Pokojové rostliny

Re: Pokojové rostliny

Příspěvekod HanaK » 0, 14. říjen, 2010, 10:23 am

Zkus pryšec (trnová koruna), popř. kaktusy.
HanaK

Příspěvekod Aliba » 0, 14. říjen, 2010, 11:07 am

Holky, dík žaluzie tam nejsou a jestli budou, tak né klasické, ale vertikály a ty nejsou přímo na okně. Jasně nějaké pouštní kytky. Ono jsem nepraží celej den, záleží na ročním období, ale v létě je to tak od poledne do večera. Ráno nás sluníčko vzbudí na druhé straně v ložnici, pokojíčku a pak se přesune obývák, kuchyň a tam praží do zapadnutí. V kuchyni dobrý, tak jsou klasika žaluzie, takže tam problém není. Obývák obývá jen jedna kytka na stálo a to dracená, ale ta je větší a má své místo na zemi.
Aliba

Příspěvekod Majinka7777 » 0, 14. říjen, 2010, 11:59 am

HanaK píše:Zkus pryšec (trnová koruna), popř. kaktusy.

jj kaktusy mě taky napadly a ještě jsem našla mučenku,ta se dá dobře sehnat a když kvete je nádherná,já jí teda taky měla,ale chudinku jsem utrápila v chodbě kde slunce není :cray: až pak jsem zjistila,že má mít hodně sluníčka :d_sunny:
Majinka7777

Příspěvekod HanaK » 0, 15. říjen, 2010, 8:03 am

HanaK

Příspěvekod kopretina113 » 0, 7. červen, 2012, 12:25 pm

Panečku, já a kytky, to nejde dohromady, stále je zapomínám zalévat. Chtěla jsem si pořídit umělé, ale i ty potřebujou občas otřít prach. Tak jak si vyzdobit byt, když mi každá kytička uschne? Nedělám to schválně, jen na to prostě namám čas.
kopretina113

Příspěvekod Martina1 » 0, 7. červen, 2012, 4:21 pm

Tak si to dej jako večerní nebo ranní rutinu, podle toho zda jsi na MD nebo chodíš do práce. Tak jako je třeba ve středu úklid lednice, tak udělej v PO při VP kytičky. Mě to tak funguje.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
Martina1

Příspěvekod miciqx » 0, 9. červen, 2012, 3:32 pm

:o) kopretinko, fajn nick ve spojení s tím, že ti nejdou kytky :D

ale zkoušelas nějaký nenáročný kytky? já mám třeba na jednom místě, který docela často při zalejvání vynechávám, zelenec.. a je vytrénovanej, vydrží bez vody fakt dlouho.. v nejhorším lehce zbledne a svěsí ruce, čímž se dobře přihlásí - pak stačí na chvílu ho hodit do nádoby s vodou (já dávám do dřezu - aby se pěkně nasosal, osprchuju ho při tej příležitosti a je zase na dlouho spokojenej a vesele mi mává vztyčenejma lístkama :D
takovejch nenáročnejch kytek by se určo našlo víc.. teď mě napadá třeba tlustice, ibišek toho taky vydrží dost..
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod JanaD » 0, 10. červen, 2012, 8:08 am

Já mám třeba oblíbené draceny, když zapomenu, tak se také přihlásí svěšenými lístky a po zalití jsou zase OK. Na zalévání nebo spíš na nezalévání je také dobrý zamioculcas, já i kamarádka jsme se shodli, že stačí jednou do měsíce, nejdřív jsem zalévala často, ale začak mi uhnívat :(
JanaD

Příspěvekod treperenda » 0, 10. červen, 2012, 3:12 pm

myslím, že i leckterý palmy dost vydrží. Jinak já razím zásadu moc kytky vodou nerozmazlovat, ony by pak chtěly zalívat den co den. A ještě se chystám uvést do praxe pravidlo mé kamarádky, u které jsem jednou obdivovala, jak jí krásně doma všechno roste a ona povídala, že je nemilosrdná. Každá kytka u nich doma může max dvakrát změnit stanoviště. když se jí nedaří nikde, letí z domu. Výsledkem je, že mají doma pár nádherných zdravých kytek, které skutečně zdobí a ne deset chcíplin na parapetu.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Slávinka » 0, 11. červen, 2012, 11:47 am

Zamioculcas mám už dlouho a zvládá to s mou péčí dobře, takže to bude asi docela nenáročná rostlina. Já ji zalévám tak 1x za 14 dní, jednou za měsíc už bych se bála. Teď mu musím, chudákovi, dosypat hlínu, asi ji sežral. Celkově si musím dát všechny kytky do pořádku - přesadit, či přisypat hlínu. :blush2: Dracena se mi taky osvědčila. A ještě mi pěkně roste a kvete Klívie. To se teda divím, protože ji vůbec nehnojím a ona přesto několikrát do roka kvete. Mám ji na severovýchod, na okýnku na záchodě :mocking:
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

PředchozíDalší

Zpět na Pokojové květiny