Jak mít pořádek v bižuterii

nápady pro archivaci DVD i ukládání oblečení :)

Jak mít pořádek v bižuterii

Příspěvekod Libuschka » 0, 13. prosinec, 2008, 1:42 pm

Prosím o radu nebo nápady jak uskladnit bižuterii.
Mám spoustu náušnic, řetízků, korálků, růžných soupraviček, sponek atd. Fakt na tom ujíždim, jen mám problém s tím, kde je mít uložené. Každý kousek zvlášť v krabičce, ev. setík v krabičce by byl asi nejpraktičtější co do hledání, ale zase to zabere spoustu místa které nemám. :cry:
Když sesypu všechny náušnice do jedný krabičky, řetízky do durhý, náramky do třetí - tak se to spolehlivě všechno zamotá do jedný koule, lanka se zpřelámou... - vyzkoušeno.
Zkoušela jsem i krabici od bonboniéry a v těch důlkách po bonbónech jsem měla vždycky jeden pár náušnic, ale taky nic moc, musela bych těch krabic mít dost, navíc některý kousky se do těch důlků nevejdou...
:shock:
A teď baby raďte, neřikejte mi, že jsem jediná s podobnou úchylkou, jak to řešíte vy?
Moc všem děkuju za nápady. :)
Libuschka

Libuschko

Příspěvekod mamamia » 0, 13. prosinec, 2008, 5:38 pm

Ahoj.
A co takhle šperkovnici,dost velkou,aby se do ní všechno vešlo? Samí šuplík,a tak...:lol:
Určitě se dá koupit v krámě.Já jí viděla v jednom větším květinářství v Havl.Brodě,na náměstí.
Obrázek
Obrázek
mamamia

Re: Jak mít pořádek v bižuterii

Příspěvekod Libuschka » 0, 14. prosinec, 2008, 6:19 pm

Děkuju za tip, ale obávám se, že takhle velká šperkovnice snad ani neexistuje. Teda s výjimkou těch obr skříní, co maj na zámcích. :lol:
Ale i kdybych něco velkýho sehnala nebo nechala udělat na zakázku, tak bych to zase neměla kam dát. Potřebovala bych nějaký "kompaktnější" řešení. :idea:
Libuschka

Příspěvekod medakulicka » 0, 14. prosinec, 2008, 8:38 pm

A kolik toho te tak na kusy? Baj voko? ;)
ObrázekObrázekObrázek
medakulicka

Příspěvekod Libuschka » 0, 15. prosinec, 2008, 12:16 am

Tak kolem stovky, dvou... asi...
Libuschka

Příspěvekod HelcaK » 0, 15. prosinec, 2008, 11:48 am

Já bych při tomhle množství ty náušnice někam napíchala - asi jako je mají ve zlatnictví, jen místo toho molitánku použít třeba papundekl s dírkama, , nebo jen čtvrtku, ta by teoreticky pak šla (aspoň u těch menších) nacpat i do euroobalu a do šanonu, sponky pokud jsou zaklapávací připínám taky na pruh pevnějšího papíru, takové ty miniklipsničky do vlasů cvakám na pletené gumičky, náhrdelníky jsem věšela na klíč od "baru", ale při tvém množství bych to viděla spíš na nějakou tyčku, třeba se zářezama, aby po ní neklouzaly, případně více tyček na stojanu, něco jako konstrukce drátů v deštníku. A nebo háčky - věšáčky k nějaké desce přidělat... ještě mě napadají takové ty mrňavé igelitové sáčky, co mají zapínání z plastových lamelek, ty mívají nahoře dírku, tak by se taky daly někam navěšet...
Snad tě to aspoň v něčem inspiruje a dojdeš ideálního řešení :-)
HelcaK

Příspěvekod medakulicka » 0, 15. prosinec, 2008, 9:38 pm

Tak to mě taky napadlo. Řetízky navěsit na háčky nebo nějakou tyčku, já některé oblíbené mám rovnou na ramínku u oblečení, které s tím nosím dohromady. Sponky dávat na proužek čtvrtky, je to hezky přehledný, jdou tak nandat i gumičky a vlastně i naušničky, jak píše Helča.
ObrázekObrázekObrázek
medakulicka

Příspěvekod Libuschka » 0, 19. prosinec, 2008, 11:56 am

Díky všem za nápady.
Asi vyzkoušim ten systém zipovacích platovejch pytlíků. Akorát ještě musim vymyslet, jestli je jen vyskládám do krabičky nebo někam rozvěsim.
Tyčka na zavěšení řetízků je taky super nápad, ale asi jen pro menší množství, jinak se mi taky různě zacuchávaj.
Všem moc děkuju, i za pochopení. Obávala jsem se rad typu: proč toho máš tolik - vyházej to :D
Libuschka

Příspěvekod Bety » 0, 20. prosinec, 2008, 1:41 am

ja som nemala na zlato a tak som kupovala bižu, keby som to dnes spočítala....Ale ty si chcela radu, tu je: raz sa mi zapáčil tento nápad: do starého širokého dreveného vešiaka navrtať dierky a dať malé háčiky a tam sa dá toho navešať veľa.
Toto si musím naplánovať na antiodkladací deň ;)
Bety

Příspěvekod cvrkyna » 0, 21. leden, 2009, 3:04 pm

já mám podobný problém, ulítávám taky na bižu a mám jí docela dost, různobarevnou.
Vyřešila jsem si to tak, že věci na krk mám v uzavíratelné skříňce v koupelně, kde mám na dvířkách uvnitř nalepené háčky a tam mi mé drahocenné věcičky visí. mám v tom takový systém podle barev-mám tam háčků asi 10ks.Při česání a malování si vyberu, co se mi dnes hodí a mažu do práce.
náramky mám taky na háčku, ale navlečené na takovém lanku.prstýnky a naušnice ve šperkovnici. nejvíc mi stejně zabírají místo, ty věci na krk.tak to zkus..... :)
cvrkyna

Další

Zpět na Tipy pro obývací pokoj, ložnici