Hospodaření s penězi

Napište nám, jak hospodaříte s penězi. Jak se vám daří šetřit, jestli vedete účetnictví a jiné tipy.

Re: Hospodaření s penězi

Příspěvekod grafi » 0, 19. leden, 2009, 10:29 pm

IvaChytilova píše:
Melina píše:Já mám ještě jeden tip, jak ušetřit - neposílat nakupovat chlapa. Jak jede nakoupit on, přiveze spoustu blbostí a nákup za 1500. Když jedu já, dovezu jen to, co je potřeba a útrata je max. 600

Tak u nás je to přesně naopak, DH koupí jen co je na seznamu, ale se mnou je to někdy horší... :mrgreen:

Když pošlu manžela s cedulkou, tak je všechno OK, koupí jen, co je napsané. Jakmile ho vezmu s sebou, utratíme plno peněz - on nakupování miluje, já ho beru jako nutné zlo.
Obrázek
Obrázek
grafi

Příspěvekod Aliba » 0, 29. leden, 2009, 1:09 pm

Tak u nás taky, když jezdí nakupovat maža, tak koupí jen to co je napsané.No ovšem, když jedem nakupovat společně, tak mě vždy přemluví a něco si koupí, no a já většinou taky.Takže raději, když jezdí sám.
Jinak mě pomohlo teď, že si vedu ten finanční přehled a hodně jídelníčky a tím pádem nakupování jen toho co bude potřeba, taky, že pro starší dcerku dělám tvaroháčky, přibináčky, actimel...domácí, na těchto dobrotách jsme ušetřili fakt hodně.
Aliba

Příspěvekod Martina1 » 0, 29. leden, 2009, 3:50 pm

Tak my dělali zrovna včera větší nákup, jeli jsme s DF do Tesca a Kaufu. Sepsala jsem si předem vše potřebné, protože jít s mým DF nakoupit - to je fakt děs :? a pokud nemám seznam, tak vlastně nic nenakoupím, protože ho běhat po krámech fakt nebaví. Má to ale zase jednu obrovskou výhodu - co není napsané, není v košíku, protože se to určitě nachází mimo trasu sepsaných věcí na seznamu, tudíž méně utratím, tudíž mi zůstane více korunek v peněžence nebo na účtu. Zase ale přijdu o to kouzlo projíždění se mezi plnými regály a kochání se různým zbožím, co se mi líbí. Njn :oops: nic není dokonalé. Tak proto občas jedeme jen s holkama a užijeme si to, i když nic nekoupíme, tak se aspoň podíváme. ;)
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
Martina1

Příspěvekod JanaD » 0, 1. únor, 2009, 1:48 pm

Aliba píše:Tak u nás taky, když jezdí nakupovat maža, tak koupí jen to co je napsané.No ovšem, když jedem nakupovat společně, tak mě vždy přemluví a něco si koupí, no a já většinou taky.Takže raději, když jezdí sám.
Jinak mě pomohlo teď, že si vedu ten finanční přehled a hodně jídelníčky a tím pádem nakupování jen toho co bude potřeba, taky, že pro starší dcerku dělám tvaroháčky, přibináčky, actimel...domácí, na těchto dobrotách jsme ušetřili fakt hodně.

Ahoj, nemohla bys zveřejnit ten recept na domácí actimel, moc díky :)
JanaD

Příspěvekod medakulicka » 0, 6. únor, 2009, 1:51 pm

Na MMB jsem našla tento recept na actimel, chci to vyzkoušet, až vyzkouším, napíšu a kdyžtak přidám do receptů v jídelníčku.
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=11921
a na jogurt. Ten se salkem znám z dětství. Moc dobrý, ale přibrala jsem na něm snad 10 kilo.
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=5253
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=15352
Vše se dá dát to peřin, na teplé topení, nebo do vyhřáté trouby. Dle libosti
ObrázekObrázekObrázek
medakulicka

Příspěvekod medakulicka » 0, 7. únor, 2009, 12:14 am

Tak hlásím úspěch, actimel se povedl. Do hotového jsem přidala trochu ovocné šťávy a eňo-něňo. :P
ObrázekObrázekObrázek
medakulicka

Příspěvekod grafi » 0, 7. únor, 2009, 4:26 pm

Jogurt dělám taky - podle toho receptu bez salka. Je fakt výborný. Zkoušela jsem ho i osladit glukopurem (pro staršího syna, ten bílý nerad) a byl taky výborný.
Obrázek
Obrázek
grafi

Příspěvekod grafi » 0, 7. únor, 2009, 4:27 pm

medakulicka píše:Tak hlásím úspěch, actimel se povedl. Do hotového jsem přidala trochu ovocné šťávy a eňo-něňo. :P

Ten džusík se přidá hned nebo až těsně před konzumací? Nebo je to jedno? Děkuji
Obrázek
Obrázek
grafi

Příspěvekod medakulicka » 0, 8. únor, 2009, 9:04 pm

grafi, já myslím, že je to jedno. Já to tam dala hned. Druhý den se mi ale zdálo, že to nebylo tak sladký, jako předtím. Tak to budu dávat až před konzumací. Taky z toho důvodu, že čím míňkrát se bude lahvička před vypitím otevírat, tím líp.
ObrázekObrázekObrázek
medakulicka

Příspěvekod Katty » 0, 9. únor, 2009, 8:16 pm

Actimel jsem včera úspěšně vyzkoušela také. Jen by mě zajímalo, jak dlouho to v lednici vydrží? Jestli to stihneme sníst nebo mám příště raději dělat poloviční množství.
Katty

PředchozíDalší

Zpět na Finanční tipy