Pokojové rostliny

Re: Pokojové rostliny

Příspěvekod Majinka7777 » 0, 5. říjen, 2010, 12:25 pm

rakave píše:Tak já ať dám fialky kdekoliv,kvetou neustále.I od jihu.Zato mám velký problém s čínskými růžemi.Nekvetou ať jsou kdekoliv :( ! Nooo vlastně mi kvetly, když byly na parapetech.Na jižním a východním.Jenže to sice kvetly,ale sluníčko jim spálilo všechny listy.I to slabé ranní.Tak nevím co bylo lepší....Uvítala bych radu co s nimi aby kvetly :beg: .

A co jsou čínské růže?to je pokojový ibišek?
Majinka7777

Příspěvekod rakave » 0, 5. říjen, 2010, 2:29 pm

Ano, Čínská růže je Ibišek. ;)
rakave

Příspěvekod Majinka7777 » 0, 5. říjen, 2010, 9:26 pm

rakave píše:Ano, Čínská růže je Ibišek. ;)

Snad poradí někdo zkušenější,protože mě ibišek nikdy moc nešel,asi jsem ho litovala stříhat a on mi ani nekvetl,jen když jsem ho koupila,proč mu sluníčko spálilo listy vůbec nevím,asi prudké slunce :d_sunny: ,i když na východ by být nemělo,každý koho znám je má na okně a jdou jim,listy spálené nemají,jedině zkusit jinou světovou stranu jestli máš možnost
Majinka7777

Příspěvekod Sel » 0, 6. říjen, 2010, 6:22 am

Ibišek jsem si vypěstovala sama, dostala jsem sazeničku od sousedky a nechala ve vodě pustit kořínky. Jakmile se oteplí, dávám ho ven, teprve minulý týden jsem ho odnesla do bytu. Poměrně hluboce ho seříznu a hodně hnojím, musí mít úplně tmavé listy, kvete celé léto. Zimu chudáček přežívá tak, tak, k jaru ho vždycky napadnou mšice, tak používám chemii, částečně opadají i listy. Teď mně napadá, jestli mu u nás není moc teplo :D , zkusím přestěhovat do chladnější místnosti. A potřebuje hodně vody.
Potom jsem dostala 2 rostliny - koupené v Brně v Botanické zahradě, ale bohužel, ty vydržely jenom pár let, taky jsem je seřezávala a letnila, ale určitě nebyly tak odolné.
Sel

Příspěvekod Martina1 » 0, 6. říjen, 2010, 10:00 am

Taky mám s pěstováním kytiček problém, buď mi zajdou úplně nebo přežívají jen tak tak. Máme jediná 2 malá okna na jih, tak mám na parapetu fialky. Předloni byly krásné, kvetly, rozrůstaly se, loni už to bylo horší a letos je to přímo bída. Jsou takové povadlé, sotva vykvetou, tak zase květ uschne. Přitom babi má fialky v květu snad celý rok. :dontknow:
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
Martina1

Příspěvekod Sel » 0, 6. říjen, 2010, 1:36 pm

Martina1 píše:Taky mám s pěstováním kytiček problém, buď mi zajdou úplně nebo přežívají jen tak tak. Máme jediná 2 malá okna na jih, tak mám na parapetu fialky. Předloni byly krásné, kvetly, rozrůstaly se, loni už to bylo horší a letos je to přímo bída. Jsou takové povadlé, sotva vykvetou, tak zase květ uschne. Přitom babi má fialky v květu snad celý rok. :dontknow:

Zkus je přesadit.
Sel

Příspěvekod dadaz » 0, 9. říjen, 2010, 9:58 pm

to ja at delam, co delam, tak ty naše bestie furt rostou a množí se, hlavně ty jedovaté :beg: asi hloupej sedlak.... :lol:
dadaz

Příspěvekod Aliba » 0, 11. říjen, 2010, 10:31 am

Ze mě šílý mamka-tchýně. Já mám nějaké ty orchideje a krom zalejvání a jednoho přesazení s nima nic nedělám a kvetou a kvetou. Teda občas musím přemístit, i když by se nemělo, ale nejlíp se našim kytkám daří v ložnici a pokojíčku. Ložnice i pár kytek zachránila.
Já bych potřebovala kytky co snesou slunce, protože v obýváku na okno nakonci jara už nic nemůžu dát, pere sem sluníčko.
Aliba

Příspěvekod Majinka7777 » 0, 13. říjen, 2010, 1:06 pm

Aliba píše:Ze mě šílý mamka-tchýně. Já mám nějaké ty orchideje a krom zalejvání a jednoho přesazení s nima nic nedělám a kvetou a kvetou. Teda občas musím přemístit, i když by se nemělo, ale nejlíp se našim kytkám daří v ložnici a pokojíčku. Ložnice i pár kytek zachránila.
Já bych potřebovala kytky co snesou slunce, protože v obýváku na okno nakonci jara už nic nemůžu dát, pere sem sluníčko.

Orchidejky mám taky,ted čekám,že začnou znovu kvést,u některých to vypadá nadějně :s494:
Já jednou zkusila dát kytky na parapety v zimní zahradě a to jsem neměla dělat.zlákalo mě,že je na nich spousta místa,ale okna jsou na jih a jak začalo svítit slunce,tak i ty odolné to nezvládaly.Tak nevím kterým nevadí přímé slunce,ted už jsou okna zastíněna terasou,tak přemýšlím,že bych je tam zkusila dát znovu
Majinka7777

Příspěvekod Majinka7777 » 0, 14. říjen, 2010, 10:01 am

ALIBA
Koukala jsem co by Ti tam mohlo jít za kytky a vyloženě na přímím slunci nemůže být téměř žádná známá a dostupná,ale pokud máš žaluzie a kytičkám bys mohla přistínit je jich dost :bye2:
Majinka7777

PředchozíDalší

Zpět na Pokojové květiny