zálohování :)

Leželo to na vás dlouho jako balvan, pořád jste si říkaly, musím to už konečně udělat? Povedlo se vám o antiodkládací středě se k tomu konečně donutit? SVĚLE! Zasloužíte si prostor pro vítězný tanec!
Pochlubte se, co se vám povedlo, možná to byl jeden telefonát kamarádce, kterou jste dlouho neviděly, možná zálohování celého počítače. Podělte se a inspirujte nás ostatní. :)

Re: zálohování :)

Příspěvekod Milik » 0, 20. červenec, 2011, 9:12 am

na flešku jsem se naučila zálohovat díky vám! mám na ni fotky Adámka od narození do teď ( 4 mědíce), no stopro by mě švihlo, kdyby se mi to z počítače vymazalo!
Milik

Příspěvekod LoneWolf » 0, 7. srpen, 2011, 7:23 pm

Tak na to holky bacha. Flešky nejsou dobré řešení na zálohu fotek. Zvlášť ty levné mají tendenci odejít bez předchozího upozornění a zničeho nic. Jediná jistota je např. Google Picaso. On line album se zámkem, zdarma software pro přímé nahrávání a možnost sdílet vybrané fotky. Dostatečný prostor i na pár let života. Svoje fotky bych nesvěřil ani DVD...
LoneWolf

Příspěvekod Mishaczek » 0, 8. srpen, 2011, 3:04 pm

Máme několik externích disků. Mám přes 60GB fotek (27tisíc), to se na flashku ani dvd nevleze. Nehledě, že flash i dvd jsou relativně lehce poškoditelné...
Mishaczek

Příspěvekod lenaluna » 0, 3. říjen, 2011, 7:05 pm

Zálohovat jsem se naučila, když nám odešel první počítač bez upozornění. Systém Windows sice nainstalovat šel, ale jenom tak, že se to všechno přemazalo. Takže fotky byly fuč. Co se týče flash disků, tak se mi ještě nestalo, že by nějaký odešel, ale já používám raději více záloh i kombinovaně, protože člověk nikdy neví: flash, DVD, externí disk.
lenaluna

Příspěvekod Kriska » 0, 13. leden, 2017, 11:20 am

na tohle je super řešení mít disk rozdělen logicky na víc částí, C: systém a d: data - systém se přeinstaluje s tím, že se nepřijde o ty data na druhém logickém disku. Navíc, pokud je disk funkční a rozbijí se jen windows, většinou stačí trochu informaticky znalejší známej a data můžou být za chvíli zálohovaná přes jinej PC. Existují i softy, např. recuva, který sou zadarmo a jde s nima v domácích podmínkách nějaká data obnovit (ale musí se obnovovat na jinej disk, třeba externí nebo flešku, nejdou obnovovat na ten stejnej!).

Já su takovej polo ajták, v pubertě jsem začala skládat kompy široko dalekýmu okolí, nějaká kačka navíc se vždycky hodila a mám povrchní IT přehled, takže většinou není vše ztraceno, to jen uživatel je vyděšený a neví, co dělat, ale 80% takhle nenabělých PC většinou nemá problém s dostáním fotek a dalších dat ven.

Na druhou stranu mám zálohu na jednom disku v PC, na externím disku a ještě na disku v PC u tchánů, protože su paranoik a záloha by měla být oddělená i místně. Proto jsou webové online služby na fotky hrozně super, i když je nikomu na netu ukazovat nechcete.
Kriska

Příspěvekod Dianka » 0, 15. říjen, 2017, 10:00 pm

https://www.kuponyzdarma.sk/tpd-sk/ 4GB flash disku skvelý darček..ja som minule dostala rovno 8GB! :D
Dianka

Příspěvekod Tlapka » 0, 15. říjen, 2017, 10:57 pm

Krisko, taky mam c disk rozdeleny na 2. A navic mi syn nastavil automaticke zalohovani, takze ja se o nic nestaram, tudiz uplne nadherny reseni :D
Tlapka

Předchozí

Zpět na Antiodkládací den