Rodinný rozpočet

Napište nám, jak hospodaříte s penězi. Jak se vám daří šetřit, jestli vedete účetnictví a jiné tipy.

Re: Rodinný rozpočet

Příspěvekod mat_ova » 0, 2. duben, 2013, 8:28 pm

treperenda píše:Aha, a to si zapisujete např- půlka chleba, dvě tatranky, jedno Savo, ....?
Já si píšu - 500 - nákup potravin. to bych asi nedala , takhle to rozepisovat, ot vás obdivuju. I když bych pa kmohal drahému podtrhnout monstrozní sumu za jeho sladkosti a pivo. To by se divil!!! I když trochu pochybuju, že by se něco změnilo :mocking:

Néééé, manžel tam má datum, typ (jídlo, byt, zvířata, oblečení...) a pak popis (třeba Kufland, Lidl, Zverimex, boty, kalhoty...) a částku.
V další části se to díky vzorcům počítá samo a hned vidíme, kolik jsme každý měsíc utratili v jednotlivých oblastech. A v další části jsou celkové výdaje, celkové příjmy a ušetřeno......takže zapisuju jen pár věcí a ostatní se počítá samo a já na první pohled vidím, že třeba v lednu byly příjmy 30000 a výdaje 19000, a že jsme jenom za zvířata utratili 2000 a tak :-)

Můj bratr třeba zvažoval samostatné bydlení a myslel si, že to není nic nákladného...tak jsem mu "dala" naši tabulku a nestačil se divit, jak to skáče jen za ty povinné výdaje...no, radší se rozhodl i nadále bydlet u rodičů :-)
mat_ova

Re: Rodinný rozpočet

Příspěvekod treperenda » 0, 2. duben, 2013, 8:56 pm

A měl recht, že? Já jsem mamce před svatbou dávala dva tisíce jako příspěvek na bydlení a stravu. Mi to přišlo docela dost teda, vzhledem k tomu, že jiné holky neplatily nic. No stačily dva měsíce manželství, abych pochopila, že jsem dvacet let bydlela v tom nejlevnějším hotelu na světě :mrgreen:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Předchozí

Zpět na Finanční tipy