Péče o orchidej

Péče o orchidej

Příspěvekod grafi » 0, 8. únor, 2011, 9:14 pm

Dostala jsem orchidej v květináči a vůbec nevím, jak se o ni starat - máte někdo zkušenosti a podělíte se, aby mi vydržela co nejdéle?
Obrázek
Obrázek
grafi

Re: Péče o orchidej

Příspěvekod HanaK » 0, 8. únor, 2011, 9:28 pm

možností je víc, mně vyhovuje jednou týdně namočit do kyblíku s vodou, třeba na půl hodiny.
Hnojím obyč, hnojivem na pokojovky s poloviční koncentrací, jenom přes léto.
Důležité, nesmí se dostat voda do středu listů - když tak vysušit kapesníkem nebo šťourátkem.
HanaK

Příspěvekod Bozenka » 0, 8. únor, 2011, 9:31 pm

Grafi- já jsem na orchidee maniak :D Mám doma 4 okna plné 5 druhů. Není to složité se o ni starat. Potřebuje hlavně vlhkost, né aby plavala ve vodě. V létě milují rošení jednou týdně. Já si je všechny dávám do vany a rosím rozprašovačem nechám okapat a vracím na místo. A samozřejmě i hnojivo jednou za 14 dni v zimě jen hnojit 1 za měsíc hlavně pokud kvetou. A kdyby ti odkvetla tak stonek po odkvětu zastřihni tak v půlce kde je pupen tak kousek nad ním, může ti z něj pak zase rašit nové poupátka.
Snad jsem ti poradila pokud budeš ještě s něčím poradit jen se zeptej. ;)
Bozenka

Příspěvekod Lída » 0, 9. únor, 2011, 8:39 am

Grafi, podívej se na internet, jakou orchidej máš. Jestli takovou

http://www.google.cz/search?hl=cs&sourc ... 2&aql=&oq=

nebude pěstování složité. Zalévám je někdy shora, někdy do misky, hnojím velice málo (nechce se mi napsat skoro vůbec :oops: ) a každý rok kvetou několik měsíců, mám jich šest. Chtějí být u světla, kvetly mi na parapetech na východní a jižní straně (na jižní ale nebyly přes léto) Je o ně snad ještě jednodušší péče, než o klasické pokojovky, protože snesou delší nezalévání. Mám i další čtyři druhy, ale ty při téhle péči-nepéči nekvetou :oops:
Odkvetlé stvoly nezastřihuju, protože mi často na jeho konci začnou kvést znovu (vyroste pokračování stvolu), stříhám ho, až když je suchý. :smiley-chores006:
Lída
Site Admin

Příspěvekod Bozenka » 0, 9. únor, 2011, 10:51 am

Lído - s těmi stonky jsem to taky dělala nechávala být ale pak byly až moc dlouhé (až 2m) a květináče mě přepadávaly a k tomu bylo to neestetické. Proto je stříhám jinak to není nutné.
Bozenka

Příspěvekod Lída » 0, 9. únor, 2011, 11:15 am

:) tak daleko to u mě ještě nedošlo :lol: Některé odkvetou dvakrát a uschnou, ty pak odstřihnu. Spíš mi dělají těžkou hlavu kořeny. Kvůli nim mi přepadávají. Asi bych je měla namočit, aby změkly, vytáhnout z květináčů a přesadit do větších?
Lída
Site Admin

Příspěvekod Bozenka » 0, 9. únor, 2011, 11:50 am

Lído - až je budeš přesazovat nech některé kořeny jeden či dva aby mohli čerpat i vlhkost z prostoru. Mám to vyzkoušené, protože mi pak orchidej odešla, to byly mé první pokusy o pěstování. :oops:
Bozenka

Příspěvekod Aliba » 0, 9. únor, 2011, 12:00 pm

Tak já mám zatím jen dvě, ale musím říct, že jsou fakt odolné.
Jednu má už skoro 6 let a málem umřela, nesnáší žaluzie-ty byly ve starém bytě, ale je zachráněna a krásně kvete.
To jsou moje květinky ;) .
P1050127.JPG

P1050125.JPG

No a musím napsat, že krom zalejvání-pouze do misky, jo a nenechat stát ve vodě, občasného rosení a lesku na listy neznaj nic.
Kvetou dlouho a někdy mám pocit, že kvetou furt, jen jednou si dala ta starší asi půl roku pauzu.
Aliba

Příspěvekod HanaK » 0, 9. únor, 2011, 2:18 pm

aktuální fotka mých dvou adél. Ta světlejší už dokvétám, ta tmavší začíná, ukázněně se střídají ;)
Taky přepadávají, mám je v obalu zašprajcované dřívkem. ;)
Přílohy
P1060361.JPG
P1060355.JPG
Naposledy upravil HanaK dne 0, 9. únor, 2011, 5:55 pm, celkově upraveno 1
HanaK

Příspěvekod Sel » 0, 9. únor, 2011, 3:57 pm

HanaK píše:aktuální fotka mých dvou adél. Ta světlejší už dokvétám, ta tmavší začíná, ukázněně se střídají ;)
Taky přepadávají, mám je v obalu zašprajcované dřívkem. ;)
Obrázek
Obrázek

já se hloupě zeptám :oops: jak se tyhle fotky otevřou?
Sel

Další

Zpět na Pokojové květiny