zálohování :)

Leželo to na vás dlouho jako balvan, pořád jste si říkaly, musím to už konečně udělat? Povedlo se vám o antiodkládací středě se k tomu konečně donutit? SVĚLE! Zasloužíte si prostor pro vítězný tanec!
Pochlubte se, co se vám povedlo, možná to byl jeden telefonát kamarádce, kterou jste dlouho neviděly, možná zálohování celého počítače. Podělte se a inspirujte nás ostatní. :)

zálohování :)

Příspěvekod Lída » 0, 21. červenec, 2009, 11:46 am

Všechny na to myslíme, že? :lol:

tak teď si živě představíme, že zítra ráno, až zapneme počítač, se NIC nestane. Nic nezabliká, nezavrčí a data nebudou. Už vás polilo horko? Kdo to už někdy zažil, asi na to jen tak nezapomene.

Ve středu je antiodkládací den. Zazálohujeme alespoň tři nejdůležitější věci.
Kam se dají data uložit?

CD, diskety
"fleška" Flash disk - ceny začínají na 150 korunách a pojmou kvanta dat
externí hard disk - ceny jsou řádově od 1500 korun, pracuje se s nimi stejně jednoduše jako s diskem v počítači. Jsou jako kniha s jedním kabelem k pc a druhým do el. zásuvky (některé se bez ní obejdou)

soubory se dají nahrát i do některých mobilů, kamer nebo foťáků
můžeme si je poslat na svou e-mailovou adresu, ze které si poštu nestahujeme do počítače.

Kam zálohujete vy?

Až budeme příště brouzdat po internetu, nebo půjdeme kolem obchodu s pc nebo mobily, podíváme se po nějaké "flešce". Jestli nám připadá tohle řešení jako příliš jednoduché a tedy provizorní, můžeme POTOM zase několik měsíců vesele plánovat, jak vše roztřídíme a zazálohujeme na CD ;)
Lída
Site Admin

Re: zálohování :)

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 21. červenec, 2009, 11:50 am

Před cca měsícem jsem tady popisovala svoji anabázi s ukládáním fotek na CD, jejich zhotovováním, dnes jsem došla do finále... :P vybrané fotky mám v albech... Bylo to dobré ponaučení, už nikdy více nebudu 5 let povalovat fotky v PC. Teď naběhnu po každé vyfocené paměťové kartě.

Po "flešce" se podívám v nejbližších dnech. Lidu, díky za připomenutí... ;)
IvaChytilova

Příspěvekod Martina1 » 0, 21. červenec, 2009, 2:08 pm

Liduško, cos to tu popisala za horor, že by ráno nešel PC a vše by bylo v ... píp ?? :o Na to ani nemyslet! Teda takového strašáka mi dát za krk.. :? Ale pravdu máš, pořád to jen přesouvám na "někdy" a ještě jsem nic nedosunula. No, tak vesele do toho. Teda to si máknu, asi jako Iva :roll:
Martina1

Příspěvekod Sel » 0, 21. červenec, 2009, 2:39 pm

x
Naposledy upravil Sel dne 0, 26. červen, 2017, 12:50 pm, celkově upraveno 1
Sel

Příspěvekod Lída » 0, 22. červenec, 2009, 12:54 am

No, já si takovým jedním píp... prošla. Jak říkám, na to se nezapomene

Práce s flash diskem je jednoduchá, je levný, vejde se na něj hodně a trvá to pár vteřin
Lída
Site Admin

Příspěvekod HankaT » 0, 6. srpen, 2009, 11:18 am

"Píp" jsme zažili asi před rokem. Naštěstí manžel všechna data nějak vyštrachal. Od té doby zálohuje. Já jako obvykle nedělám nic. :mrgreen:
HankaT

Příspěvekod cindi » 0, 7. srpen, 2009, 9:39 am

Je dost lidí co nezálohují a pak se divý.... no jo ale kdo na to má myslet?

Manžel má na to super software na zálohování.... takže máme to v suchu... ;) teda spíš na externím servru :lol:
[url=http://www.TickerFactory.com/]
Obrázek
[/url]

[url=http://www.TickerFactory.com/]
Obrázek
[/url]
cindi

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 3. říjen, 2009, 3:21 pm

Liduš, tak jsem se konečně rozhoupala a externí disk už mám skoro doma. V pondělí mi bude doručen a konečně zazálohuju všecko, co v PC mám. Díky za nakopnutí... :D
IvaChytilova

Příspěvekod Martina1 » 0, 15. únor, 2011, 5:41 pm

Teď honem nemůžu najít lepší umístění - dnes jsem koupila v prodejně RETA 8 GB flašku za 204 Kč (188 + 16 eko poplatek) :good: No není to super nakoupnutí k zálohování? :derisive:
Martina1

Příspěvekod pepibubu » 0, 19. červenec, 2011, 4:08 pm

Včera jsem dostala 4GB flash k narozeninám :-)
pepibubu

Další

Zpět na Antiodkládací den