Kolik utratíte za jídlo?

Napište nám, jak hospodaříte s penězi. Jak se vám daří šetřit, jestli vedete účetnictví a jiné tipy.

Re: Kolik utratíte za jídlo?

Příspěvekod Sel » 0, 11. březen, 2014, 7:12 am

atevi, smím-li přispět svou troškou do mlýna. Velice se mi v mládí osvědčilo, že jsem vedla domácí účetnictví. Tehdy se na to v papírnictví prodávaly speciální sešity, pěkně rozdělené, nadepsané. Bylo hned vidět, kde peníze utíkají. Pak je základem doma vařit - polévky - dá se jíst i k večeři a pak přílohy. Taky nemusí být maso každý den.
A pak přemýšlet hned u nákupu a pak u vaření. Co se mi naopak neosvědčilo je navařit víc jídla, to se většinou sní ještě ten den a na druhý nezbyde, ač jsem to měla v plánu.
Sel

Příspěvekod atevi » 0, 11. březen, 2014, 10:12 pm

Myslím, že za 19 let manželství už nějaký systém mám, přesto jsem ráda za každý tip. Zvlášť v dnešní době. Sel máš pravdu , navařím víc a oni to dojí k večeři. Jindy si vezmou třeba studenou, ale když je vařeno tak raději to teplé.Musím říct, mám pocit, že dneska ženy moc nevaří. Hodně odposlouchám z hovorů zákaznic. Berou si obědy ve škole. Mně tvrdí, že snědí jen půlku a druhou má dítě když přijde ze školky. Večer si manžel vezme něco k rohlíku. No nevím, ale my bychom takhle prožrali grunt.
atevi

Příspěvekod jupijaaa » 0, 4. květen, 2014, 1:04 pm

U nás 2 dospělí+dcera 18 + syn 15.Na jídlo a drogerku-to nerozlišuji mám cca 13 000/počítám ta drog. je tak 700-800??Kč?/,další 2000-3000 zaplatí manžel když chodí na nákup on.Na obědy chodí jen syn,já vařím denně-i když přes týden jen jednoduché a rychlé věci /franc. brambory,špenát,segedin,řízky,/.Je to mazec,ale manžel a syn jsou strašně hladoví,"děti "mají denně jogurt a nějaké kokinko.
Ale kupujeme dost ovoce i zeleniny,nekupuju levné jogurty ani levné salámy,např. obyč. Aidam 30% by mi doma asi nikdo nejedl,Gothaj moje děti nikdy neměli --jejda ti by byli v šoku:D:D,mléko tatra nebo od madety.
No opravdu cca 14000-15000 měsíčně,ale syn je hooodně hladový,jí asi 10 x denně-má 195 cm :D..Taky jsem si to zapisovala,stáhla jsem si aplikaci do telefonu,ale nevydržela jsem zapisovat,myslím,že obyč. sešit lepší.Ráda bych ušetřila,ale jídlo šidit asi nebudu.
Ale přiznám se,že chleba hodně vyhazujeme,nějak to neumím ani po 18 letech manželství nějak odhadnout...ty potvory někdy sní celý bochník,jindy ukrojí 3 krajíčky :D :s0527: A dávat chleba do mražáku??? no to nevím :D To možná až budu bydlet na samotě uprostřed hustého lesa :D
Kamarádka má stejně staré děti a utratí 9000 za jídlo !!!!nechápu to,ale zase striktně volá domů,-na svačinu máte sýr,na večeři udělejte vaječinu z 8 vajec,mezi svačinou a večeří není nic,spíš si libuje v šetření-až příliš !!!Je to taková ta "držgrešle",ne že by neměla peníze...u nás si každý může vzít co chce.
Něco jiného by bylo,kdyby ty peníze neměla,to je potom jiná situace.
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod Janička » 0, 4. květen, 2014, 5:02 pm

Zrovna si poslední týdny říkám, že za jídlo utrácíme nějak moc, zdá se mi. A koukám, tady o tom zajímavá debata.Nikdy jsem si výdaje nezapisovala, ale docela o tom uvažuju. Myslím, že teď míň vařím a tím pádem se sní moc pečiva a mazadel, sýrů a šunky. No jo, já vím, že základ je jídelníček, ale ten mi teda fakt nejde. Vždycky se pokusím, naplánuju a nejdýl ve středu už podle něj nejedu. Jednou se neplánovaně telí kráva a místo vaření asistuju, večeře je co dům dá, podruhý mám v plánu květák, v krámu ho najednou nemají a skončíme v lepším případě u těstovin. Měla bych se polepšit (koukám, že bych se měla polepšit asi ve všem :blush2: ).
Janička

