Převlékání povlečení

nápady pro archivaci DVD i ukládání oblečení :)

Re: Převlékání povlečení

Příspěvekod Aliba » 0, 5. únor, 2014, 11:13 am

Jane
Máš zač, mně zas tu ženský doporučily prostěradla z Lídlu.
Jedno nové povlečení z Lídlu čeká na vybalení a vyprání - dostala jsem od Ježíška. Takže budu moc poreferovat, jestli je furt dobré.
Aliba

Příspěvekod jane » 0, 5. únor, 2014, 7:29 pm

Mame i povleceni z ikei, ale je blbe, ze oni maji jiny rozmer polstare
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod sushi » 0, 28. květen, 2014, 2:01 pm

Přidám také svojí zkušenost, převlékání postelí u nás běžně 1 měsíčně, v létě, když je horko :d_sunny: :d_sunny: :d_sunny: tak 1 za 14 dní, nesnášela jsem žehlení :s1620: :s1620: :s1620: povlečení, snažila jsem se ho vždy pěkně rozvěsit :s1258: a pak poskládat, ale nebylo to ono :( :( :( , tak jsem začala kupovat krepové povlečení, 1x jsem koupila v Kauflandu, a hrůza děs :dash1: :dash1: :dash1: , tvrdé, po vyprání nedrželo tvar a dokonce se začalo ve švech párat - takže již nikdy více. Zainvestovala jsem a koupila povlečení krepové de luxe Matějovský a opravdu nádhera :s9914: :s9914: :s9914: , měkoučké, stálobarevné prostě bomba - usoudila jsem že NEJSEM TAK BOHATÁ ABYCH SI KUPOVALA LEVNÉ VĚCI. Na 1 postel mě to stálo 1 000,-, ale za ten luxus to stálo, tak jsem po nějaké době koupila povlečení ještě jedno v jiném designu a jen je střídám a mám na pár let vystaráno :beach: :beach: :beach: .
Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život útíká. Prokrastinace je svinstvo
sushi

Příspěvekod Janička » 0, 29. květen, 2014, 7:28 am

Před pár lety jsme u známých spali v povlečení z bavlněného saténu. Rázem mi přestalo to naše obyčejné krepové a bavlněné vyhovovat. Ale ta cena bavlněného saténu mě držela při zemi. Až k minulým Vánocům jsem si je koupila a DH na to: takový drahý? Není to zbytečný? A dopadlo to tak, že jiné nechce! Jen to hebký, jak říká. A protože jsem se ještě na další nezmohla a máme sušičku, je to jednoduché - svleču, pračka vypere, sušička usuší, hned zpátky povleču a je to. Tím mi odpadá žehlení a skládání do skříně.
Jo, a snažím se převlékat každý týden - v létě 100%, v zimě to občas nevyjde, ale dýl než 14 dní povlečení nemáme. Při objevení PD mi to přišlo přehnaně často (u nás doma se převlíkaly postele jednou za měsíc - kdo ví, jestli vůbec!) a musela jsem si to racionálně zdůvodnit - pokud předpokládám spánek v délce 8 hodin (většinou se mi sice nepovede, ale děti zase spí déle, takže průměr pro výpočet), je to za týden 56 hodin, za dva týdny 112 hodin, za tři týdny 168 hodin, za měsíc 224 hodin...kdo by nosil tričko bez vyprání byť jen 56 hodin? Já tedy ne. A mám vyzkoušeno, že se v noci hrozně potím (když občas někde spíme na zemi - na dlaždicích (samozřejmě máme pod sebou vrstvu dek), tak pode mnou je úplně mokrá pohlaha - přesný obrys postavy. Takže já mám jasno. A když si na časté převlékání postelí člověk zvykne, tak to pak prostě cítí, že už to není ono, když to nechá déle.
Janička

Příspěvekod Stefinka » 0, 29. květen, 2014, 8:58 am

Já se ke koupi nového povlečení už také chystám nějaký ten pátek, ale teda nejsme nároční, nám stačí obyčejné, nicméně už bych chtěla něco v trochu pěkném a moderním designu, když manžel před dvěma lety udělal novou ložnici, vymalování, nová skříň a tak, tak by si to zasloužilo, máme povlečení jedno staré ještě od tchýně, ale teda mám ho ráda, ale už se to párá v rozích a tak, takže moc dlouho už nám nevydrží, pak teda jsme od sestřenky dostali jedno jako svatební dar, to je kvalitnější, to je i docela pěkné co se designu týče, takže to je tak jediný pořádný, co máme, pak teda ještě jsme dostali od mojí mamky, to nepochybuju o tom, že je kvalitnější, máma má peněz dost a nekupuje levné věci, ale prostě nám není příjemný, za prvé nám úplně nejlépe ani nesedí, co se týče rozměrů, ale přestože to je právě takový měkkčí příjemný, tak nám nesedí, povlak se stahuje z deky a tak, prostě nemáme ho rádi ani jeden, takže ho mám ve skříni spíš do počtu či do něj občas povleču deky v obýváku do gauče, kde je máme jako náhradní pro návštěvu, která tu přespí nebo když si my občas rozložíme gauč jen tak na válení u televize či máme z nějaké důvodu oddělené lože, ale do ložnice je nemáme rádi, tak už je tam nedávám... pak máme od tchýně vlastně ještě jedno takový nic extra, starší, ale v pořádku, tak to dávám manželovi do práce. Pořád se ale škrtím dát za povlečení třeba šest stovek, tak si pořád říkám, že až bude nějaké v akci třeba za tři čtyři stovky, že si koupím a stejně většinou nevyhovuje rozměr nebo tak, když už náhodou na netu nějakou akci zmerčím a nákupy mě nebaví, takže jako abych letěla do krámu, když něco vidím v letáku, to taky ne, takže zatím se mi nepodařilo nic vychytat :-D No možná bych si mohla něco nadiktovat třeba k Ježíšku nebo tak :-D
Stefinka

