Odkládala jsem to 3 roky!!!!

Leželo to na vás dlouho jako balvan, pořád jste si říkaly, musím to už konečně udělat? Povedlo se vám o antiodkládací středě se k tomu konečně donutit? SVĚLE! Zasloužíte si prostor pro vítězný tanec!
Pochlubte se, co se vám povedlo, možná to byl jeden telefonát kamarádce, kterou jste dlouho neviděly, možná zálohování celého počítače. Podělte se a inspirujte nás ostatní. :)

Re: Odkládala jsem to 3 roky!!!!

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 3. říjen, 2009, 3:19 pm

Dnes přišla na řadu další věc, do které se mi fakt nechtělo, konečně jsem z vakuových pytlů vytáhla zimní a podzimní bundy a nachystala je k použití. Současně jsem vyprala a uložila letní bundy, čepice... ;)
IvaChytilova

Příspěvekod Aliba » 0, 29. říjen, 2009, 12:23 pm

Tak včera jsem se pustila do zanedbávané ledničky :oops: .No co nakupuje manža, tak tam jen chodím pro suroviny.Takže jsem ji celou vyklidila a vypucovala, zas tak hrozné to nebylo, jen obr kaslík na zeleninu.No taky jsem vyházela pár věcí, byly to většinou nějaké dresinky a hořčice co jsme dostali načli a zjistili, že nám nechutnaj.Teď když jdu do ledničky, tak se na mě směje.
Ještě se budu muset pustit do mražáku.
Aliba

Příspěvekod Lily » 0, 30. říjen, 2009, 1:59 pm

Tak u nás, máme několik věčně odkládaných věcí, třeba chránič na sporák z Ikey- a dcera má už skoro pět. Ale po roce se nám podařil namontovat držák na žehličku, a když jsem domů před týdnem donesla věšáčky pro děti na chodbu, tak jsem dula do manžela, že je nakonec pošesil 3 den- což je úspěch a o den pozdeji i ten držák žehličky. prostě už vím!!!!!!!!: koupíš, položíš a když to neuděláš pokud možno hned,tak to leží a leží.................
Lily

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 22. prosinec, 2009, 11:04 pm

I přes vánoční shon jsem se dokopala k tomu, abych konečně dala do pořádku své vytištěné nebo jinak posbírané recepty. Pořídila jsem si dva šanony a do jednoho dala sladké recepty a do druhého ostatní... ;) Jsem se na to chystala x měsíců. Když jsem hledala nějaký osvědčený recept, hrabala jsem se v haldě papírů... Dnes na předsevzetí konečně došlo...
IvaChytilova

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 13. červen, 2010, 4:01 pm

Dnes jsem cca po roce roztřídila doklady o platbách pojistek, spoření, atd. a zatřídila jsem je do příslušných složek, jsem ráda, že je to za mnou, ale nechtělo se mi tedy, jenže jsem potřebovala najít určitý dokument a tak jsem byla přinucena. :oops:
IvaChytilova

Příspěvekod Petra » 0, 15. červen, 2010, 10:56 am

Ivo, i já jsem teď byla přinucena. Jen mám ještě pár restů. Ale mám pro změnu nový systém ve složenkách a dokladech k domu, autu.
Petra

Příspěvekod kikina » 0, 15. červen, 2010, 7:24 pm

Ahojky,

Petro, můžeš se s námi podělit o tvůj systém na ty složenky atd.? Jak dlouho ho máš zavedený a jak funguje??

Díky předem. :smiley-chores013:
Obrázek
Obrázek
kikina

Příspěvekod Ovečka » 0, 15. červen, 2010, 11:18 pm

Když se mi před 14 měsíci narodil chlapeček, dostala jsem po sestry dětech spoustu oblečení. Vše jsem vyprala a uložila do skříně, pár věciček nachystala na žehlení. Jelikož téměř nežehlím, mám sušičku, hledala jsem k volbám nějaké slavnostnější oblečení a nemohla najít košile na malého. Objevila jsem je až v polici na žehlení, kde čekaly 14 měsíců. Mezitím jsou mu všechny malé, byly na 3-6 měsíců. :mocking:
Ovečka

Příspěvekod Petra » 0, 18. červen, 2010, 8:50 am

Kikino, on zas tak převratný není. Mám plastové boxy se závěsnými deskami (něco na způsob třídičů v některých zásuvkách psacích stolů). A tam po zaplacení jednoduše podle příslušné platby zasunu, jednou za čas spočítám a mám přehled, kolik utratíme. To samé mám na pojistky a další dokumenty. Dřív jsem to měla v šanonech a igelitových deskách - a to byl pro mě horor. Někdo vždycky něco vyndal a už se to na místo nikdy nezandalo. Takhle je klid.
Takhle ty desky vypadají (náhodný výběr stránek) http://www.kovovynabytek.cz/64-Zavesne-kapsy-Zavesne-kapsy-s-horni-popiskou/59-Zavesne-desky-Atlanta-A6527423.html
Petra

Příspěvekod treperenda » 0, 22. říjen, 2010, 10:48 am

Já složenky třídím tak, že všechny účty lejstra a dokumenty hážu do jedné krabice,kterou mám po ruce u psacího stolu. Vedle ve skříni jsou složky nadepsané elektrika, plyn, telefony,agenda okolo mateřské atp. Ve speciální šanonu s názvem dům je vše okolo hypotéky, pojištění domu, kupní smlouvy atd. Další šanon je pro děti-lékařské zprávy, přijetí do školek, ...A ještě jeden na vysvědčení, lékařské zprávy DH a moje, pracovní smlouvy, zápočťáky, rodné listy, pasy....
Jednou za čas všechno proberu, dokumenty zařadím do příslušných šanonů, účtenky dám do obálky - ve zvláštním klipu je tesco, ikea a lidl, kde nejčastěji nakupujeme.No a jednou ještě za delší čas staré účty vyházím. Systém funguje cca deset let, je zvládnutelný i pro bordelářku jako jsem já a v podstatě si nepamatuji, že bysme něco postatného nějak složitě a dlouho hledali.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

PředchozíDalší

Zpět na Antiodkládací den