tak u nás je to přesně naopak, DH koupí jen co je na seznamu, ale se mnou je to někdy horší... :mrgreen:
IvaChytilova

PředchozíDalší

Zpět na Finanční tipy