Rodinný rozpočet

Napište nám, jak hospodaříte s penězi. Jak se vám daří šetřit, jestli vedete účetnictví a jiné tipy.

Re: Rodinný rozpočet

Příspěvekod Mishaczek » 0, 7. listopad, 2011, 9:23 am

mame spolecne ucty. vsechny platby jajo sipo, hypoteka, uver apod. mam na starost ja. nakupy mame tak nejak na stridacku. my bohuzel vime kam nam jdou penize... ale na tech vecech nemam jak usetrit, bo jsou potreba. ted jsem nasla program na mobil. zadaji se obalky s rozpoctem a do nich se zapisuji vydaje. ukazuje to kolik zbyva v kazde obalce apod. navic to muzou zadavat vsichni co maji na mobilu net a ono se to synchronizuje... ted to chystam abysme to odzkouseli, protoze ja netusim kdy manzel tankuje apos. vymezim mu penize a ty na to ma...
Mishaczek

Příspěvekod pmlady » 0, 11. říjen, 2012, 1:03 pm

Sel píše:Kdysi dávno se v papírnictví dal koupit sešitek, domácí hospodaření, už tam byly předepsané kolonky, to mi hodně vyhovovalo.
K účtům: soukromý,společný účet máme už 25 let u Spořitelny, typické sporožiro. Podnikatelský mám u mBank, kde nejsou žádné poplatky, jedině výběr je za 6 Kč z jakéhokoliv bankomatu, pokud tedy nezaplatím kartou 4000 měs, pak je i výběr zdarma. Zcela vážně uvažuju, že i ten soukromý převedu, protože poplatky jsou nehorázné a nemíním vyhazovat svoje peníze jen tak do luftu.
SIPO-myslím, že se zřizuje na poště.

Ahoj, zrušila jsi ten účet nakonec? Jaký byl proces rušení účtu? Jsou otravní nebo to jde jednoduše? Díky!
Nadšenec do bankovních produktů. Při výběru hypotéky si obejděte více bank, vaše hypotéka může mít nižší splátky.
pmlady

Příspěvekod Sel » 0, 13. říjen, 2012, 10:53 pm

zatím jsem ještě nerušila, zatím.
Sel

Příspěvekod eiramka » 0, 30. prosinec, 2012, 12:15 am

Mám taky excelovou tabullu, ale ne tak podrobnou jako Nadik. Výdaje mám rozdělené na pravidelné (byt,sipo,upc, kapesné dětem - prostě platby neměnné a každý měsíc se opakující a na ostatní , které se mohou měnit každý měsíc - domácnost, benzín, dárky apod.
Když třeba vyberu peníze z automatu, zanesu položku do kolonky domácnost - už nezkoumám, jestli jsem za to zaplatila potraviny nebo drogérii)
K tomu jsem dospěla po letech pokusů a omylů - vím, že příliš podrobná tabulka by mě časem odradila.
Jednou za týden s mužem sednem a zkontrolujeme, co odešlo z účtu (máme společný)a jestli se to shoduje s mojí tabulkou .
eiramka

Příspěvekod Anicka_Kozi_Nozicka » 0, 1. leden, 2013, 8:27 pm

Rozpočet roční.ods
(13.91 KiB) 322 krát
Rozpočet roční.ods
(13.91 KiB) 322 krát
Moc sjem nepročítala diskuzi (jen trochu).
Ale my to máme tak - každý máme svůj účet.
Mě na něj chodí mateřská + výplata z brigády. Z těch peněz platím nájem za garáž, telefony (můj i mužův), a zbytek peněz zůstává na běžné nákupy jídla+ drogerie, případně z mého účtu platím převodem (muž nemá int. bankovnictví).
Muž platí nájem, splátky, co si nadrobil a ostatní výdaje (opravy auta, nákupy oblečení, nákupy dárků, zařízení domácnosti apod). Ale snažíme se našetřit si finanční rezervu, takže plánujeme dopředu co se koupí teď a co příští měsíc.

