DVD

nápady pro archivaci DVD i ukládání oblečení :)

DVD

Příspěvekod Eowyn » 0, 17. září, 2008, 9:59 am

Ahojky (navazuji na dřívější příspěvky pod maily)
mám jen svou trošku do mlýna, co se týče DVDček - taky jsem zjistila, že jsou perforované a dají se dát do klasických plastových obalů, ale je to moc místa zabraného. Tak jsem pochodila po krámech a hledala a hledala, až jsem našla obdélníkové ratanové košíky s rozměrem přesně na ta DVD. Stojí tam na výšku, dají se hezky prolistovávat a máme policový systém, takže to mám tam a každé dítě má svůj košík se svými DVD u sebe v pokojíčku. Ale ten nápad s těmi průhlednými deskam je asi lepší - zamezí zaprášení, já to musím projíždět prachovkou.

PS: Ino, děkuju, máš pravdu, je to o tom, na co člověk myslí a čím se nechá strhnout. U mě je problém, že se cítím dobře právě v tom naklizeném a nechám se rozhodit neuklizeným. Po sobě uklízím, s tím problém nemám, pomohlo mi staré známe DING od FL, ale zbytek rodiny to ignoruje, bohužel. No jo, asi budeme muset založit na webu i sekci - jak se zbavit perfekcionsmu :o)
Eowyn

Re: DVD

Příspěvekod Valsar » 0, 17. září, 2008, 12:32 pm

Ahoj, prachovka a CD/DVD nosiče nějak nejdou k sobě. Navíc tyhle nosiče nemají moc rády světlo, takže za pár let asi moc čitelné nebudou.

Možná by se někomu mohl hodit náš systém.
U nás jsou CD/DVD hezky uložené v očíslovaných plastových krabičkách, tyto v krabicích (které jsou nadepsané dle čísel CD/DVD v nich uložených, aby se jednoduše hledalo) a zavřené ve skříňce. Dokoupili jsme do skříňky police tak, aby tam zbytečně nebyl volný prostor. A na vnitřní stranu skříňky jsme nalepili složku, v níž je vložen vždy aktuální seznam.
A tak už nic nehledám dlouho.
Šárka
Valsar

Příspěvekod JanaD » 0, 17. září, 2008, 12:47 pm

Ahojda, no popravdě ty ratanové krabičky už mě napadly také :D pořadače na CD také nejsou špatné, ale kam potom s těmi papírovými obaly, které si chci nechat, krabičky "zabijí dvě mouchy jednou ranou" :)

A teď k druhému příspěvku, nemyslím, že by prachovka nějak obzvlášť vadila tomu papírovému obalu na DVD ;)
JanaD

Příspěvekod Mili » 0, 18. září, 2008, 4:45 pm

Valsar píše:Ahoj, prachovka a CD/DVD nosiče nějak nejdou k sobě. Navíc tyhle nosiče nemají moc rády světlo, takže za pár let asi moc čitelné nebudou.

Možná by se někomu mohl hodit náš systém.
U nás jsou CD/DVD hezky uložené v očíslovaných plastových krabičkách, tyto v krabicích (které jsou nadepsané dle čísel CD/DVD v nich uložených, aby se jednoduše hledalo) a zavřené ve skříňce. Dokoupili jsme do skříňky police tak, aby tam zbytečně nebyl volný prostor. A na vnitřní stranu skříňky jsme nalepili složku, v níž je vložen vždy aktuální seznam.
A tak už nic nehledám dlouho.
Šárka

Tak tohle je super systém, taky jsem takový měla jenže to skončilo na tom, že se dvd a cd nevracely tam odkud se vzaly a systém vzal za své :twisted:
Mili

