Převlékání povlečení

nápady pro archivaci DVD i ukládání oblečení :)

Re: Převlékání povlečení

Příspěvekod jupijaaa » 0, 1. červen, 2014, 1:45 pm

a ještě dotázek????dávate na povlečení do pračky aviváž/jakou a kolik??/mě se zdá že mi to nijak zvlášť nevoní dlouho.Radši mám tekutý levandulový škrob - není to tvrdé jako z klas. škrobu a vydrží to vonět daleko dýl..
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod Maajja » 0, 2. červen, 2014, 1:02 pm

Já mám dva druhy pěkného dětského povlečení už asi deset let, od každého na dvě postele. Jedno je krepové, jedno ne, tenkrát stála jedna souprava asi 600 Kč. Jedno z nich bylo Matějovský, ale už nevím které. Peru naruby! na 40 st. bez aviváže, suším v sušičce, vyjímečně i venku. Je stále pěkné a ještě dlouho vydrží. Zato naše dospělácké levné už mám několikáté - vždy to začne prošoupanýma rohama a blednou barvy. Mám ale problém s napínacíma prostěradlama, vždycky strašně žmolkovatí a to mi opravdu vadí. Jaké kupujete?
Maajja

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 2. červen, 2014, 7:31 pm

Kupuju froté prostěradla v Tescu, když je mají ve slevě. Děti si ale stěžují, že škrábou a rádi by úpletová. Tak počkám na akci a koupím úpletová, která se asi brzy prošoupou...
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Kornoutka » 0, 4. červen, 2014, 8:21 am

Napínací prostěradla kupuji v Lidlu a jsem moc spokojená. Máme na velké postele i do dětské postýlky. Nežmolkují a krásně drží. Ty v postýlce vlastně používám už 7. rok :shock:
Kornoutka

Příspěvekod rafej » 0, 5. červen, 2014, 10:56 pm

My máme staré zásoby ložního prádla ještě z mamčiny výbavy, takže sem nové ještě nekupovala. Je to kvalitní damašek, většinou bílé s vytkávanými vzory a asi 3 druhy barevného. Docela mě zaráží to, co tu čtu o kvalitě. Nám se začalo teď taky rozpadat, ale používá se už 30 let! Pereme to dost brutálně, svého času se pralo i na 90 stupnů!
Kdyby měl někdo zájem, ještě máme nepoužité zásoby, které ani nevyužiju, takže za rozumnou cenu bych přenechala. Stačí poslat SZ. Barvy jsou bílé, se žlutomodrým vzorkem a přibližně lososovými proužky se vzorem růžiček.
rafej

Příspěvekod Maajja » 0, 10. červen, 2014, 9:17 am

Damaškové povlečení je výborné, také mám ještě jednu sadu bílého po babičce :P , povlékám na vánoce. Mám i nějaká starší látková prostěradla, ale to se mi nechce žehlit, tak používám ty napínací. Zkusím se kouknout v Tescu a až bude akce v Lidlu :D
Maajja

Příspěvekod kartra » 0, 8. říjen, 2014, 9:21 am

jupijaaa píše:a ještě dotázek????dávate na povlečení do pračky aviváž/jakou a kolik??/mě se zdá že mi to nijak zvlášť nevoní dlouho.Radši mám tekutý levandulový škrob - není to tvrdé jako z klas. škrobu a vydrží to vonět daleko dýl..

damašek je perfektní, nicméně spokojený jsme i s klasickým flanelem. Jako aviváž používáme lenor parfumelle, opravdu dlouho voní. Jejich hodně druhů nejlepší je černý, býval ve 2 variantách a tu nejlepší už nemůžeme sehnat, asi byla nahrazena.
kartra

Příspěvekod Kriska » 0, 28. leden, 2017, 5:03 pm

Damašek na jednu postel jsem kdysi dostala ještě jako dítě u rodičů a ten skončil nevím kde:( přišel mi vždycky moc příjemný. Jinak staré povlečení, co sem měla už jako dítě, myslím, že to většinou asi byla nějaká kvalitní bavlna? vydrželo věky a bylo pořád takový na omak, že by se člověk hned zavrtal.

Někdo mívá takový hladký, nežehlivý, jakoby lesklý - to úplně nesnáším na omak, asi mikrovlákno nebo tak? expřítel toho měl mraky a teda nenáviděla sem to fest ale přitom u nich v tom spokojeně spala celá rodina.

Jinak kvůli psům povlíkám 1x14 dní a peru na 60°C. Nicméně sleduju teď na youtube pár dílu Máte doma uklizeno? a tam zrovna říkají, že se musí měnit co týden... což mi přijde fakt strašně moc. Nebýt psů, tak klidně 1x měsíc ale toho drobnýho bordelu co jim vypadá ze srsti a z pacek...

Připojuju se k tomu, že povlečení v jysku je spíš děs běs, na to, že ten cenovej rozdíl není až takovej. Mám jedno povlečení z tesca a to je celkem fajn. Jinak teda koupila jsem na fleru posledně sadu asi za 400kč na jednu postel a příjde mi ta bavlna taková hebká a příjemná.

Vůbec by mě zajímalo, z čeho se dělávalo to povlečení v minulosti, přece není možný, aby bavlna před 30ti lety byla taková příjemná a bavlna dnes taková nic moc? nebo je to třeba kvalitou a stylem pletení?

Jinak tady v tom pořadu doporučují nemít ustláno tak, že je peřina přes postel, ale odkrýt ložnou plochu, ať to dobře větrá.

Chrániče matrací nemám, ale mám potaženou postel dekou, kterou peru vždycky v létě. A je mi jasný, že po těch cca 3 letech, co spíme na nové posteli by to chtělo i nějak vyčistit matrace, ale nevím moc jak. Mám celo čalouněnou postel... su nato zvyklá od mala ale příště už asi nekoupím, navíc máme trochu chladno od podlahy takže mám v posteli odvlhčovače, jinak by si to tam vesele žilo vlastním životem, jenže s náma bude tak dalších 20 let :D

Polštář měním manželovi častěji, mám dvoje povlečení na sobě, aby i ten polštář nemusel furt do pračky, ale teď si jen nejsu jistá, zda v tom pořadu (vidím druhý díl, obecně to nesleduju a neznám) jsou abnormálně čistotný, nebo je i 1x14 fakt na hraně i bez zvířat v posteli...
Kriska

Příspěvekod Tlapka » 0, 28. leden, 2017, 10:04 pm

Krisko, já mám povlečení od Matějovského krep deluxe. Předtím jsme měli damašek, pak jsem koupila krepové povlečení v Makru, to bylo jako struhadlo. Matějovský nám vyhovuje, nemusí se žehlit (!!!), takže mám pouze jedno, ráno stáhnu, vyperu, pověsím, večer povlíknu. Druhé si kupovat nebudu, protože se znám :blink:
Převlíkám podle potřeby, určitě ale ne á týden, ale chápu, že se někdo může víc potit, tak potřebuje častější výměnu. A už se těším až budu mít psa v posteli (už to bude rok co nám odešel naše "kočička" čivaváček)!
Tlapka

Příspěvekod Kriska » 0, 28. leden, 2017, 10:23 pm

Tlapka jo, krepový si všichni moc pochvalují, tak příště ho určitě vyzkouším. Jedno povlečení už je v dost žalostným stavu, ale ještě furt se mi ho nechce vyhodit, ale možná na to brzo dojde.

Jinak teda doufám, že to bude brzo, co tě bude v noci hlídat další čumáček :)
Kriska

PředchozíDalší

Zpět na Tipy pro obývací pokoj, ložnici