Investični životni pojištěni

Napište nám, jak hospodaříte s penězi. Jak se vám daří šetřit, jestli vedete účetnictví a jiné tipy.

Investični životni pojištěni

Příspěvekod jane » 0, 12. červen, 2014, 6:13 pm

Holky, prosim o radu, asi pred rokem a půl jsem si zalozila Investini životni pojisteni. Chtela jsem si s tim sporit na důchod a je mozne si z neho průbezne vybírat tzv. odkupne aniz by se rusila smlouva. Je to 1000 kč mesicne na 30 let :shock: :shock: . Posledni dobou nad tim premyslim a zjistila jsem, ze tohle pojisteni je skutecne vyhodne , ALE jen pro zprosredkovatele a pojistovnu a nikoliv pro klienta. Zjistila jsem , ze zisk neni garantován (melo by tam byt 8 procent) a jakekoliv riziko nese pojistnik, ne pojistovna. To me teda dostalo, ja tam hromadu roků posypu penize a vůbec nevim, jak se to nakonec vyvine, kolik dostanu a jeste si riziko nesu sama. :mrgreen: Financni poradce nam sice dal tabulku, kolik penez bude na konci pojistne doby, ale to neni smlouva, ale jen natisteny papir, nic to prece neznamena. Holky, jestli nektera mate ižp, nebo rozumite financim, poradte mi , mam to zrusit nebo nechat. Predem diky.
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Re: Investični životni pojištěni

Příspěvekod Sel » 0, 12. červen, 2014, 6:35 pm

jestli máš IŽP jenom rok a půl, myslím že při zrušení nedostaneš nic anebo hodně málo. Zajdi do pojišťovny nebo zavolej na infolinku a zeptej se. Taky můžeš písemně požádat o sdělení výše odkupného, na náležitosti žádosti se zase vyptej, ať s tím nemáš víc starostí.
Sel

Příspěvekod jane » 0, 13. červen, 2014, 2:03 pm

Sel...diky , vim, ze prvni 2 roky trvani smlouvy se plati provize sprostredkovateli , poplatky pojistovne. Pri zruseni nedostanu nic. Uplatnovala jsem slevu na dani za rok 2013, tak bych to musela dalsi rok dodanit. Je s tim otrava. No, uvidim, treba se jeste nejake holky ozvou a poradi.
jane

Příspěvekod jane » 0, 15. červen, 2014, 10:42 am

Holky, vidim, ze mi tu asi nikdo neporadi. S Dh jsme se to rozhodli zrusit, i za cenu ztraty penez. Hodne jsem si precetla o Ižp na internetu a jsou to spis negativni veci.
Ja mam izp v Generali a Dh v AXA pojistovne, tak zitra rano sjedem na pobocky sepsat vypovedi smluv. Doufam, ze to probehne v pohode.
jane

Příspěvekod Sel » 0, 15. červen, 2014, 2:20 pm

Sama za sebe, IŽP bych vypověděla i za cenu ztráty, protože v průběhu let do toho nasypu víc peněz a mohla bych ztratit víc. Ono asi záleží na tom, v jakých fondech pojišťovna investuje.
Sel

Příspěvekod rafej » 0, 15. červen, 2014, 7:07 pm

Já jsem dělala pojišťováka přes životní a důchodové, ale teď už 3 roky změny moc nesleduju - dělám něco jiného. Ale co si pamatuju, tak nové smlouvy už se dělaly bez záruky na cílovou částku - tj. zrušily zajištění naspořených peněz. To může znamenat, že nejenže přijdeš o úroky, ale pojišťovna ti nakonci nemusí ani vyplatit vše, co jsi vložila. Pokud máte právě tento typ smlouvy - a jak píšeš, že je to nedávno uzavřené, tak to tak asi bude, protože ty se v poslední době nabízí nejvíc - tak bych to určitě zrušila. To je lepší vložit peníze do investičních fondů. Riziko je menší a s penězi lze daleko lépe manipulovat.
Zkus si prostudovat podmínky pojišťovny ohledně poplatků za zrušení. Mrkni i do nového Občanského zákoníku, ještě jsem to nestudovala, ale jsou tam paragrafy, které se týkají i pojištění.
rafej

Příspěvekod jane » 0, 16. červen, 2014, 6:10 am

Sel, Rafej...holky, diky. Je to smlouva bez jakeholiv zajisteni navratnosti vlozenych penez.Financni poradce nam tehdy u sepisovani pojisteni navykladal hotove pohadky, jak je to vyhodny produkt. A co je horsi , bud jsme to museli podepsat nebo mu zaplatit 10 000 za mě a 10 000 za manzela. :shock: :shock: Rikal, ze financni poradenstvi je casove i financne nakladna zalezitost. Byl ze spolecnosti AWD.
jane

Příspěvekod jane » 0, 16. červen, 2014, 12:28 pm

Lenny...poradcovi jsem jasne rikala, ze si chci spořit, nechci v zadnem pripade pojisteni. On tvrdil, ze ižp je takove lepsi sporeni a ze slova pojisteni v nazvu produktu si nemam vsimat, ze je to jen kvůli odpisu z daní. :mrgreen:
Tak jsme byli s Dh to sepsat na pobockach, na obou se dilvili, jak spatne to mame sjednane. No ted pockame na nejake vyrozumeni. Kdyz jsem se zeptala pani, na co jsem vlastne pojistena, tak pry na NIC, jen kdyz se doziju 65 let . tak dostanu penize, ale nevi kolik, protoze zisk neni garantovan.
jane

Příspěvekod Sel » 0, 16. červen, 2014, 1:20 pm

a to by chtěl 10tis? Za co?
Sel

Příspěvekod rafej » 0, 16. červen, 2014, 3:18 pm

To nebyl poradce, ale doslova podvodník. Takový pak dělaj bezvadnou pověst těm pár, co to myslí poctivě. :dash1:
Bohužel se nedá věřit žádnému zástupce konkrétní pojišťovny. I když to on osobně může myslet poctivě, mateřská firma ho bohužel tlačí k chování, které poctivé není, jinak nemůže podávat požadované výkony. Já odmítla klienty balamutit a s pojišťovnou jsem se raději rozloučila. Důvěryhodné jsou jen nezávislé poradenské firmy, které si mohou vybírat z nabídky více pojišťoven.
rafej

Další

Zpět na Finanční tipy