Ukládání HESEL

Leželo to na vás dlouho jako balvan, pořád jste si říkaly, musím to už konečně udělat? Povedlo se vám o antiodkládací středě se k tomu konečně donutit? SVĚLE! Zasloužíte si prostor pro vítězný tanec!
Pochlubte se, co se vám povedlo, možná to byl jeden telefonát kamarádce, kterou jste dlouho neviděly, možná zálohování celého počítače. Podělte se a inspirujte nás ostatní. :)

Ukládání HESEL

Příspěvekod Ivca79 » 0, 2. listopad, 2008, 9:10 pm

Jedna z misí bylo zapsat si přístupová hesla... Zajímá mě, jak je uchováváte. Jestli je máte nějak zabezpečené, nebo prostě jen obsané třeba v diáři.
Díky za nápady
Ivca79

Re: Ukládání HESEL

Příspěvekod Martina1 » 0, 3. listopad, 2008, 8:50 am

Ahoj, já mám všechna hesla uložena zatím v Outlooku v extra na to vytvořené složce. Není to nic moc, v případě havárie PC na prd, ale vím, kde hledat, když nějaké zapomenu; většinou totiž všude chtějí pro registraci váš mail, takže jen příchozí potvrzovací mail přesunu do vytvořené složky HESLA a je to. Pokud má někdo ve svém PC ještě disketovou mechaniku, tak bych to lupla vše asi na disketu. Ta se dá zacvaknout proti přepsání a myslím, že nás před x-lety na kurzu učili, že i obsah zamknout.
Martina1

Příspěvekod Ivca79 » 0, 4. listopad, 2008, 4:44 pm

Já už většinu mailů nemám, dokonce jsem už spoustu hesel zapoměla (někde jsem si vzpoměla aspoň na nick, tak jsem si nechala vygenerovat nové 8-) )... ale ukládání v outlooku mi nevyhovuje. Přebíhám tak mezi 4 PC... a většinou když nějaké heslo potřebuju, tak ho nevím :oops:

Disketová mechanika už se moc nevidí, navíc dikseta mi nepřijde moc bezpečná.... asi by se to dalo nahradit třeba malou paměťovou katrou, ale co když jí ztratím :oops: Moc si s tím zabezpečením nevím rady - aby to bylo dostupné, ale nezneužitelné :roll:

každopádně díky za aspoň nějaké tipy
Ivca79

Příspěvekod Lída » 0, 5. listopad, 2008, 8:54 am

tužka a papír :mrgreen:

Jednou jsem to počítala a bylo jich pře 60! Moc nechápu, kde se nabraly. Můj největší kousek je, že si nemůžu vzpomenout na heslo jednoho mailu ze seznamu :o Kontrolní otázky jaksi nevyplňuji :mrgreen: Pošta se mi stahuje automaticky, ale při přechodu na nový pc, by se heslo hodilo, že? :mrgreen:

A proč jsem si ho tenkrát nezapsala? Nemohla jsem najít ten sešit s hesly :lol: Ach jo :mrgreen:
Lída
Site Admin

Příspěvekod Akrasia » 0, 25. prosinec, 2012, 9:07 pm

Vím, že je to hodně staré téma, ale kdyby někdo chtěl mít hesla přehledně a nevadí mu je mít "na jedné hromádce" (zaheslované), tak je fajn freeware (zadarmo) program Keepass - ke stažení např. na http://www.stahuj.centrum.cz/podnikani_ ... word-safe/
Vejde se na flashku a jde z ní spustit, takže se dá v klidu nosit s sebou a nemusíte ho mít natrvalo v PC, pokud se bojíte, že se vám tam někdo vláme.
Jo, a umí vymýšlet hesla.
Poté, co jsem ztratila heslo k firemní datové schránce jsem k němu přilnula a již se neodtrhla.
Mám verzi 1.17, vyšší neznám.
Big Bad Procrastinator
Akrasia

Příspěvekod HanaK » 0, 27. prosinec, 2012, 11:28 pm

dělám to, co se nemá :blush2: , na mém "oficiálním" mailu mám dlouhé heslo (písmena+číslice), na neoficiálním mailu a pro všechny možné registrace na netu mám druhé heslo (krátké slůvko) a v práci máme domluveno pro registrace na různých webech třetí heslo (poměrně dlouhé slovo)
Tři hesla si zapamatuju i já. Až na to, že to je prý hodně snadno odhalitelné (snad jen heslo heslo a 12345 jdou odhalit líp :lol: )
HanaK

Příspěvekod Akrasia » 0, 28. prosinec, 2012, 12:08 am

No, to fakt není moc vhodné. Pokud ti nevadí, že ti prakticky kdokoliv může vlézt do neoficiálního e-mailu nebo na registrace, počíst si a případně se za tebe vydávat nebo heslo změnit, takže se tam už nedostaneš, tak OK.
Stejná hesla k různým účtům má hodně lidí, takže pokud někdo tvoje heslo zjistí a bude zvědavý, tak ho možná vyzkouší všude.
Nejsem zrovna vzor bezpečného chování na netu, ale tohle je fakt o ústa.

Jo, mimochodem, víte, že hesla, co máte uložená v prohlížeči, si kdokoliv, kdo má na váš prohlížeč přístup, může zobrazit? Nejjednodušší způsob krádeže identity.
Big Bad Procrastinator
Akrasia

Příspěvekod rafej » 0, 30. prosinec, 2012, 8:27 pm

Akrasia píše:... tak je fajn freeware (zadarmo) program Keepass - ke stažení např. na http://www.stahuj.centrum.cz/podnikani_ ... word-safe/
...
Mám verzi 1.17, vyšší neznám.

Existuje i verze 2.x, kde jsou další funkce. http://keepass.info/download.html
Program KeePass je opravdu dobrý, hlavně proto, že lze používat i pro automatické vyplňování na webových stránkách. Uvedu příklad.

Mám otevřený prohlížeč internetu a program KeePass. Na webové stránce je formulář pro přihlášení, který po mně chce uživatelské jméno a heslo. Tyto údaje mám zapsané v Keepassu. Kliknu myší v internetovém prohlížeči do prvního políčka, pak přepnu do okna KeePassu, kliknu na řádek s údaji pro přihlášení a zmáčku CTRL+V. Program se sám přepne zpět do okna prohlížeče (posledního akt. okna) a vyplní políčka pro příhlášení, případně je zároveň i rovnou odešle. Hotovo. Dá se to udělat i na jedno kliknutí, ale tento způsob by měl fungovat ve všech prohlížečích a bez externích doplňků.
V programu KeePass lze také vyplnit přímo políčko s adresou formuláře (třeba přímý odkaz na internetové bankovnictví) a pak na něj stačí kliknout a otevře se vám uvedená internet. adresa ve vašem výchozím prohlížeči (stejně jako u záložek).
S pluginem Entry Templates for KeePass a KeePassem verze 2 si lze také vytvořit další políčka, která se budou ukládat - je to šikovné třeba pro platební bránu pro platbu kartou. Mám vytvořenou šablonu pro ukládání údajů o platebních kartách a nastaveno, které z těchto údajů se budou do formuláře platební brány vyplňovat. Pak mi stačí jen při platbě kartou, když se objeví formulář kliknout do prvního pole, přepnout na KeePass, kliknout na údaje o kartě a zmáčknout CTRL+V a mám vyplněno. Jen zkontroluji a odešlu. Nemusím nic přepisovat a hledat a navíc mám údaje o kartě bezpečně uložené v KeePassu.
Píšu to hlavně proto, že když to člověk nezná, neví, o co přichází. :mrgreen:
rafej

Zpět na Antiodkládací den