Kolik utratíte za jídlo?

Napište nám, jak hospodaříte s penězi. Jak se vám daří šetřit, jestli vedete účetnictví a jiné tipy.

Re: Kolik utratíte za jídlo?

Příspěvekod Stefinka » 0, 17. květen, 2014, 11:48 pm

Ale kde je řečeno, že dcery tu vámi požadovanou věkovou hranici dodrží? Já osobně jsem o to přišla měsíc před 17 narozeninami, protože jsem se sama rozhodla, že už bych chtěla a cítím se na to. Oproti mým vrstevníkům už to bylo skoro pozdě, ale tak já byla nějak vychovaná a tohle jsem měla v hlavě srovnáný, nikdy jsem se nedržela davu... Moje ségra to samý, přišli jsme o to stejně, ale její spolužačky klidně v 15, což už je přípustná hranice, jejich věc. Na mě je to brzy, ale každá můžeme být zralá v jiném věku nebo chtějí jít s davem, zkusit, důvodů může být spoustu a já za sebe vím, že spoléhat na to, že mě dcera poslechne nebo že se mi svěří asi nebudu a radši ji antikoncepci zařídím včas, než aby byl malér. Můj dh o to třeba přišel ve 14, ale u chlapa je to asi jiné...
Stefinka

Příspěvekod Janička » 0, 27. květen, 2014, 11:10 am

Jdu se kouknout, co nového v tématu a tady se nakupuje antikoncepce :lol: .
Poctivě jsem pročetla starší témata a vytvořila si tabulku a zapisuju. Jen DH mi to trochu hatí, nenosí účtenky (na co?) ani si nepamatuje kolik nákup stál (proč?) :lol: . Asi mu zakážu nakupovat - aspoň na čas, než objevím černé díry v naší peněžence.
Janička

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 27. květen, 2014, 3:11 pm

Janička: Tak si do účetnictví napiš - dh vybral z účtu, případně dostal do peněženky... ale já mám co říkat, já nejsem schopna zapsat účtenky, na konci měsíce vyhazuju. :mrgreen:
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Janička » 0, 28. květen, 2014, 7:38 am

Rozmarýnko - to mě nanapadlo, spočítat, kolik je v peněžence před odchodem a kolik po návratu :lol: . Ty máš samé praktické nápady, díky :P .
Janička

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 29. květen, 2014, 4:14 pm

No, radit, to já umím. Ale neptej se mě, jak to dodržuju. :lol:
rozmarýnka

Příspěvekod jane » 0, 8. září, 2014, 4:44 pm

Holky, jak jsem psala na straně 2, tak se snažím stáhnout těch 7000kč aspon na 6000 nebo i mín za jídlo (pokud možno ne na ukor kvality). Vyplata bude asi za 4dny a já jsem zatim na častce 6622kč ( píšu si to), takze zas tech sedm projíme.Na to, ze obedy máme všichni 4 ve skole a v praci, tak je to dost, fakt nevím, kde delam chybu :beg:
Jaky mate system nakupů potravin? :shopping2: Nakupujete jednou tydne, nebo pořadny nakup po vyplate a pak jen dokupovat čerstvé věci, nebo máte na kazdy den stanovenou častku? Jedna holka usetrila hodne penez, ze nakupovala vzdy na nasledující 3 dny a nesmela pretáhnout 500 kč, tím se mesičně vlezla do 5 ti tisíc.Proste vymyslela jídelnicek jen na ty tri dny a muselo jí to vyjít.A to driv dala za jídlo majlant. Prosím napiste svoje zkusenosti, já se v tom porad nejak plácám. :s2982: :?
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 8. září, 2014, 10:19 pm

Jane: A kupuješ něco, nad čím si můžeš říci - to fakt je zbytečné, případně zbytečně drahé? Já bych asi u nás ušetřila, kdybych pekla sladké a děti to jedly. Nestíhám tolik péct a nebo to děti nejí. A pak chtějí sladkost. Teď jsem naučila nejmladšího, že si místo pribináku umíchá tučný tvaroh s cukrem a mlékem, někdy dá kakao. A vím, co jí. ;)
Mě zase děsí to, co jsem viděla u rodičů dh a vlastně i u mojí mamky. Šetří a kupují ve slevách divné jogurty, které dětem vůbec nechutnají.Levné margaríny, levné sýry a šunky a salámy(kde moc masa není). A nejvíc mě štvou levné čokolády k Mikuláši a k velikonocům, děti ani nechtějí.
rozmarýnka