Ale taky to není ideální - neutrácím podle mě zbytečně, jednou za čas (14 dní) zajdeme s malým do dětské kavárny apod. Sama nikam nechodím. Oblečení si kupuji jen s mužem. Malému kupuji oblečení po bazárcích. Nakupovat potraviny jezdím jen jednou týdně kolem 1200,- I tak neustále poslouchám za co moc utrácím :-/

Takže letos jdu na to a budu si poctivě vést účetnictví.
Vytvořila jsem si tabulku v Excelu - ráda zveřejním - třeba pomůže :-)

Jedna je měsíční - kam si každý měsíc zapisuji výdaje - dole se sečte. Na prvním listu je vyplněný pro představu - na druhém listu je prázdný - k vytisknutí třeba.
Druhá je roční, kam si zapisuji výsledky za celý měsíc a mohu tak sledovat, větší/menší utrácení :-) položky si samozřejmě zapište podle sebe + mě se vyplatí napsat si i plán - kolik bych tak za co chtěla měsíčně utratit + pak sledovat, zda se to povedlo... Vložím to sem vyplněné, ať máte představu jak to myslím :-)

Funkce, která vám sečte všechny částky v určitém sloupci je =SUM(*) *zde vložíte všechna pole, která chcete sečíst a nebo klasicky =A1+A2+A3.... Kdo umí s excelem tuší o čem mluvím, kdo neumí doporučuji vytiskout a psáti ručně :-)

Už jsem to vytvořila loni v lednu, jenže.... Ale letos! Letos se do toho pustím natrvalo :-D :-D
ObrázekObrázekObrázek
Anicka_Kozi_Nozicka

Příspěvekod Anicka_Kozi_Nozicka » 0, 1. leden, 2013, 8:28 pm

Tady ten měsíční...
Přílohy
Rozpočet měsíční.ods
(16.16 KiB) 301 krát
ObrázekObrázekObrázek
Anicka_Kozi_Nozicka

Příspěvekod Anicka_Kozi_Nozicka » 0, 1. leden, 2013, 8:30 pm

Koukám, že Nadik už tu nějakou tabulku vkládala - ale to je na mě moc podrobné a vím, že bych to rozhodně byla líná vyplňovoat :-D
ObrázekObrázekObrázek
Anicka_Kozi_Nozicka

Příspěvekod treperenda » 0, 23. březen, 2013, 11:26 pm

Holky prosím vás vysvětlete mi, na co ale ty tabulky ptřebujete? Myslím tu otázku vážně, já to fakt nechápu. Nám když přijde výplata, tak vezmu papír, napíšu kolik přišlo, kolik musíme zaplatit na pravidelné platby. Zbytek roztrkám do krabiček - benzin, jídlo, školy, oblečení, ... atd a hotovo. ještě se snažím trochu si připsat, za co se to utratilo, ale to už mi nepřijde tak důležité. prostě kupuju jen nutné věci. Představa, že bych tohel všechno měla ještě vést v počítači, mě děsí. Z jaého důvodu to děláte?
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod mat_ova » 0, 2. duben, 2013, 5:23 pm

treperenda píše:Holky prosím vás vysvětlete mi, na co ale ty tabulky ptřebujete? Myslím tu otázku vážně, já to fakt nechápu. Nám když přijde výplata, tak vezmu papír, napíšu kolik přišlo, kolik musíme zaplatit na pravidelné platby. Zbytek roztrkám do krabiček - benzin, jídlo, školy, oblečení, ... atd a hotovo. ještě se snažím trochu si připsat, za co se to utratilo, ale to už mi nepřijde tak důležité. prostě kupuju jen nutné věci. Představa, že bych tohel všechno měla ještě vést v počítači, mě děsí. Z jaého důvodu to děláte?

Manžel miluje tabulky, tak asi proto :-) Vedeme účetnictví co se známe, napřed měl každý svoji tabulku, od svatby máme společnou. Jasně vidíme, za co jsme peníze utratili, kolik nám zbyde, kde by se dalo ušeřit. V současné době plánueme hypotéku a díky historickému přehledu nám to moc pomohlo, abychom si dokázali dobře propočítat povinné výdaje, rezervy, a jak zvládneme hypotéku a rekosntrukci...v práci vedlo účetnictví málo lidí psotupně se naše tabulka rozšířila a lidi se netačili divit, kolik utrácejí za blbosti :-) Ale né každý to vydží zapisovat pravidelně. U nás zapisuje manžel, já si jen nechávám účty - jednou za čas (týden, dva) mu je vysypu na stůl a o více se nestarám :-D
mat_ova

Příspěvekod treperenda » 0, 2. duben, 2013, 7:04 pm

Aha, a to si zapisujete např- půlka chleba, dvě tatranky, jedno Savo, ....?
Já si píšu - 500 - nákup potravin. to bych asi nedala , takhle to rozepisovat, ot vás obdivuju. I když bych pa kmohal drahému podtrhnout monstrozní sumu za jeho sladkosti a pivo. To by se divil!!! I když trochu pochybuju, že by se něco změnilo :mocking:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

PředchozíDalší

Zpět na Finanční tipy