Kolik utratíte za jídlo?

Napište nám, jak hospodaříte s penězi. Jak se vám daří šetřit, jestli vedete účetnictví a jiné tipy.

Re: Kolik utratíte za jídlo?

Příspěvekod Aliba » 0, 29. prosinec, 2013, 10:48 pm

Jó, jó, v tom má Trep pravdu.
Aliba

Příspěvekod jane » 0, 28. únor, 2014, 11:14 pm

Velvo...porad hazis padesatikoruny so pokladnicky? Ja jsem si koupila taky v kiku a taky setrim. Hazu tam i jine drobne, ale nejmensi petikoruny, vzdycky rikam= to je prvni petikoruna z meho milionu :laughingneqw:
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod velva » 0, 1. březen, 2014, 8:23 pm

Jane- ahoj :give_rose: Myslela jsem na tebe.Jak ti jde šetření?Já pořád házím :) :) Když mi ji v obchodě vrátí z nákupu,skončí milá padesátikorunav kasičce.Kasička je pěkně těžká.Jsem sama zvědavá kolik tambude? :lol: :lol:
velva

Příspěvekod jane » 0, 1. březen, 2014, 10:15 pm

Velvo..povim ti, leze to pekne do penez, to setreni :laughingneqw: , vzdycky se mi tam nechce ta 50 tka hazet, ze mi pak bude pred vyplatou chybet, ale zatim nechybi. Ja budu otvirat nejdrive na Vanoce, ze z toho nakoupim pekne Vanocni darky, ale mozna to jeste nekolikrat zmenim a bude to neco jineho.Pak dam vedet, kolik nasporim, diky za rady.
jane

Příspěvekod Milik » 0, 3. březen, 2014, 10:01 am

My se synem jsem házeli do takové dětské plastové pokladničky 20,- nedokážu říct, jak dlouho jsme spořili, nezapsala jsem si to. Ale teď jsme pokladničku rozřízli a bylo tam 7 600,- + nějaké drobáky, které se synovi podařili do pokladničky vpašovat.
Takže doporučuji šetřit i tímto způsobem!
Milik

Příspěvekod jane » 0, 3. březen, 2014, 11:35 am

Miliku...uzasne 7600 ve dvackach. :o Pak jsi s tim platila v obchode nebo jsi je promenila za papirovky? Jdu neco prihodit :mocking:
jane

Příspěvekod RomanaK » 0, 3. březen, 2014, 12:37 pm

Já si dávám na stranu 10% z každého výdělku :) a pocit jak se plní kasička je super :) ....... poučena knihou - Nejbohatší muž v Babylóně :)
http://knihy.abz.cz/prodej/nejbohatsi-muz-v-babylone
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod atevi » 0, 9. březen, 2014, 11:05 pm

Aliba- napiš prosím nějaké tipy od Drahušky. Toto téma mě moc zajímá. Díky
atevi

Příspěvekod Aliba » 0, 10. březen, 2014, 9:27 am

atevi píše:Aliba- napiš prosím nějaké tipy od Drahušky. Toto téma mě moc zajímá. Díky

Ty rady byly normální, ale já to tak nedělala a neuměla. Když nebylo potřeba otáčet každou korunu, tak se to neřešilo.
Třeba místo kuřecích řízků kupovat celé kuře a porcovat si ho - vůbec jsem neuměla kuře porcovat - Drahuška to pro mě nafotila a já už to umím. Dělat co nejvíce domácího, ze zakladních surovin a hlavně mít jídelníček a tím pádem nekupovat nic navíc a blbosti. Pak jak využít papírové krabičky a krabice - proto mám ve spižní skříňce pořádek. Taky, že si mám vést účetnictví - nic nepřepisuji, teda krom věcí, kde nedostanu účtenku. I mě upozornila, že ze začátku i třeba dost ušetřím, ale to je tím, že doma, jsou ještě zásoby, až dojdou, tak už to tak snadné nebude.
Jelikož Drahuška, tohle měla v malíku, tak pro lidi, co to znaj - dělaj, můžou kroutit hlavou, jako že v tom žádný rady nevidí, ale pro mě to bylo, něco.
Nikdy jsem to hospodaření neuměla, jedna moje spolupracovnice - to jsme s budoucím DH bydleli ještě s našima - nad nima. Na mě koukala, že jsem nešťastná, že tolik utratíme a to jsme jen dva - jen jsem vydělávala jen já, DH studoval a pak civilka. No a ona se mně ptala co budu vařit a co kupuju a bylo jí to hned jasný, vzala mě k řezníkovi a ukazovala, co na co můžu klidně koupit a nemusím mít jen kýtu, nebo panenku,.. že se dá guláš z předního a né jen z kližky.
Já prostě okoukala, co kupovala, moje maminka a to kupovala taky. Dodnes to moje maminka neumí i když se už někdy ptá, jak to dělám - do dnes pořádně neví, kolik utratí za jídlo.
Překvapení je taky to, že to není o tom, že by jsme jedli junior a nějaký jogurty za 4Kč a jiné podobné "mňamky". Díky jídelníčku, jíme úplně normálně.
Jen to teda nemám dotažený úplně do konce - v jídelníčku, svačiny a večeře.
Teď mě nějako víc nenapadá, takže jestli Tě něco napadne, klidně se ptej.
Aliba

Příspěvekod atevi » 0, 10. březen, 2014, 8:02 pm

To co popisuješ mi připomíná rady a praktické věci našich maminek a babiček. Myslím, že spoustu věcí znovu objevujeme. Vykoštění kuřete jsem poprvé zkoušela právě tady na Pd. Myslím, že to bylo právě od Drahušky pro Tebe. Taky jsem byla překvapená, že to vlastně nic není. Já se zase snažím nic z jídla nevyhazovat. Až se dojí tak uvařím něco dalšího. Nebo něco ze zbytků. Raději koupím šunky 15 dkg i když se může stát, že na druhý den nezbyde. Tak si dáme sýr nebo něco jiného . Raději takhle než vyhazovat pár koleček šunky z lednice. Moje babička sloužila u sedláka a děda dělal kočího- Zažili válku. Měli 4 děti. Někdy si říkám co by tomu říkala babi z X. Nebo kdyby mě tak viděla babi z X. Ta by mě hnala !!!!!
atevi

PředchozíDalší

Zpět na Finanční tipy