Přehozy na sedačce

nápady pro archivaci DVD i ukládání oblečení :)

Přehozy na sedačce

Příspěvekod Melina » 0, 19. leden, 2009, 3:32 pm

Ahojky,

máme starou sedačku, na novou není, tak tu hrůzu řeším přehozem. Jenže ho rovnám asi tak 100x denně. Urovnat a co největší část látky zasunout mezi opěrák a sedák. Neexistuje nějaká vychytávka? Někde jsem viděla jakési fixační pásky, které se zasunou i s tou látkou a měly by vydržet, ale nevím nevím...
Melina

Re: Přehozy na sedačce

Příspěvekod JanaD » 0, 20. leden, 2009, 2:05 pm

Já vím, že naši měli na přehozu našité suché zipy, které se přichytily k sedačce, ale záleží asi na druhu čalounění, třeba na koženou se suchý zip asi nepřichytí ;)
JanaD

Příspěvekod HanaK » 0, 20. leden, 2009, 2:32 pm

Nevím, jestli poradím k věci, když tvoji sedačku neznám... Já jsem na svoji starožitnou (=starý krám ;) ) sedačku ušila na sedací část takové jako navlékací prostěradlo a na opěradlo taky tak). Doma jsme měli takové jako navlédací prostěradlo na celý gauč a uprostřed gumu k uvázání vzadu)
Takže by se možná dala přišít prádlová guma uprostřed vpravo a vlevo a vzadu svázat (sepnout). A na několika místech nahoře i dole gumu a zase vést zadem.
Navrhuju - dej nám fotku sedačky, ať nestřílíme naslepo. ;)
Hana
Naposledy upravil HanaK dne 0, 20. leden, 2009, 8:14 pm, celkově upraveno 1
HanaK

Příspěvekod Libuschka » 0, 20. leden, 2009, 5:12 pm

My máme taky "starožitnou" sedačku. Je už fakt ekl - teda ty polštáře, kostra je docela dobrá. Máme jí ještě po mejch rodičích, na zbytku se podepsala moje dcera. Druhý miminko čekáme, takže jsem hledala způsob, jak sedačku oživit. Výhoda je, že to neni sedačka jako kus vcelku, ale kostra a jednotlivý polštáře. Zvlášť polštář pro sedák, zvlášť pro opěrák, všechno se dá vyndat. Bohužel potahy na nich jsou napevno, takže nejdou prát. Takže jsem se rozhodla ušít svlíkací potahy na každej z těch polštářů, aby se daly prát, tim pádem můžu zrušit přehoz, kterej mi taky pěkně leze na nervy.
Další řešení je nechat sedačku přečalounit, ale to asi dneska taky nebude levná záležitost.
Libuschka

Příspěvekod Melina » 0, 20. leden, 2009, 5:34 pm

tak jo, jste mě ukecaly a dám sem fotku naší příšery. Nebo příšer :lol:
Obrázek

Ta guma vzadu mě napadla taky, ale přes tu část s područkou to nejde. Přečalounit se mi to taky nechce, protože nevím, jestli časem nebudeme muset koupit novou, abychom měli kde spát a dětem nechat ložnici. Všichni se tam nevejdeme a na dodělání podkroví nejsou peníze.
Melina

Příspěvekod HanaK » 0, 21. leden, 2009, 1:01 pm

Tak mně napadá: vložit pod přehoz proužky gumové protiskluzové mřížky, co se prodává pod koberce, nebo přilepit suchý ziphttp://www.fototapety.cz/2979-samolepici-materialy/9833-dual-lock-samolepici-suchy-zip-sire-13mm/
Nemám vyzkoušeno, :? jsou to jenom nápady.
Hana
HanaK

Příspěvekod terezkaa » 0, 24. březen, 2011, 1:14 pm

Já to řeším podobně, koupila jsem si přehoz z ikey ale nemusím to zase tak spravovat, protože na tom zas tak často nesedíme :-)
Jsem na klasiku, holandský nábytek, který je dřevěný a krásný a hlavně ty dřevěné postele.
terezkaa

Příspěvekod Hanele » 0, 24. březen, 2011, 7:42 pm

koupila jsem v jisku takové jakoby kšandy - 4 kousky dá se u nich regulovat délka, ale přehoz dáváme jen přes horizontální část - co se na ní sedí, ne přes záda, zapne se to pod matrací, drží to pěkně na místě. Možná by bylo řešení koupit dvě sady - pásky připnout od středu potahu nahoru za zádovou částí a dopředu pod sedací částí, ale to by fungovalo, jen jestli se dostaneš za matrace...
Hanele

Příspěvekod petr » 0, 4. září, 2012, 10:44 am

To znám, ta kšandy máme taky, ale nevím, jestli je máme špatně, nebo co, protože se pořád uvolňují a vůbec nesedí.
Takové dveřní kování a kované kliky ke dveřím, jo to je moc hezké.
petr

Příspěvekod elias » 0, 8. duben, 2013, 11:02 pm

Mám látkovou sedačku z hrubé látky. Tento přehoz mi neklouže: http://www.bavlna.cz/prehoz-na-sedacku/
elias

Zpět na Tipy pro obývací pokoj, ložnici