Příspěvekod treperenda » 0, 4. květen, 2014, 9:43 pm

Jupijaaa - tolik peněz za jídlo mi přijde teda strašně moc. I přes kvalitní suroviny a děti v rozežraném věku. Co kupujete a vaříte? Pokud třeba hodně jíte ryby a kupujte luxusnější suroviny, tak asi jo. Ale jinak my taky nejíme gothaj, dětem ( 3ks) kupuju převážně kvalitní šunku, proti 30% eidamu nemá nikdo nic, ale prokládáme ho i dražšími sýry, pravda ne francouzskými. Jogurty kupuju ty nejlevnější - bílý Valmez, hollandiu, - mlíko, jogurtová kultura - 400 g -13- 20 kč. Ale kupuju je taky proto, že je pokládám za nejkvalitnější. Domácí marmeládu si do nich přídáváme sami , stjeně jako domácí musli. Vařím normálně. Maso máme téměř denně. A pokud ne, tak je třeba sýr. Z polévky a buchet se u nás nenají nikdo. Vaše děti určitě sní víc masa, než naši školáčci, ale i kdyby jste denně snědli třeba kilo masa , což mi už fakt přijde hodně, tak se stejně nedostanu na 15 000. My to zvládneme v pěti lidech za polovic, i s obědy ve škole. VAřím denně.
Ale neber to prosím, jako nějaký vyrejpávání, mě upřímně zajímá, za co se dá utratit takových peněz za jídlo. My v té sumě máme i benzín, oblečení, drogerku, nábytek, všchno prostě 8-)
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Malvína » 0, 4. květen, 2014, 11:41 pm

Taky jsem nad tím poslední dobou přemýšlela, kolik vlastně utratíme za jídlo měsíčně, tak jsem ve špajsce zatloukla hřebík do zdi a na ten celý měsíc napichuju účtenky z marketů i ze sámošky a každý měsíc udělám sčítání, jen tak pro zajímavost, ať mám přehled.
Všechno je tak, jak má být.
Malvína

Příspěvekod jane » 0, 5. květen, 2014, 6:03 am

Jupijaaa...tech 15 000 se mi zda taky hodne, ale zas na druhou stranu te uplne chapu, nase deti (14 a 11) mi nekdy pripadaji jak chodici kyseliny. Pripada mi, ze maji porad hlad.A to neni jen jidlo doma, ale oni maji porad nejake sportovni zapasy a vylety bud se skolou nebo s krouzkama, tak se jim musi nabalit svaciny a nejake penize ssebou a to pak litá.U nas vetsinou jsou penize fuč a lednice vyjezená :lol: .Oni to snad sni jeste nez to ulozim do lednice. :lol: :lol: No musim na tom zapracovat.Urcite je lepsi navarit nejake teple jidlo nez se zivit rohlikama,ale i v lednici musi byt neco k zakousnuti.
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 5. květen, 2014, 8:27 am

Jupijaaa: Ke chlebu - nám to taky někdy nevychází. Ale snažím se chleba spotřebovat. Zbytky jdou pro slepice :D Ale máme mnoho tvrdého chleba od kamarádů a sousedů, tak ho nemusím produkovat taky, ne?
Tvrdší chleba upotřebím - nakrájím na kostičky, osmažím a je to vložka do polévky. Dělám toho víc, děti se o to furt hádají (chudinky - tvrdý chleba :-) ) Do polévek - česnečka, brokolicová, hrášková, čočková, snad jen do vývarové ne.
Nebo děláme chleba ve vajíčku - obalím ve vejci s trochou mléka a osmažím - s kečupem, cibulí a zeleninou je to dobrá večeře (ale žádná dietka).
A máme topinkovač - takže je nasucho opečeme k snídani. S máslem a medem nebo se sýrem.
Smažené topinky s česnekem neděláme, na ten už nám chleba nezbývá :shock: No, musím je někdy udělat, děti pak žebroní u babičky.
Nebo taky se dá chleba obložit salámem a sýrem a zapéct v troubě - to je taky moc dobré.
A pak je chleba málo.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Maajja » 0, 5. květen, 2014, 11:21 am

Jupijaaa - nám taky chleba často přebývá. A taky mám problém s nákupem rohlíků/housek :( . Buď je jich moc, že mi zbydou nebo jdou tak na odbyt, že musím DS(3) krotit, aby zbylo na ráno a na svačiny. Prostě po 20 letech nejsem schopná koupit pečiva akorát. Z rohlíků jsem vždy dělala strouhanku, ale té už mám taky nadbytek, protože už tolik nedělám smažená jídla ...
Rozmarýnka - díky za připomenutí zapečených chlebů se salámem a sýrem :D , nám vždy chutnaly s nivou, ale nějak jsem na toto jídlo poslední dobou zapomněla, takže zase obnovím. Asi dvakrát jsem taky dělala chlebové placičky - něco jako bramboráky.
Maajja

Příspěvekod treperenda » 0, 5. květen, 2014, 7:15 pm

Nám chleba zbyde naprosto výjimečně - spíž že ho zapomenu vzadu ve skříňce a zplesniví. Ale už nám odešel topinkovač a máme místo něj toustovač. Nobelovku tomu, kdo ho vynalezl - veškeré starší pečivo v něm rozpékáme. Kluci milují rozpečený chleba, počesnekovat, horký potřím máslem, posolit. Lahůdka. o rozpečeném rohlíku ani mluvit nemusím. Anebo tousty - dají se dělat z čehokoli - z chleba, rohlíků, bulek, .... Se sýrem, salámem, vajíčkem, cibulí, kečupem, kys. zelím, .... s čímkoli.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

PředchozíDalší

Zpět na Finanční tipy