Hospodaření s penězi

Napište nám, jak hospodaříte s penězi. Jak se vám daří šetřit, jestli vedete účetnictví a jiné tipy.

Re: Hospodaření s penězi

Příspěvekod Aliba » 0, 10. únor, 2009, 10:33 am

Koukám, že taky chcete šetřit na dobrůtkách a mňamkách, což je jasné, ty jogurty a actimely a tak podobně stojí moře peněz, tak tady dám odkaz, kde si určitě něco vyberete:
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... a7d6f5e3e3
Některé recepty mám ozkoušené a jogut, actimel, termix a jiné už jsou u nás doma samodřejmostí.Už jsem hodně dlouho nic takového domů nekupovala, Ali kupované dostane jen u babičky, nebo pradědy.
Musím říct, že to na našem rozpočtu bylo hned vidět.
Aliba

Příspěvekod medakulicka » 0, 10. únor, 2009, 12:03 pm

Katty, s trvanlivostí to nevím :? Tak uvidíš, jakou budete mít spotřebu a kdyžtak uděláš příště míň. U nás je to pryč rychle.
ObrázekObrázekObrázek
medakulicka

Příspěvekod Aliba » 0, 10. únor, 2009, 12:42 pm

Katty
Tak u nás actimel vydrží max. 5 dnů a to samé jogurt, delší dobu ozkoušenou nemám, většinou je to rychle pryč.
Aliba

Příspěvekod javor » 0, 10. únor, 2009, 1:14 pm

Holky já se musím přiznat,jaký jsem střevo :lol: ...já jsem teda dělala jogurt,ale mě to málo ztuhlo a já blbec jsem si nepřečetla příspěvky pod receptem,že to ztuhne až v chladu :oops: a všechno jsem to vylila :shock: tak a je to venku a hned je mi líp,když jsem se svěřila....
javor

Příspěvekod medakulicka » 0, 10. únor, 2009, 1:46 pm

Tak příště se to už povede, já budu jogurt dělat dneska poprvé, tak uvidím, jak bude drobečkům zítra k snídani chutnat. Ale aspoň dík za připomínku, kdyby mi to neztuhlo, tak by to taky mohlo skončit kdesi... :mrgreen:
ObrázekObrázekObrázek
medakulicka

Příspěvekod dadaz » 0, 10. únor, 2009, 2:16 pm

taky se mi zadařilo, že to pořádně neztuhlo( prakticky vůbec), i když jsem chladila celou noc, ale ten kvasnej proces tam proběhl, tak jsem to naservírovala jako jogurtové mléko (samozřejmě jsem tvrdila, že jsem to tak dělala, přece nepřiznám neúspěch:-)) a DF si to vzal v pullitrovej flašce od vody do práce a celkem i chválil:-)
Obrázek
Obrázek
Když je prázdná a čistá kuchyňská linka, je uklizený celý byt, nebo určitě je uklizená kuchynská linka:-)
dadaz

Příspěvekod Melina » 0, 10. únor, 2009, 3:13 pm

Přiznám, že bych něco takového klidně uklohnila, ale u nás by se to minulo účinkem. Malou musím na kolenou prosit, aby vůbec něco snědla. Už mě to fakt nebaví, když vidím, jak ostatní děti jí :roll: Pořád si říkám, že jí asi fakt stačí málo, protože rozhodně není kost a kůže, ale uprosit ji, aby si vzala oběd, nebo lipánka nebo prostě něco, to dá fakt pořádnou práci...
Melina

Příspěvekod grafi » 0, 11. únor, 2009, 1:25 pm

K tomu tuhnutí-netuhnutí jogurtu bych přidala jeden poznatek z praxe. I když jsem vždycky dodržela stejný postup, někdy nešel jogurt ani vyklopit ze skleničky jak byl hustý a jindy byl zase skoro jako mléko. V jedné odborné knížce jsem vyčetla, že je to ovliněno mlékem, jaké použijete a především, čím byla krmena ta kráva. Pokud totiž dostávala antibiotika, pak jsou také v tom mléku a pak v něm neporostou žádné kultury. Jediná šance na lepší úspěch je dělat jogurt z BIO mléka, protože krávy pro biovýrobu by neměly dostávat antibiotika.
Obrázek
Obrázek
grafi

Příspěvekod baby-girl » 0, 11. únor, 2009, 10:08 pm

Ahoj holky, ja na hospodaření používám tento program jmenuje se to hlidam si... a musim rici ze je to super jak seznam na nakup (pokud si nechavate uctenky muzete si zapsat kolik co stoji a priste budete vedet cca dopredu kolik vas nakup bude stat) take penezni denik a dalsi ostatni vychytavky.
je na to na strankachhttp://www.hlidamsi.cz/ ke stazeni....
Obrázek
29.6.04 47 cm 2.92 kg
Obrázek
22.7.08 52 cm 3.78 kg
baby-girl

Příspěvekod suzanne » 0, 8. říjen, 2009, 9:48 am

Ahoj holky,
já jsem si na hlídání financí stáhla program RQ Money (http://www.slunecnice.cz/sw/rq-money/), nemusí se nijak instalovat, jen se rozbalí. Jsem s ním spokojená, konečně mám trochu přehled, kdo a za co u nás utrácí nejvíc peněz. Fakt doporučuju ;)
suzanne

PředchozíDalší

Zpět na Finanční tipy