Pokojové rostliny

Re: Pokojové rostliny

Příspěvekod DankaS » 0, 11. červen, 2012, 2:18 pm

Já mám zase u nás osvědčený fíkus, jakmile vidím zvadlé lístečky, jdu zalévat. Zamioculcas mám taky oblíbený, ten je hodně nenáročný, ale jeden se mi zase tak rozrostl, že zdeformoval plastový obal, potřebovala bych radu, jak ho rozesadit, abych mu neublížila?
DankaS

Příspěvekod Slávinka » 0, 15. červen, 2012, 8:51 am

Já jsem ten zamioculcas musela přesadit, dosypat hlínu nestačilo, protože mi taky už lezl obalem ven. Já jsem ho nerozsazovala, celý jsem ho šupla do většího květináče, ale myslím, Danko, že by ty cibulky šly od sebe oddělat bez větší újmy.
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Příspěvekod DankaS » 0, 15. červen, 2012, 11:47 am

Slávinko- on je už tak rozrostlý, že přesadit ho do většího, tak kolem něj nebude možno procházet, zabírá už takhle min. 2m v průměru prostoru. Takže zkusím, jak píšeš oddělit opatrně ty cibulky, snad to přežije ;)
DankaS

Příspěvekod DankaS » 0, 25. červen, 2012, 5:33 pm

Tak jsem z jednoho květináče udělala tři, cibulky šli od sebe docela dobře, akorát po týdnu se mi zdá víc povadlý, asi chce víc zalévat, než trochu zapustí.
DankaS

Příspěvekod mint » 0, 6. červenec, 2012, 9:53 am

DankaS píše:Tak jsem z jednoho květináče udělala tři, cibulky šli od sebe docela dobře, akorát po týdnu se mi zdá víc povadlý, asi chce víc zalévat, než trochu zapustí.

On se vzpamaatuje, zamioculas přežije všechno, to mám osvědčený od všech co znám a kytky jim nikdy nešly. A já ho mám taky a vydržel už lecos :) Asi měl v těch boulích zásobu vody a jaks to rozdělila o část přišel, tak až si jí vyrobí snad povadlej nebude :)
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Příspěvekod DankaS » 0, 7. červenec, 2012, 9:58 am

Jj, vypadá to, že se už chytly ve všech květináčích - vypadají spokojeně. Jsem ráda, že jsem je rozesadila, protože pohled na ten stísněnej květináč mě už dost dlouho netěšil.
DankaS

Příspěvekod mint » 0, 7. červenec, 2012, 11:24 am

Jsem se včera dozvěděla, že mamka to nevydržela a koupila si zamiokula taky :)

mint

Příspěvekod bedla » 0, 9. červenec, 2012, 9:51 am

Tak na zamioculcas se taky podívám, jestli nepotřebuje přesadit. Někdo mi radil, že prý roste tím víc, čím míň si ho člověk všímá a fakt, že jo :D
Dneska jsem dala semínka bramboříku do vody na pár hodin, tak uvidím, jestli se mi povede vypěstovat.
bedla

Příspěvekod mint » 0, 9. červenec, 2012, 2:29 pm

Holky vyklíčila mi Strelicie (akorát nevím jestli královská nebo natalská). Už jsem po 2 měsících ani nedoufala!

mint

Příspěvekod bedla » 0, 10. červenec, 2012, 10:06 am

mint, gratuluju, máte asi velký byt, když si vybíráš tak velký kytky? :mocking: Ať ti roste :give_rose:

Taky jsem už sehnala semena ačokči od jedné paní, ale myslím, že tenhle rok budu ráda, když mi "jen" obroste balkon, na plody si budu muset nejspíš počkat až příští rok.
Ráno jsem sebrala semínka ze šruchy velkokvěté, chystám se je příští rok vypěstovat. Na jedné rostlině kvetou tři barvy, na fotce je zatím jen červená a žlutá, pak ještě přibyla i růžová.
No asi si začnu psát zeleného autopilota, protože jsem letos třeba úplně zapomněla, že jsem nevypěstovala žádnou petunii ze semínka jako předminulý rok. Byly krásný, sice měly květ jednoduchý, ale byly o mnoho vitálnější než kupované.

šrucha velkokvětá

mini.JPG

mini2.JPG
bedla

PředchozíDalší

Zpět na Pokojové květiny