jedlá soda

Napište nám, jak hospodaříte s penězi. Jak se vám daří šetřit, jestli vedete účetnictví a jiné tipy.

Re: jedlá soda

Příspěvekod Aliba » 0, 8. duben, 2012, 12:48 pm

HaniK
Na ty záclony se normálka dává prášek do pečiva, ale stačí i ta jedlá soda.
Jinak, ano na změkčení vody se dává krystalická soda.
Aliba

Příspěvekod treperenda » 0, 8. duben, 2012, 11:11 pm

Prdopeč dávám i na připálené hrnce, do odpadů, na cokoli, co moc nechce pustit, na prádlo, ....
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod dadaz » 0, 10. duben, 2012, 8:57 am

Martina píše:Mně by taky zajímalo, v jakém poměru se dá nahradit pdp jedlou sodou. Můžeš, prosím, poradit? Těch 12 g sody je jako jeden pdp? Děkuji

přesně tak ....a jsou to 2 lžičky, kdo nepoužívá váhu :)
dadaz

Příspěvekod glomba » 0, 3. prosinec, 2012, 10:13 am

www.zelenazeme.cz Tam se dá koupit jedlá soda v kilovém balení.
glomba

Příspěvekod MajkaSt » 0, 31. květen, 2013, 10:01 am

Holky, tak to jste mě opět namotivovaly :s9662: Zase zjišťuju, že něco nutně potřebuju :help: Zajímalo by mě,zda se dá koncentrát na uklízení lednice ze sody, octa a vody skladovat. Vydrží jeho účinnost? Je to přecejenom dvoulitrová směs. :scratch_ones_head: Slyšela jsem,že obyč PDP se nemá moc často používat, takže soda je dobrá alternativa. :s0491: Mám jen dva recepty se sodou a vidím, že jde použít všude :s494: Díky
MajkaSt

Příspěvekod MajkaSt » 0, 31. květen, 2013, 9:14 pm

Objevila jsem návod na zubní pastu :swoon:
Soda se často používá na domácí bělení zubů ve směsi s peroxidem vodíku: smíchejte jedlou sodu s peroxidem, až vytvoříte pastu. Pro zlepšení chuti můžete přidat i klasickou mentolovou pastu na zuby.
Pro domácí použití bychom doporučili zakoupit slabší peroxid od 3 do 5%. Silnější peroxid či časté používání může dráždit dásně a kůži. Se silnějším peroxidem se setkáte při profesionálním bělení zubů u stomatologa.

Další domácí tip na bělení zubů je smíchat sodu s rozmačkanou jahodou, která obsahuje kyselinu jablečnou, potřít směsí zuby a nechat několik minut působit, poté směs opláchněte a normálně si vyčistěte zuby. Kůru aplikujte maximálně dvakrát do měsíce.
Ty jahody mě opravdu zaujaly :blush2:
MajkaSt

Předchozí

Zpět na Finanční tipy