Rodinný rozpočet

Napište nám, jak hospodaříte s penězi. Jak se vám daří šetřit, jestli vedete účetnictví a jiné tipy.

Re: Rodinný rozpočet

Příspěvekod Pitrs » 0, 29. říjen, 2011, 6:50 pm

dobré téma :-)

ještě byh ráda viděla jak si ty výdaje píšete holky? MÁTE NA TO TABULKY NEBO JEN TAK DO DENÍČKU???
Pitrs

Příspěvekod Aliba » 0, 29. říjen, 2011, 6:57 pm

Pitrs píše:dobré téma :-)

ještě byh ráda viděla jak si ty výdaje píšete holky? MÁTE NA TO TABULKY NEBO JEN TAK DO DENÍČKU???

Mám tabulku v excelu, ale momentálně nezapisuju :oops: , ovšem o výplatě zas začnu.
Aliba

Příspěvekod Milik » 0, 30. říjen, 2011, 8:47 am

Já si výdaje zapisuju v excelu už skoro rok, takže na vánoce budu mít srovnání. Celkem se mi to osvědčilo, ale nějak nevidím, že by jsme moc utrácely za nějaké blbosti. Mám teda ráda různé dekorace, ale když už něco koupím, tak to musí stát za to! a o společném účtu jsme se také bavili a asi to tak také uděláme. Ušetří se určitě za vedení účtu. Chtěla jsem se ještě zeptat, jak a kde by se dalo zařídit SIPO a co je vše k tomu potřeba? v tom jsem totiž nepolíbená a nějak nevím.. :? Díky za odpovědi.
Milik

Příspěvekod Sel » 0, 30. říjen, 2011, 8:58 am

Kdysi dávno se v papírnictví dal koupit sešitek, domácí hospodaření, už tam byly předepsané kolonky, to mi hodně vyhovovalo.
K účtům: soukromý,společný účet máme už 25 let u Spořitelny, typické sporožiro. Podnikatelský mám u mBank, kde nejsou žádné poplatky, jedině výběr je za 6 Kč z jakéhokoliv bankomatu, pokud tedy nezaplatím kartou 4000 měs, pak je i výběr zdarma. Zcela vážně uvažuju, že i ten soukromý převedu, protože poplatky jsou nehorázné a nemíním vyhazovat svoje peníze jen tak do luftu.
SIPO-myslím, že se zřizuje na poště.
Sel

Příspěvekod Lucci » 0, 30. říjen, 2011, 10:22 am

SIPO... na kazde poste.

Na vydaje mam diar, ktery lezi porad na mikrovlnce. Po prichodu domu vyhazu uctenky a prepisuju do diare, do datumu, kdy jsem to koupila. Na konci mesice prepisuju do excelu, kde to delim na jidlo, drogerii, darky, leky, papirnictvi, obleceni... a ja nevim, co jeste.
Psat denne do excelu se mi nevyplatilo, pac to je moc prace si sedat ke kompu, otevirat soubor a zapisovat do tabulek. :lol:

Kolikrat prijdu domu a rikam si, ze jsem urcite musela nejake penize ztratit, pac neni mozne, ze jsme v obchodech nechali tolik... ale po secteni vydaju to mozne je. :roll:
Kdo mlčí, nemusí vždy souhlasit. Možná jen nemá chuť diskutovat s idioty.
Lucci

Příspěvekod treperenda » 0, 30. říjen, 2011, 5:41 pm

Já jak byslím na vesnici, kde máme omezené možnosti nakupování, mám pocit, že jesm byla okradena pokaždé, když se vrátím z Brna. Pokaždé mi chybí spoustu peněz a to s sebou vozím svačinky a pití. Ovšem něco dětem koupit musím, když jsme "v tom Brně!" a strašnou sumu spolkne jízdné. Pokud cestujeme i po městě, tak není problém dostat se ke dvoum stovkám.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Aliba » 0, 30. říjen, 2011, 5:46 pm

Tak já jsem taky líná každej den zapisovat do noťasu, ale i do nějakého sešítku. Tak to dělám, tak, že si dávám náupní lístky, jízdenky do spisovky - plastové obálky a pak teprv zapisuju - jo a dělám to od výplaty k výplatě. Takže až manžel teď dostane výplatu, tak zas začnu.
A budu doufat, že vydržím déle.
Aliba

Příspěvekod virginia » 0, 30. říjen, 2011, 9:35 pm

Už to tu někde bylo, mám program rq money, jednoduché, přehledné. Zapisuju 1-2x týdně, účtenky z nákupů jsme zvyklí připínat magnetem na lednici. Dělám to tak už asi dva roky, ne, že bychom tím nějak závratně ušetřili, ale když nic nezbyde, kouknu a vidím, že jsme např. v září utratili pro nás astronomických 6000 za oblečení a boty dětem. Kus po kusu se to tak nezdá, ale to je...tady podzimní bunda,dvoje rifle holce z mmb, tamhle třem dětem zimní boty, tamhle čtyři mikiny v sekáči atp. Přes léto děti ze všeho nějak vyrostly.
Potom už se nemusím divit, že žmoulám týden před výplatou v ruce pětistovku - kdybych to neevidovala, si myslím, že třeba ty hadry a boty nemohly stát víc než 2500. Takhle mám kolonku oblečení + obuv, kliknu, vidím. :shock: :swoon:
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na ně dívají, aniž by něco udělali. (Albert Einstein)
virginia

Příspěvekod HanaK » 0, 3. listopad, 2011, 9:37 am

Hospodaříme společně. Nezapisujeme a divíme se, kde ty peníze jsou. :lol:
Ale jestli máte napjatý rozpočet, tak psát začni, i když si DH myslí opak.
Mně bylo řečeno, že sepsat do tabulky naše dluhy (několik úvěrů ze st. spoř.) je blbost :twisted: - přesto jsem to udělala, včetně odhadu doby splácení a uklidnila se, že z původní astronomické částky už je zaplacený slušný díl a že jednoho krásného dne...
A DH si milou tabulku už několikrát půjčil. ;)
HanaK

Příspěvekod Petra » 0, 3. listopad, 2011, 11:10 am

Ahoj holky, děkuji za Vaše reakce a rady. Už jsem si s manželem sedli a vypadá to nadějně. Výdaje jsem začala psát o 1.11. A píše je i on - zavedla jsem zatím blok a uvidíme.

Také mám pocit, že peníze někam mizí :oops: .
Petra

PředchozíDalší

Zpět na Finanční tipy