Pokojové květiny v koupelně

Pokojové květiny v koupelně

Příspěvekod Wer » 0, 28. únor, 2010, 2:53 pm

Už jsem četla několik článků o tom, že do koupelny bez okna jedině umělé kytky, že se jinak trápí. Naše koupelna je ale trochu atypická, vedou do ní prosklené dveře s tabulkami mléčných skel, před koupelnou je předsíň s oknem a osvětlené akvarium, takže v koupelně úplná tma není. Zkoušela jsem tam umístit už několik kytek, případným následovatelkám 8-) musím poradit, že zelenec (který je jinak plevel) ne-e, začal z nedostatku světla žloutnout. Kupodivu se daří velikonočnímu kaktusu (vánoční prý naopak snese i přímé slunce a bez světla by nevydržel). Nevíte ještě o nějaké další příhodné kytičce?
Wer

Re: Pokojové květiny v koupelně

Příspěvekod Gigigirlone » 0, 19. březen, 2010, 8:17 am

Ahojijk, můžu ti poradit Pachiru(http://www.katalog-rostlin.cz/pokojove- ... chira.html) do koupelny je ideální potřebuje hodně vlhkosti a navíc je moc hezká. Já tu svou koupila jako malého drobka v IKEA za nějakých 40 Kč a teď už má skoro půl metru =) :d_sunny:
Gigigirlone

Příspěvekod nantea » 0, 31. říjen, 2010, 8:13 am

Koukám,že se po ní taky podívám :lol: Je moc hezká.
nantea

Příspěvekod Tilda » 0, 15. listopad, 2010, 1:32 am

Wer píše:Už jsem četla několik článků o tom, že do koupelny bez okna jedině umělé kytky, že se jinak trápí. Naše koupelna je ale trochu atypická, vedou do ní prosklené dveře s tabulkami mléčných skel, před koupelnou je předsíň s oknem a osvětlené akvarium, takže v koupelně úplná tma není. Zkoušela jsem tam umístit už několik kytek, případným následovatelkám 8-) musím poradit, že zelenec (který je jinak plevel) ne-e, začal z nedostatku světla žloutnout. Kupodivu se daří velikonočnímu kaktusu (vánoční prý naopak snese i přímé slunce a bez světla by nevydržel). Nevíte ještě o nějaké další příhodné kytičce?

Já mám zelenec v hodně tmavé chodbě a střídám ho s druhým na světlém místě v obýváku.. zhruba po měsíci je prohodím, a daří se jim oběma dobře.
Tilda

Příspěvekod HanaK » 0, 15. listopad, 2010, 8:22 am

málo světla zvládne zamiokulkas, tchyniny jazyky, lopatkovec, žumen...
Když tak můžeš kytky střídat - třeba měsíc v koupelně, měsíc na okně.... ;)
HanaK

Příspěvekod ivanaa » 0, 30. červen, 2011, 12:58 am

já bych taky nedávala moc do koupelen bez okna květiny, podle mně tam nepatří
Barová židle je nejlepší pro sezení do kuchyně, na ni mohou být také krásné potahové látky
ivanaa

Zpět na Pokojové květiny