Rodinný rozpočet

Napište nám, jak hospodaříte s penězi. Jak se vám daří šetřit, jestli vedete účetnictví a jiné tipy.

Re: Rodinný rozpočet

Příspěvekod NADiK » 0, 4. listopad, 2011, 12:32 am

Ahoj holky, pořád jsem odkládala účtenky a občas zapsala do diáře, ale teď jsem nějak cítila potřebu si udělat totálně podrobný seznam na potraviny hlavně + přibližné za ostatní.
Takže mám excel tabulku a dávám ji k dispozici. Nepřepisuju. To si udělejte podle sebe. Jen na vysvětlenou - N+J jsme my s manžou Š je dcera a koucour Márvin je prostě náš kocour.
Mám tam součty za jednotlivé potraviny i za "sekce" + celkem za den. Snad to některá uvítá. Pro mě bylo ještě výhodné si tmavší barvou označit so+ne, aby se mi líp orientovalo.
Přílohy
VZOR_finpodr.xls
(35 KiB) 465 krát
NADiK

Příspěvekod Aliba » 0, 4. listopad, 2011, 10:02 am

Nadíku
Máš to super.
Já mám jen klasika rozdělené, ale je fakt, že když bych chtěla zjistit detailněji, jestli utratím víc za maso, zeleninu, mléčný výrobky, tak to tam nepoznám.
Bych se asi měla tebou inspirovat. Pak opravdu uvidím, že třeba kupovat míň toho, či ono ho.
Aliba

Příspěvekod NADiK » 0, 4. listopad, 2011, 10:33 am

šlo by to ještě podrobněji, třeba dotazy - proč je v zábavě 600 Kč? A vysvětlení, protože jsou to tonery a varná konvice. :lol:
Jsem si toto ještě začala psát dolů, pod sloupeček.
A je klid.
Ještě by to chtělo řádek "dárky", to je taky dobrá položka. Zvlášť teď na podzim, že...
NADiK

Příspěvekod Aliba » 0, 4. listopad, 2011, 10:58 am

Tyhle položky mám v tabulce já:
běžné výdaje
jídlo
drogerie
oblečení
léky
lékaři
MHD, parkovné
restaurace, občerstvení
hračky
DVD, knihy
kultura
dary
pošta
kroužky
výlety
věci do domácnosti
školka
PHM
údržba bytu
balkón - zahrádka, kytky v bytě
opravy a udržba auta
Celkem:
Aliba

Příspěvekod Sel » 0, 4. listopad, 2011, 3:28 pm

Nadik, super tabulka.
Sel

Příspěvekod Petra » 0, 6. listopad, 2011, 10:06 am

Nadik, Aliba ty to je dokonalé!
Já si připadám naprosto neschopná, když vydím, jak to parádně vedete :oops:
Petra

Příspěvekod Pitrs » 0, 6. listopad, 2011, 8:16 pm

takovýhle rozpis je nad mé síly - to bych nešla raději nakupovat než to pak půl hodiny klápat do PC :-) jsem na tohle marná

:mocking:
Pitrs

Příspěvekod NADiK » 0, 6. listopad, 2011, 10:19 pm

Pitrs
to mi vykládej, mám tu zagumičkované všechny účtenky po měsící OD SRPNA. Mě zajímalo, za co ty prachy jdou. A docela jsem čuměla, kolik dáme za mléčné výrobky... třeba.
Pomohl mi zase Lídin zvyk měsíce. 10 papírů denně...
Tak jsme si sedla a napsala seznam. Další dva večery vyplňovala jeden měsíc (no ale né celý večer, že...) Taky nenakupuješ každý den, že...
NADiK

Příspěvekod Pitrs » 0, 6. listopad, 2011, 10:26 pm

Nadiku -ne ne každý den, jen jednou nebo 2x týdně :-)
nestihla bych denně obchod - možná jen pečivo jak chodím z oběda, ale to jen když du do vzdálenější restaurace :-)
koupím bud pečivo - nebo drogerku - nebo ovoce - prostě to co hoří - každý den bych to fakt nezvládla

ráno - obleču holky - jedem školka - já letím s vyplazeným jazykem do práce - pak v práci oběd (v rámci možností nákup s obědem) do práce - do školky - do kroužku - domů - večeře - spát a ráno nanovo :-) denně stejně :-) :dash1:
Pitrs

Příspěvekod NADiK » 0, 7. listopad, 2011, 12:37 am

no vidíš, takže ty drobné nákupy pečivo + to, co hoří si zapíšeš jednou týdně a dva velké nákupy k tomu, to máš za půl hoďky.
Ale já vím, že toto tu neřešíme.
Já to mám tak, že dělám při MD, takže krom pondělí dopoledne, kdy jezdíme do MC, jsem minimálně dopoledne doma. Nákup dělám v to pondělí před nebo po MC anebo narychlo některý podvečer. Buď jen s malou anebo i s manželem, když jsou potřeba těžkotonážní věci. Případně pečivo koupí on sám. My jsme v příměstské části a sice ráda chodím pěšky, teď už i s malou, dřív jsem poloběhala s kočárem, ale stejně když potřebuješ nákup narychlo, tak musíme busem tam i zpět a je to pak o 16 Kč dražší...
NADiK

PředchozíDalší

Zpět na Finanční tipy