Pokojové rostliny

Re: Pokojové rostliny

Příspěvekod Marketa » 0, 10. červenec, 2012, 3:48 pm

Teda holky, vy jste zahradnice :s9662: , zeleného autopilota mám, ale není mi to moc platné, zapisuju si vše důležité co najdu o každé kyti, kterou si koupím nebo dostanu, ale doma mám asi jen 3 krásné kytky, jinak bída. Zapisuju si i co kdy roste v přírodě - sbírám vše možné. (příroda nezklame, když já neumím) :lol:
Marketa

Příspěvekod bedla » 0, 10. červenec, 2012, 6:26 pm

Marketo a co v tom autopilotovi všechno máš? Hledala jsem na netu, ale tam je to buď obecně nebo se to týká rostlin, které nemám.
Já jsem dřív zachraňovala snad každý lístek, každá odstřihnutá větvička putovala hned do kelímku s vodou, no ve finále to byla džungle nehezkých kytek. Tak jsem ty, které nechtěly růst vyhodila nebo darovala a mám jich tu málo, ale hezkých. Čtyři v obýváku, pět kousků v ložnici a na balkoně se mi letní tři tlustice a šest hvězdníků. Uvidím, jak hvězdníky vyrostou, popř. je vyhodím. A snažím se nemnožit! Keře, které mám k zakořenění půjdou na podzim ven do země, takže zase přibude místo.
Dneska jsem hodila na tácek pod folii ty semínka bramboříku, fakt jsem zvědavá, jestli vyklíčí.
Jdu se pokusit vytvořit alespoň základ pro autopilota, tak zatím :bye2:
bedla

Příspěvekod mint » 0, 10. červenec, 2012, 8:00 pm

bedla: máme 43m2 + lodžii, vešlo se zatim všechno :)
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Příspěvekod Slávinka » 0, 10. červenec, 2012, 11:20 pm

Tak já nejsem žádný velký zahradník, a proto mám v autopilotovi část věnovanou rostlinám. Mám tam vypsaný pokojovky, co mám (nebo jsem někdy měla) doma a u každé mám info, kde má být umístěná, co potřebuje a co jí naopak škodí. Taky to, jestli není jedovatá, kvůli dětem. Ohledně venkovek jen truhlíkové - kolik mám truhlíků, kolik do toho potřebuju sazenic. Jinak poslední dva dny je mým velkým koníčkem znovu a znovu sadit vrbičku na terase. Tu předchozí mi štěňata odspodu nakousala, takže chudinka uschla a to byla za těch šest let už táák pěkná a kvetla žlutě, tu už jsem nesehnala :cray: , tak jsme pořídili novou, jinou a ty potvory (myslím tím naši psi) mi ji přes noc vždycky vyhrabou. :beg: Už jsem kolem ní dnes naskládala valouny, tak snad to pomůže.
Bedli, ta šrucha je moc zajímává. Kdy seješ ty petunky? A kde to pak skladuješ, za oknem v kelímkách? To mě nenapadlo, že bych si je mohla vypěstovat sama :blush2:
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Příspěvekod bedla » 0, 11. červenec, 2012, 9:45 am

Slavinko a co že ty psi po té vrbičce tak jdou?
Semínka petunií jsem tehdy koupila v pytlíku v OBI a sela jsem je někdy brzy zjara, musela bych se podívat. Najdu odkaz a dám ho sem. Nebylo to nic těžkého. Jo a vzpomněla jsem si, že každé to semínko bylo v něčem obalené, aby se líp chytlo do prstů, semínka má petunie děsně mrňavý. To byla pro mě tehdy novinka - obalovaný semínko :s11651:

mint, četla jsem dokonce, že si někdo vysadil ačokču jako pokojovou kytku, ale nevím s jakým výsledkem. Každopádně to taky plánuju vyzkoušet. Sice máme menší byt jak ty, ale nůžky budou jistit Adélino roztahování.
bedla

