Studentský autopilot i pro menší děti

Studentský autopilot i pro menší děti

Příspěvekod grafi » 0, 18. září, 2008, 10:36 pm

V úvodním mailu, který jsem dostala od Lídy, byl kromě jiného i studentský autopilot. Trochu jsem ho upravila a můj 8,5 letý syn podle něj už druhý měsíc úspěšně funguje (samozřejmě s občasným připomenutím nebo lehkou pomocí). V pokojíčku mu visí rutiny a každý den se věnuje úklidu nějaké zóny - pořídili jsme digitální minutku a myslím, že ho to i baví (no, přinejmenším k tomu nemá odpor :D ). Já se snažím mu do úklidu nezasahovat - což v praxi znamená, že když má v pondělí na židli neuklizené oblečení, tak se ovládnu a nic neřeknu, protože v úterý je právě úklid oblečení a vím, že hromádka zmizí. Doporučuji, myslím, že by to zvládly i menší děti.

Aktualizuji 16.9.2009
Po roce používání jsem v něm udělala další úpravy podle toho, co se nám osvědčilo a co zase ne. Zóny na jednotlivé dny jsem oproti loňsku přeházela - podle rozvrhu a kroužků. Důležitější zóny jsem dala na volnější dny a ty méně důležité na ty plnější (když se to náhodou nestihne, nevadí to tolik, jako nevysátý koberec a neutřený prach). Ranní, odpolední a večerní rutinu vyplňuji rukou, úkoly jsem přidávala postupně. Do týdenního plánu zapisuji kroužky + na neděli stříhání nehtů a čištění uší. Syn funguje od 8 let více méně sám, já jen připomenu, kdy má začít a hlídám čas, protože je schopný dělat večerní rutinu klidně 2 hodiny :-)
Abych si ušetřila neustálé připomínání a kontrolu batůžků a kapes před kroužky nebo tréninkem, vypracovala jsem seznam (příloha s názvem CO S SEBOU). Před odchodem Honzíka pošlu zkontrolovat seznam a nemůže se stát, že bych i já na něco zapomněla.
Původně jsem měla jednotlivé papíry na magnetické tabuli, ale zabíralo to moc místa. Tak jsem vystříhala to nejdůležitější (doprovodný text děti stejně nečtou :-) ) a nalepila na velkou čtvrtku - je to vyfoceno na přiložené fotografii (ještě tam není doplněn týdenní plán, protože v době focení jsme ještě neměli kompletní rozvrh)
Přeji hodně úspěchů a hlavně trpělivosti.
Přílohy
Dětský_autopilot.doc
(47.5 KiB) 1627 krát
CO_S_SEBOU_Honzík.doc
(33 KiB) 1042 krát
Hotový autopilot.JPG
Kolíčkem označujeme, jaký je právě den, protože i já s tím mám na mateřské někdy problém :-)
Naposledy upravil grafi dne 0, 16. září, 2009, 8:55 am, celkově upraveno 4
Obrázek
Obrázek
grafi

Re: Studentský autopilot i pro menší děti

Příspěvekod vanovam » 0, 18. září, 2008, 10:40 pm

vypadá to zajímavě,jen přemýšlím jak to podat 2,5 leté slečně,která poslední dobou kašle vážně na vše, a to byla kdysi pořádná :evil:
vanovam

Příspěvekod HanaK » 0, 19. září, 2008, 7:26 am

Díky za tip, mé jedenáctileté "studentce" to určitě zkusím předat. Hana
HanaK

Příspěvekod branikovi » 0, 19. září, 2008, 10:35 am

Ahojky - můžete prosím toho autopilota někde vyvěsit? nebo poslat mailíkem na branikovi@seznam.cz? Moc díky
branikovi

Příspěvekod Megie » 0, 19. září, 2008, 2:48 pm

Ahoj, taky bych o toho autopilota pro malé děti měla zájem. Bylo by možné ho zpřístupnit na webu?
Megie

Příspěvekod grafi » 0, 19. září, 2008, 10:00 pm

Mám upravenou verzi ve Wordu připravenou k vytisknutí, když to dám sem, tak se ten formát rozhodí. Jestli má někdo zájem, napište a pošlu vám to mailem.
Obrázek
Obrázek
grafi

Příspěvekod Mysha » 0, 22. září, 2008, 10:27 am

Taky moc prosím o autopilota pro malé děti - naše slečna je dost "bordelmaker" a bude-li mít něco systematického, asi se jí bude líp chápat, že o své věci musí trošku pečovat. Díky. Můj mailík je mmmysha@atlas.cz
Mysha

Příspěvekod mihalka » 0, 22. září, 2008, 11:15 am

Taky moc prosím o autopilota. Mám dvě hyperaktivní děti 14 a 8 a hlavně ten starší by potřeboval program na všechno. Předem moc díky. mihalikovaa@seznam.cz
mihalka

Příspěvekod Džindra » 0, 22. září, 2008, 9:44 pm

Mám 3 děti, nejstarší je nyní v 1.třídě a nejmladšímu budou zanedlouho 3 roky. Všichni jsou v jednom dětském pokoji a tak by se mi také tento upravený autopilot hodil. Můžete mi ho, prosím, taktéž zaslat a to na adresu: JelinkovaJindra@seznam.cz. Děkuji moc :) .
Džindra

Příspěvekod patzrn » 0, 1. říjen, 2008, 11:09 pm

Aj ja si prosim patzrn@centrum.sk
patzrn

Další

Zpět na Tipy pro dětský pokoj