Bromélie a škůdci

Bromélie a škůdci

Příspěvekod Mishaczek » 0, 25. červenec, 2011, 2:44 pm

Holky je tu někdo kdo rozumí Broméliím? Dostala jsem jednu k narozeninám. Už kvetla, teď má 4 odnože a další se raší. Zatím to nechám jako trs, ale jde mi o to, že jsem v kořenech našla nějaké červíky. Nebýt to tak velké tak by to odpovídalo vzhledem k háďátku nebo Hlístici, ale ono to má od pár mm do 2.5cm. Jsem teda pořádně propláchla kořeny, vyhodila hlínu i s květináčem, dala to do nové hlíny a uvidím co s tím. Kytka není přelívaná, na to si dávám pozor. Mrzelo by mě kdyby zašla. Si ji tak šanuju abych měla další a mohla si to rozestavit po bytě :cray:
Mishaczek

Re: Bromélie a škůdci

Příspěvekod Aliba » 0, 25. červenec, 2011, 3:00 pm

Tak neporadím, ale jak si na ty potvory přišla?
Mám taky bromélii, ale nikdo mně zatím neřekl, co je to za druh. Takže se krom závlahy o ni jijak spešl starat nemůžu, ale mám ji od května a už tam taky roste odnož. Tak jsem nevěděla, jestli to mám vyndat a odnož dát do jiného květináče, nebo nechat a později přesadit do většího květináče. Nebo přesadit do většího už teď. No zkrátka vůbec nevím :dontknow: . Nerada bych neco po ondila a o kytku přišla, páč je krásná.
P1050625.JPG

Ona ta nová odnož není moc vidět, je to tam co je to tam světle zelené a z toho list, jak je to blízko u ké kytky, tak to není tak vidět.
Když kliknete na obrázek, tak je větší a je to malinko líp vidět.
Aliba

Příspěvekod Mishaczek » 0, 25. červenec, 2011, 3:22 pm

má se počkat aspoň než ta odnož bude do půlky té mateřské rostliny a musí mít své kořeny. Já to právě vytáhla z květináče a kontrolovala ty kořeny. Se to tam hýbalo.

Já to mám vyfocené ale kluci mi někam zašantročili Bluetooth co mám strčený v usb v počítači. Mám podobnou, jen má ten květ bez té špičky. Mám jednoletku a po odkvětu umírá :cray: A během té doby pouští odnože.
Mishaczek

Příspěvekod Aliba » 0, 25. červenec, 2011, 3:31 pm

Dík, moc. tak to je času dost, než bude potřeba něco dělat.
Právě koho znám, tak má tuhle:
Obrázek
To mně zas manža pořídil nějakou raritu, kdyby si pamatoval, jak se to jmenuje :roll: , to by bylo jednoduché.
Aliba

Příspěvekod Mishaczek » 0, 25. červenec, 2011, 4:09 pm

jo tu mám já. Ono je to všechno v podstatě jedno a to samé.

bych tipla, že máš tuhle. Podle květu
http://www.celysvet.cz/galerie/foto-4330-guzmanie
Mishaczek

Příspěvekod grafi » 0, 25. červenec, 2011, 10:33 pm

Tak se hlásím do klubu bromélií - taky jsem jednu dostala a nevím, jaká to je. Zítra vyfotím a hodím sem obrázek, třeba mi někdo poradí.
Obrázek
Obrázek
grafi

Příspěvekod Mishaczek » 0, 7. říjen, 2011, 1:46 pm

tak poslusne hlasim, ze se bromelie drzi. Odnoze jsou 4 do pulky te hhlavni vysoke, tak o vikendu zkusim aso rozesadit. Dve male jsou jeste po hlinou, ale ty asi nevylezou, protoze ta hlavni uz usycha...
Mishaczek

Zpět na Pokojové květiny