Příspěvekod Marketa » 0, 11. červenec, 2012, 10:02 am

Bedli:Já mám spíš zahradního autopilota, ale ty tři kytky domácí tam mám taky, píšu si jen základní info, jako Slávinka, většinou jen opíšu ze štítku, který je u kytky, když ji koupím, pak tam mám jakoby kalendář, co v kterém měsíci je potřeba udělat, a co zrovna kvete a roste, abych nezapomněla nasušit (bez, lípa, heřmánek, kopřivy....), vystřihuju si zajímavé obrázky z časopisů pro inspiraci a zapisuju různé tipy a vychytávky i od vás, a taky tam mám recept na bezovku, ořechovici a pečený čaj :D
Ale zahradničím spíš z leknutí, máme před domem malý pozemek, zatím mám vše v květináčích,ale až dobudujeme, chtěla bych zasadit taky pár keříčku a kytiček.
Marketa

Příspěvekod miciqx » 0, 11. červenec, 2012, 10:26 am

slávi, naše jedna čubina si zasedla na maliny.. každej rok jim několikrát udělala omlazovací řez :DDD vždycky mi je "sestřihla" na 25ticentimetrovej klacek :DDD
mám pocit, že nakonec to vzdaly ty maliny, taky už je to nějakej pátek..
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod miciqx » 0, 11. červenec, 2012, 10:26 am

jů holky zahradnický nechcete se podělit o kytíautopilota? :D (já vim, su drzá :DDD )
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod mint » 0, 11. červenec, 2012, 11:54 am

Slávinka píše:Tak já nejsem žádný velký zahradník, a proto mám v autopilotovi část věnovanou rostlinám. Mám tam vypsaný pokojovky, co mám (nebo jsem někdy měla) doma a u každé mám info, kde má být umístěná, co potřebuje a co jí naopak škodí. Taky to, jestli není jedovatá, kvůli dětem. Ohledně venkovek jen truhlíkové - kolik mám truhlíků, kolik do toho potřebuju sazenic. Jinak poslední dva dny je mým velkým koníčkem znovu a znovu sadit vrbičku na terase. Tu předchozí mi štěňata odspodu nakousala, takže chudinka uschla a to byla za těch šest let už táák pěkná a kvetla žlutě, tu už jsem nesehnala :cray: , tak jsme pořídili novou, jinou a ty potvory (myslím tím naši psi) mi ji přes noc vždycky vyhrabou. :beg: Už jsem kolem ní dnes naskládala valouny, tak snad to pomůže.
Bedli, ta šrucha je moc zajímává. Kdy seješ ty petunky? A kde to pak skladuješ, za oknem v kelímkách? To mě nenapadlo, že bych si je mohla vypěstovat sama :blush2:

Když chci kočku odradit od nějaké kytky tak stačí okraj květináče potřít cibulí - zkus třeba to bude fungovat i na psi. Nebo i na místa kam nemá lézt rozkrojím cibuli, pár dní to tam nechám a ona si to pak už pamatuje že to tam dost nevoní :)
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Příspěvekod bedla » 0, 11. červenec, 2012, 12:04 pm

Marketo, tak na recept na pečený čaj jsem taky už narazila a chystám se upéct. Už jsi zkoušela? A olizovala ses, jak píšou ostatní, kteří ochutnali? Není to moc sladký?
Já zahradu vlastní nemám, svoje zahradnický choutky ukájím u mamky na zahradě a pak ještě u chaty mám dva záhony, tam jsou teda jen trvalky. Na chatě si to předpěstovávám, abych pak jednou mohla zasadit vzrostlý kytky na svojí zahradu a nemusela čekat, až se mi rozrostou. Ale to bude bůhví kdy. Zatím trpím v paneláku a slintám z okýnka v autě, když míjíme krásně nakvetlý a opečovávaný zahrady.
Ale klidně to sem hoď, jestli se chceš podělit, teď k červenci, ať to je aktuální.
Já jsem včera něco zase našla na netu: http: http://www.marinka.cz/zahradkaruv-rok
Paní to tam má hezky napsané.

Teď počmuchávám po semenech lupiny, vím, kde je mají volně na louce, takže čekám až pěkně uzrají a pár tobolek si zobnu :winkextra: a zařadím si je mezi semena, který si chystám na jaro.

Slavinko, našla jsem fotku, jak jsem ty petunie měla ještě v kelímkách. Jsou to ty vzadu před alobalem.
IMG_3748.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
bedla

PředchozíDalší

Zpět na Pokojové květiny