Kytičky za okno

Re: Kytičky za okno

Příspěvekod miciqx » 0, 16. květen, 2011, 9:36 pm

no tak já mám balkon klasickej, "vystrčenej" mimo barák, zábradlí jen z kovovejch šprušlí, takže tam pěkně povívá větřík když teda aspoň trochu fouká :) já mluvila o klasickým balkonu, ne o skleníku :) bojím se, že u zasklený lodžie by možná mohlo trochu pomost přistiňování a větrání, ale pořád to bude spíš skleník..
btw nezkoušelas tam teda pěstovat papriky? :)
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod Ofélie » 0, 17. květen, 2011, 2:00 pm

joo, to jsem chtěla kurnik, teď už je asi pozdě :dash1: to jsem tele, chtěla jsem zkusit i nějaký rajčátka, chjooo, no co, zkusím to i tak a až bude zima, tak je dám domů a budeme mít čerstvý ze "zahrádky" na vánoce :lol: :lol: :lol:
Obrázek
Ofélie

Příspěvekod treperenda » 0, 17. květen, 2011, 3:54 pm

Já myslím, že na rajčeta a papriky není vůbec pozdě. Mamka si na zahradu kupovala sazenice teprve teď o víkendu a nikdo se u zahradníka netvářil, že by bylo nějak pozdě.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Ofélie » 0, 17. květen, 2011, 4:44 pm

No já myslela, že bych je vypěstovala ze semínek, nevím teda, kolik stojí sazenice, ale momentálně obracím každou korunu :|
Obrázek
Ofélie

Příspěvekod HanaK » 0, 17. květen, 2011, 10:45 pm

jak kde, u nás 10 - 15 Kč sazenice
HanaK

Příspěvekod Ofélie » 0, 18. květen, 2011, 12:09 am

jo tak to by i šlo, díky za info :s344:
Obrázek
Ofélie

Příspěvekod velva » 0, 18. květen, 2011, 8:52 am

Martina1 píše:Ahoj holky, kdo máte okna na jih a celý den vám do nich praží sluníčko, jaké tam máte kytičky? Přežijí to vůbec nějaké?

A co zkusit bylinky? Já jsem si v Lidlu koupila v pondělí mátu, tymián a oregano.Terasu máme sice na západ, ale dala bych je klidně i na ten jih. Bylinky vypadají krásně, voní taky krásně a trošku doufám, že budou i odpuzovat komáry.Mám tam na ty komáry ještě nějaké speciální muškáty.
A levanduli.
velva

Příspěvekod Martina1 » 0, 18. květen, 2011, 9:04 am

Asi si koupím umělé převisy a bude vyřešeno :(. Muškáty nám nikdy doma nešly a pokus za 500 se mi riskovat nechce :dontknow:, na bylinky, si myslím, je tam moc drsné sluníčko, teploměr kolikrát ani nezná konec stupnice, a sukulenty stejně vidět nebudou :(, bydlíme ve 2.patře. Tak asi zůstane prázdný parapet :(.
Martina1

Příspěvekod rafej » 0, 18. květen, 2011, 3:37 pm

Bylinky bych nezatracovala, ale vydrží to jen některé. Máta ani tymián asi ne, ale bazalka, oregáno a levandule v pohodě. Jen se musí hodně zalívat. Loni mi na balkóně přežily i ty šílené teploty v červenci a to mi tam praží právě přes poledne ten největší úpal. Jen jsem je měla zasazené v zavlažovacích truhlících.
rafej

Příspěvekod treperenda » 0, 18. květen, 2011, 3:55 pm

myslím, že vydrží levandule, rozmarýn a klasické balkonovky z kytek. U těch je asi jedno, na jakou stranu jsou, jen se musí víc zalívat . Jinak Ofélie, pokud nejsi zkušená zahradnice, myslím, že mnohem laciněji tě vyjde koupit pár pěkných vzrostlých sazenic, než se piplat se semínkama, u ktrých se stejně obočs stane, že vůbec nevzejdou nebo v mizerné kvalitě.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

PředchozíDalší

Zpět na Venkovní květiny