Příspěvekod betelgeuzz » 0, 31. květen, 2014, 8:35 am

Tak povlečení taky stále řeším :( Asi před 8 lety jsem koupila v tescu v akci nějaké bavlněné, nedávno se už začalo trhat, takže šlo na vyhození. Pak jsem koupila v jysku, nejdřív jedno, to se páralo hned při koupi, tak jsem vyměnila. Máme ho možná rok, dva a už se trhá. Pak jsem koupila opět v jysku flanelové, to jsem jednou vyprala a při skládání našla vypelichaná místa, v místě skladu byl úplně vypelichaný pruh, takže jsem vrátila. Teď jsem kupovala povlečení v klasickém obchodě s postelemi a příslušenstvím, zase flanelové a po pár vypráních zase vidím pelichající místa :cry: Na Matějovskýho jsem zas slyšela, že po pár vyprání vypadá jak normální povlečení za průměrnou cenu, tak nevím.
Mmch, na kolik perete povlečení? Já na 60, ale mamka se hrozně divila, že ona na 40, že pak se nemůžu divit, že se mi tak ničí.
betelgeuzz

Příspěvekod Janička » 0, 31. květen, 2014, 8:40 am

Už si nepamatuju, od koho bylo to povlečení z bavlněného saténu, Matějovský to asi nebyl, ale stálo 1200 Kč (na jeden polštář a jednu peřinu). Je pořád stejné - barvy, žádné oprání, párání, žmolky, švy, vše jako nové. A točíme ho pořád dokola. Takže myslím, že ta vysoká cena za to stála (ale plakala jsem, když jsme to platila).
Janička

Příspěvekod Stefinka » 0, 31. květen, 2014, 9:26 am

No já do teď prala povlečení normálně na 40 a většinou na rychlé praní, není to špinavé, ani to nebývá propocené, pokud není vyloženě léto a to se potí max. manžel, já ne a ten tu většinu týdne ani není, jinak na normální program přes léto budu muset, pokud to bude propocené nějak více, ale jinak vždycky na 40°. A teď jak jsem pořád někde četla, že se to má prát na 60, tak dneska ráno poprvé jsem teda to tam šoupla fakt na 60, tak uvidíme, snad se tím nic nestane :-)
Stefinka

Příspěvekod sushi » 0, 31. květen, 2014, 7:00 pm

betelgeuzz píše:Tak povlečení taky stále řeším :( Asi před 8 lety jsem koupila v tescu v akci nějaké bavlněné, nedávno se už začalo trhat, takže šlo na vyhození. Pak jsem koupila v jysku, nejdřív jedno, to se páralo hned při koupi, tak jsem vyměnila. Máme ho možná rok, dva a už se trhá. Pak jsem koupila opět v jysku flanelové, to jsem jednou vyprala a při skládání našla vypelichaná místa, v místě skladu byl úplně vypelichaný pruh, takže jsem vrátila. Teď jsem kupovala povlečení v klasickém obchodě s postelemi a příslušenstvím, zase flanelové a po pár vypráních zase vidím pelichající místa :cry: Na Matějovskýho jsem zas slyšela, že po pár vyprání vypadá jak normální povlečení za průměrnou cenu, tak nevím.
Mmch, na kolik perete povlečení? Já na 60, ale mamka se hrozně divila, že ona na 40, že pak se nemůžu divit, že se mi tak ničí.

matějovského peru na 40 st., v létě když se více potíme tak i na 60 st., ale peru ho naruby a suším také naruby, protože :d_sunny: [color=#8040BF]to může barvy také vvšisovat a nemám problém, barvy stále pěkné :wavemulticolor:
Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život útíká. Prokrastinace je svinstvo
sushi

Příspěvekod jupijaaa » 0, 1. červen, 2014, 1:41 pm

Matějovského má 1 povlečení DD a jedno DS...je moc hezké mají materiál bavlna extra nebo tak..., mám pocit,že po pár vypráních se jakoby žmolkuje nebo co.Ale je pravda,že mají úžasné designy..taky mám na jedno pro me a DH zálusk...jinak se při praní řídím tím,co je na etiketě a ten matějivský právě má prát naruby a na 40 st.C
Obdobné povlečení má i Jimi textil-myslím,že jeho bavlna extra je stejná jako u matějovského,..jen nemají takový výběr vzorů...a je levnější. :bye2: :bye2:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

PředchozíDalší

Zpět na Tipy pro obývací pokoj, ložnici