Spořící účet

Napište nám, jak hospodaříte s penězi. Jak se vám daří šetřit, jestli vedete účetnictví a jiné tipy.

Spořící účet

Příspěvekod Milik » 0, 9. únor, 2012, 9:41 am

Ráda bych si takový účet zřídila, ale prostě nevím jaký. Ráda bych proto za tipy. Děkuji :give_rose:
Milik

Re: Spořící účet

Příspěvekod jita74 » 0, 9. únor, 2012, 10:42 am

Ahoj,
já mám účet u Air banky.. dobrá stránka s aktualizovaným seznamem porovnání všech spořících účtů je tady: http://www.uctysporici.cz/
Nejlepší úrok u spořících účtů je 2,5%, pokud je někde víc, tak to většinou má nějaké podmínky (např. zvýhodnění jen na nějakou dobu- jen měsíc...), pozor taky kdy se připisují úroky, může to být denně (Zuno), měsíčně - to je většina, ale také čtvrtletně (např. ING), tak je potřeba zvážit jestli se ti to hodí nebo ne...
Super je taky Zuno...(taky jsem měla, ale u Air banky mám ještě lepší podmínky...)
jita74

Příspěvekod Milik » 0, 9. únor, 2012, 6:14 pm

Moc děkuju za informace. Na stránky mrknu. :give_rose:
Milik

Příspěvekod kopretina113 » 0, 10. červenec, 2012, 9:06 am

Já mám taky spořící účet, ale vybrala jsem si špatně, protože kdybych ty peníze okamžitě potřebovala, tak mám smůlu, nebo si je vyberu, ale zaplatím za to penále, je to děs, nadávám si, že jsem do toho šla, měla jsem více hledat a zjišťovat. :(
Nejen obaly a kartonové krabice se hodí mít doma.
kopretina113

Příspěvekod diblice » 0, 10. červenec, 2012, 1:53 pm

mně vyhovuje ING konto, tam můžu vybírat kdykoliv potřebuji
diblice

Příspěvekod diblice » 0, 11. červenec, 2012, 10:22 pm

ILALI 1 píše:Možná je to trošku mimo téma, ale já jsem vyštrachala veškeré pojiš´tovací a podobné spořící smlouvy a musím si to nechat zrevidovat. Mám za to, že platím docela vysoké částky a nic moc z toho nezískám. Bylo mi řečeno, že je dobré si to nechat tak 1x za rok až dva nechat zkontrolovat, jestli na trhu není něco lepšího ( výhodnějšího)... Nejlépe u nějakého nezávislého poradce, který nepracuje jen pro jeden subjekt. Zítra mám schůzky hned se dvěma a jsem zvědavá, co mi nabídnou v rámci konkurenčního boje... :lol:

to ti schvauji, taky mám poradce a zatím mám všechny produkty k mý spokojenosti, pojistka mi zaplatila poškozený skleník, penzijko mám u nejlepšího fondu, jak jsem se dočetla na netu, úrazovka taky zatím splňuje mý požadavky
diblice

Příspěvekod pejas » 0, 25. srpen, 2012, 12:55 am

Ahojte,

kdyby to tady ještě někdo četl, tak jen chci upozornit - spořící účty fajn, ale je potřeba PRAVIDELNĚ sledovat podmínky, které banka nabízí. Často se stává, že banka nabídne nový produkt s pěkným úročením (třeba teď Air banka), ale po nějakém čase - rok nebo déle - sazbu sníží.

Tak na to jen pozor.

Jinak obecně se nebojte poradit se s nezávislým finančím poradcem, jak je psáno níže - poradí vám i v tomto a zdarma :-)
(PS: tuto práci dělám a nestydím se za to :D)
pejas

Příspěvekod terka » 0, 25. srpen, 2012, 8:16 am

Já mám, mimo jiné, také ING konto.
Jinak s těmi poradci souhlasím, je dobré aby se na to podíval někdo fundovaný ;)
Jinak třeba havarijní pojištění je také potřeba pravidelně revidovat, protože hodnota auta klesá a pak platíte zbytečně něco a stejně byste celou částku nedostali
terka

Příspěvekod konvalinka111 » 0, 5. září, 2012, 9:57 am

Mamka má taky spořící účet, ale spokojená není, protože kdyby potřebovala peníze ihned, tak je nemůže vybrat. Jako může, ale bude za to platit pokutu, což je podle mě na nic.
konvalinka111

Příspěvekod betelgeuzz » 0, 5. září, 2012, 2:26 pm

konvalinka111 píše:Mamka má taky spořící účet, ale spokojená není, protože kdyby potřebovala peníze ihned, tak je nemůže vybrat. Jako může, ale bude za to platit pokutu, což je podle mě na nic.

záleží, jaký spořící účet si založíš. Máme ING konto a spořící účet u Mbanky a z obou si můžu kdykoliv vybrat a žádnou pokutu nedostanu.
betelgeuzz

Další

Zpět na Finanční tipy