Příspěvekod jane » 0, 9. září, 2014, 12:19 pm

Rozmarynko - diky za reakci, můžu ti říct, že nevyhazujeme vůbec nic, pokud nepočítam, že zůstane kolečko šunky, to dám našemu labradorovi jako zpesření jídelníčku. Jsme hodně mlsní, možná bych mohla víc péct, místo sušenek k televizi radeji nejaký domácí řez nebo koláč. Za alkohol neutrácíme , já jsem skoro abstinent, Dh si dá jen při oslavách.Samozřejmě nekouříme.
Margaríny - jsem ve svém oklolí za exota, nikdy jsem nekoupila žádný margarín.Vzdy jen klasickou kostku másla.Levné jogurty taky nekupuju, děti mají rádi jen Jogobellu a nebo Miler Mix, ale poslední dobou radeji koupím bílý jogurt a nakrájím do neho čerstvé ovoce, je to spíš ovocny salát s jogurtem.
Taky mě štvou levné čokolády k Mikuláši, svojí mamce jsem vysvětlila, at radeji koupí jednu jedinou čokoládu , třeba Milku , Kider, nez balík prapodivnych figurek za vyhodnou cenu.Na pití nekupujem balené vody, nehodlám se s tím tahat, když nám teče dobrá voda z kohoutku. Koupím sirup, tak jak jsem byla zvyklá ve svém dětství.A místo trvanlivého mléka v krabici, jen čerstvé v lahvi.
Takze další měsíc zkusím víc péc, uvidím, jestli se to odrazí na rozpočtu.Napadlo me delat pomázánky, určitě to bude levnější než chleby se salámem.
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 9. září, 2014, 8:25 pm

Jane: Podle toho z čeho pomazánky budou :mrgreen: Nedávno jsem viděla recept na pomazánku z lososa, ta asi levná nebude.
Já tím myslela jen to, že někdy to za běžné jídlo snížit už nejde. Prostě jíst se musí a je dobré jíst dobře, tedy zdravě. Já margarín kupuju :oops: většinou Ramu, někdy Floru, snažím se děti přesvědčit, že máslo se dá taky dobře mazat. Ale myslela jsem takové ty zvláštní levné margaríny.
A taky je otázka, zda na jídlo víc peněz nemáte nebo jen chceš snížit za něj výdaje.
U nás je určitě velká rezerva v těch sušenkách a ochucených jogurtech, občas koupím minerálky (nekupuju sirup) a občas džusy. A kdyby mi nezbývaly zbytky, byla bych šťastná. Ale zase to sní slepice. A taky kdybych uměla lépe pěstovat zeleninu a včas zpracovávala ovoce ze zahrady, bylo by to super.
A taky se mi zdá, že je levnější večer uvařit jídlo (případně alespoň polévku, ideálně obojí) a všichni jsou najedení a nechodí ujídat dobrůtky a nepotřebují salámky a ruská vejce a šunkové závitky (občas jim to dopřeji).
rozmarýnka

Příspěvekod Janička » 0, 10. září, 2014, 8:06 am

K večeři jsem jednoznačně pro polévky - čím jednodušší a rychlejší, tím líp. Jsou levné a s krajícem chleba zasytí raz dva. Čočková (i z červené čočky), fazolová, hrachová, cizrnová, květáková, dýňová, brokolicová, hrstková, drožďová.... Pomazánky jsou taky super, ale jak píše Rozmarýnky, některé jsou hodně drahé - např. máme rádi tuňákovou, ale to je tučný tvaroh (20 Kč) a kvalitní tuňák v olivovém oleji (50 - 70 Kč) - cibuli máme vlastní. Ale tvarohová s paprikou, s ředkvičkou, mrkvová, čočková, z fazolek adzuki, hummus apod, tam jsou náklady nízké. U nás stojí nejvíc sladkosti - sušenky. Snažím se je nekupovat, ale když moc nepeču (spíš jen v zimě, kdy na to mám čas), tak se tomu občas nevyhnu.

Ramu ani Flóru by u nás nikdo nejedl.
Janička

PředchozíDalší

Zpět na Finanční tipy