Pokojové rostliny

Pokojové rostliny

Příspěvekod Janca » 0, 19. září, 2008, 9:13 am

Jsem mírně řečeno antitalent na pokojové kytičky :cry: a uvítala bych rady, jak na ně. Hlavně, jak zalívat a taky kam umístit. Zrovna řeším, která kytička by byla vhodná do kuchyně nebo spíš do druhé části kuchyně - jídelny. Budu vděčná za jakoukoliv radu a pomoc. :D
Janca

Re: Pokojové rostliny

Příspěvekod Nomanka » 0, 23. září, 2008, 4:11 pm

Já se ke všem kytkám stavím tak, že si ony musí zvyknout na moje zacházení.
Takže už se vytřídily takové, které moje zacházení nejen přežijí, ale i celkem obstojně rostou a případně i kvetou.
Nejvíce nenáročné pro mne jsou dracena, scheflera a spatiphilium.
Velice dobře, ač to nikdo z okolí nechápe mi roste i čtyřlístek, ale ten potřebuje světlo.
Standartně zalévám jednou týdně. Jakmile si vzpomenu, tak přihnojím, ale to je opravdu výjimečně.
Nomanka

Příspěvekod HanaK » 0, 23. září, 2008, 6:42 pm

Nomanko, tak ke kytkám se stavím taky tak :mrgreen: , buď přežijí a vypadají k světu, nebo taky ne ;)
Janco, u kytek není tak důležité, jestli jdou do kuchyně, jídelny...., ale světlostní poměry, blízkost radiátoru...
Odkaz na stránky s informacema přidám zítra, mám ho v práci. Spatifylum vydrží snad cokoliv... Hana
HanaK

Příspěvekod HanaK » 0, 25. září, 2008, 8:33 am

Slíbila jsem odkaz na informace o rostlinách.
http://www.katalog-rostlin.cz/
Některé tostliny zalévám jednou, některé dvakrát týdně, podle nároků na vodu. Vždy přidávám postupně vodu až proteče do misky, u háklivých ji vyliju, odolným a žíznivým ji nechám. Postupně proto, abych nepolila nábytek. Africkou fialku zalévám jen do misky.
Umístění v bytě řeším tak, že pozoruju kytkua když nevypadá dobře, tak jí hledám nové místo, v nejhorším případě se to nové místo najde v popelnici :( Hana
HanaK

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 17. listopad, 2008, 3:48 pm

A :( si opravdu funguje, že čím míň se člověk stará, tím líp se jim daří, mám květiny v kanceláři, kde se o ně starám minimálně a rostou a kvetou nádherně, doma je to horší, občas mi nějaká květina uschne nebo jinak odejde, většinou ji vyměním za novou. :(
IvaChytilova

Příspěvekod Katty » 0, 24. listopad, 2008, 8:41 am

Zkuste hydroponie. Viděla jsem to v pořadu Čt, tady je odkaz http://www.ceskatelevize.cz/program/zah ... 8-18:15-1/
Katty

Příspěvekod beteczka » 0, 4. říjen, 2010, 2:07 pm

Zdravím, já mám zatím jen pár fialek, ale nechtějí mi kvést. Kde je máte vy a jak je zaléváte, aby vám kvetly? :)
beteczka

Příspěvekod Majinka7777 » 0, 5. říjen, 2010, 9:54 am

beteczka píše:Zdravím, já mám zatím jen pár fialek, ale nechtějí mi kvést. Kde je máte vy a jak je zaléváte, aby vám kvetly? :)

ahojky,já mám fialky v kuchyni na parapetu,okno je směr SV a ted začíná znovu kvést alespon jedna,celkem mám 2.Kdysi jich bylo víc,ale nepřežily stěhování.Pravidelně je nezalévám,jen podle potřeby,ale hlavně né na listy,správně by to mělo být do misky,ale to já nedělám ani tam misky nemám,mám je v ozdobných květináčkách :oops:
A nenáročná květina mi příjde zelenec a ted často prodávaný lopatkovec nebo dracena,ta mi toho přežila už hodně,když jí opadaly listy a nebyla moc k světu,zastřihla jsem kmínky a vyrazila nově,ty ustřižené se můžou dát do vody a krásně zakoření.Ještě mi jde monstera,ale ta už větších rozměrů.Horší je to s fíkusem ten nemá rád průvan a dost mi opadal a také nolina moc nejde,nerada kupuju takové ty krásně nakvetlé kytičky z hobbymarketů,doma dost rychle opadají nebo odkvetou a jak není skleník odejdou nebo jsou nevzhledné,kytky si pořizuji tak,že když u známý vidít něco pěkného a vím,že by to mohlo zakořenit ve sklenici s vodou,požádám je jestli by mi neustřihli nějaký ten výhonek nebo nakupuji v květinářstvích kde mají i akce když kytičky už nevypadají nejlépe,ale pořád se snažím aby nebyly moc náročné a doma mi přežily :smiley-chores006: :bye2:
Majinka7777

Příspěvekod Martina » 0, 5. říjen, 2010, 11:41 am

beteczka píše:Zdravím, já mám zatím jen pár fialek, ale nechtějí mi kvést. Kde je máte vy a jak je zaléváte, aby vám kvetly? :)

Já mám fialky na SZ. Měla jsem je dřív na jih - dcera je chtěla v pokojíku, ale byly nic moc a nekvetly. Letos na jaře jsem je přemístila do ložnice a poprvé v životě nám začátkem září vykvetla fialka (předtím jsme měli kvetoucí jen koupené než opadaly květy). Zatím jsem je nijak nehnojila.
Martina

Příspěvekod rakave » 0, 5. říjen, 2010, 12:00 pm

Tak já ať dám fialky kdekoliv,kvetou neustále.I od jihu.Zato mám velký problém s čínskými růžemi.Nekvetou ať jsou kdekoliv :( ! Nooo vlastně mi kvetly, když byly na parapetech.Na jižním a východním.Jenže to sice kvetly,ale sluníčko jim spálilo všechny listy.I to slabé ranní.Tak nevím co bylo lepší....Uvítala bych radu co s nimi aby kvetly :beg: .
rakave

Další

Zpět na Pokojové květiny