Pokojové rostliny

Re: Pokojové rostliny

Příspěvekod Kairo » 0, 11. červenec, 2012, 6:54 pm

Bedla
az diky tve fotce struchy velkokvete jsem zjistila co mi na terase vyrostlo v kvetinaci s pazitkou. Nevis jestli je to viceletka a jestli je venkovni nebo ji muzu dat na zahradu na zahon? Jinak mi kvete jen cervene a je mi zahadou, kde se tam vzala, ale ted jsem rada, ze jsem ji nevyhodila jako plevel
Kairo

Příspěvekod bedla » 0, 11. červenec, 2012, 8:05 pm

Kairo, je to letnička, zimu nepřežije. Takže posbírej semínka z tobolek, jsou mrňavoučký a na jaře je zasij. Já ji pěstuju jen v květináči na balkóně, ale ostatní ji dávají i na skalky, je to sukulent, potřebuje plné slunce (pak nejvíc kvete), nemá ráda přemokření.
Ať ti roste :give_rose:
bedla

Příspěvekod Kairo » 0, 11. červenec, 2012, 8:13 pm

Bedla
tak u nas na terasu prazi slunko od rana az do vecera a co se tyka zalivani tak jsem strasny lemp.Ze by to tedy bylo konecne nejake kvitko pro me stvorene :oops:
Kairo

Příspěvekod Marketa » 0, 11. červenec, 2012, 9:28 pm

Bedli:pečený čaj jsem ještě nedělala, ale piju ho u babičky, tak jsem si řekla o recept, myslím,že záleží na ovoci, které tam dáš, babi dělá hodně z rybízu, je trošku kyselejší, ale i tak nám chutná. ;)
Marketa

Příspěvekod mint » 0, 12. červenec, 2012, 12:07 pm

bedla: však už klíčim jednu pokusnou ačokču kterou zkusim sestříhávat a porovnám výnosy :)
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Příspěvekod Slávinka » 0, 13. červenec, 2012, 12:38 am

Bedli, bohužel naši psi (teda feny) nejdou jen po vrbičce, i když tu jedinou vyhrabávají. Krásně rostlej velkej keř ibišku mi okousaly..jedna větev tím vzala za své a já pevně doufám, že zůstane jen u ní..Hodně keříků a okrasných trav je polámaných..takové ty folie proti plevelu, ty máme každé ráno po kusech vytrhané a poházené po trávě..mulčovací kůra je poházená všude možně, na některých místech, kde ještě pár týdnů zpátky bývala už není ani "Ň", zato je tam udusaná půda, jak od kopyt... :beg: no, letos to bude bída a ještě tak rok, dva, než bude to nejhorší štěněcí období za náma. Snad to ta zahrada nějak přežije. Jo a valounky zabraly! Kolem nich hrabou, ale až k vrbičce se přes ně nedostanou. Díky za foto petunek! Vypadají trochu jako něco mezi bazalkou a špenátem :mocking: Napíšu si to do autopilota na jaro, že si mám koupit semínka petunie a vyzkouším to.
Mint - cibuli by naše "holky" sežraly. :grin: Měli jsme doma sprej, který by je měl odpuzovat, ale nějak na ně nefungoval :dontknow: . On byl teda asi 2 roky prošlej, tak možná je to tím. Jak budu ve městě, tak koupím novej, třeba zabere.
Miciqx - já jsem si ty svoje pokojovky našla na netu a info o nich si přepsala.
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Příspěvekod mint » 0, 13. červenec, 2012, 7:44 pm

Slávinka píše:Mint - cibuli by naše "holky" sežraly. :grin: Měli jsme doma sprej, který by je měl odpuzovat, ale nějak na ně nefungoval :dontknow: . On byl teda asi 2 roky prošlej, tak možná je to tím. Jak budu ve městě, tak koupím novej, třeba zabere.

tak nějaká čerstvá citrusová kůra? psi asi fakt nejsou kočky :) na kočky ještě funguje když škrábou kde nemají dát tam oboustrannou lepící pásku, ale to je asi dost drsný :)

mint

Příspěvekod bedla » 0, 17. červenec, 2012, 11:44 am

Dneska jsem rozsadila první čtyři vajgélie do květníků z množárny a kořeny měly krásné. :s494: Zbytek větviček ze sklenic s vodou (mám tam trojpuk, mochnu, vajgélie, ptačí zob, pustoryl, tavolník a nějakou větvičku ze stromu) jsem poprášila stimulátorem a zapíchala taky do množárny. Přikryju to igelitem a uvidím. V množárně mám teď celkem 24 kousků. Teď mě v následujícím měsíci čeká příprava záhonků u mamky na zahradě a pak tam pofrčí zasadit první várka keříků.
Ale musím říct, že nejlíp kořenily vajgelie, ptačí zob, nechcípnul ani jeden kousek a největší přemlouvání bylo u mochny křovité, tam mi hodil kořen až teprve snad desátý řízek.

mint, jak ti roste ačokča? Já ještě ta semínka nemám , ale zaseju ji tenhle rok tak jako tak, třeba jen kvůli těm dekorativním listům.
bedla

Příspěvekod mint » 0, 18. červenec, 2012, 10:32 am

bedla píše:mint, jak ti roste ačokča? Já ještě ta semínka nemám , ale zaseju ji tenhle rok tak jako tak, třeba jen kvůli těm dekorativním listům.

Už vyvazuju boční výhony, nahoře už jsme tak 0,5 m po stropě... kyýdým dnem čekám až nás někdo udá že pěstujeme trávu kvůli těm "dekorativním" listům :) ale někdo tu psal že i listy se dají jíst :)
Nicméně dneska se to chystám vyfotit tak pak podle fotek porovnám jak rychle roste. Ona asi když je v zemi a ne v květináči tak roste ještě rychleji... Skoro se jí bojim pohnojit aby nás fakt nesežrala - ale květy jsem zatím buď neobjevila nebo ještě nemá... ono v té zelené mase se hledá dost špatně :) Jinak v SO jsem dala naklíčit ještě jednu púokusnou a už vystrkuje růžek...

mint

Předchozí

Zpět na Pokojové květiny