Příspěvekod Eowyn » 0, 23. září, 2008, 1:19 pm

Valsar, špatně jsi mě pochopila, já to mám nechané v těch papírových obalech a světlo na to nejde, stejně tak prachovka tomu fakt neublíží. No a co není v papírových, tak mám v těch kapsářích (prodává třeba Ikea - http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/20131509 ) na cca 20-50ks a ty jdou do toho ratanového košíku taky, hezky hřbetem nahoru a těm taky světlo a prachovka nevadí. Ne každý má uzaviratelný nábytek, já jsem milovník volného otevřeného prostoru, asi depka z klasických panelákových obýváků - sedačka a proti ní obýv. stěna. Takže do skříněk zavřít v obytném prostoru nemůžu. Ale kdo tu možnost má, tak takový systém určitě ocení.
Eowyn

Příspěvekod tap-tap » 0, 5. říjen, 2008, 1:13 pm

Eowyn píše:Ahojky (navazuji na dřívější příspěvky pod maily)
mám jen svou trošku do mlýna, co se týče DVDček - taky jsem zjistila, že jsou perforované a dají se dát do klasických plastových obalů, ale je to moc místa zabraného. Tak jsem pochodila po krámech a hledala a hledala, až jsem našla obdélníkové ratanové košíky s rozměrem přesně na ta DVD. Stojí tam na výšku, dají se hezky prolistovávat a máme policový systém, takže to mám tam a každé dítě má svůj košík se svými DVD u sebe v pokojíčku. Ale ten nápad s těmi průhlednými deskam je asi lepší - zamezí zaprášení, já to musím projíždět prachovkou.

PS: Ino, děkuju, máš pravdu, je to o tom, na co člověk myslí a čím se nechá strhnout. U mě je problém, že se cítím dobře právě v tom naklizeném a nechám se rozhodit neuklizeným. Po sobě uklízím, s tím problém nemám, pomohlo mi staré známe DING od FL, ale zbytek rodiny to ignoruje, bohužel. No jo, asi budeme muset založit na webu i sekci - jak se zbavit perfekcionsmu :o)

Holky nevíte kde se dají koupit ty papírové obaly?
tap-tap

Příspěvekod Sonča » 0, 13. říjen, 2008, 10:09 am

Ahoj, papírové obaly se dají koupit v papírnictví (aspoň u nás).

Jinak jak doporučuje Eowyn, vrzla jsem všechna CD do kapsářů z Ikey na 128 CD a obaly vyhodila, protože mi je dítě pravidelně každý večer roztahalo a zastrkalo pod nábytek. A hned byla vyhazovací mise v obýváku hotová ;)
Sonča

Příspěvekod Dacanka » 0, 10. červen, 2009, 9:51 am

CD a DVD mámtaké v "šanonech" z Ikea
Jenže řeším jiný problém, mám je jakž takž zařazené podle žánrů, pokud mi tam neúřaduje DH či neteřinky. Ale pokaždé vše dlouze hledám v tom množství :twisted: :roll:
Nemáte nějaký nápad jak řadit DVD aby se hledala dobře. Klidně opustím i žánrový systém, pokus nenavrhnete že mám řaditdle Abecedy :twisted: To by mi asi švihlo i když je to zatím nejpřijatelnější plán co mám vhlavě. Jenže Netuším, jak vůbec rozdřídit než začnu zařazovat a koupě nových, by znamenalo přeházet to zase komplet v obalech :(
Dacanka

Příspěvekod vegal » 0, 10. červen, 2009, 11:15 am

Já mám DVD očíslované a napsané v sešitu číslo a název,takže pak se hledá docela dobře. ;)
Obrázek
vegal

Příspěvekod Klarchen » 0, 10. červen, 2009, 4:22 pm

My máme taky dvd očíslovaná, v krabici řazena podle čísel a pak vytištěný seznam podle abecedy (u každého filmu je jeho číslo) - dělám to v excelovské tabulce - když mám nová dvd, tak normálně na konec seznamu přidám nové názvy filmů, přidělím nová čísla, pak označím celý seznam a dám seřadit podle abecedy. Takže DVD nijak při koupi nových přehazovat nemusím - jen rychle upravím pomocí excelu seznam a vytisknu...
Klarchen

Zpět na Tipy pro obývací pokoj, ložnici