Převlékání povlečení

nápady pro archivaci DVD i ukládání oblečení :)

Převlékání povlečení

Příspěvekod mint » 0, 22. leden, 2013, 1:29 pm

Zakládám téma v reakci na diskusi v denních tipech - je to téma už několikrát tu probírané, tak si můžeme poradit kdo, kdy, jak (a s kým?) převléká :good: A aby to tu zůstalo až se zas příště nekdo bude chtít zeptat či osvěžit paměť.

treperenda: no já mám výhodu jen dvou postelí, převlíkala jsem taky jednou za měsíc po MS jako ty, ale co jsme dostali povlečení s tmavým pruhem, na kterém byly vidět všechnyty kočičí chlupy, tak jsem změnila frekvenci převlíkání na 1 za 2 týdny. Sundám a vyperu v pátek když jedeme na víkend pryč, aby mi to (obzvlášť teď v zimě) stihlo uschnout - máme jenjedno pěkné - další zatím není kde uskladnit. Kdybychom neměli kočku - nebo aspoň kdyby nespala v posteli, taky bych převlíkala jednou za měsíc. Mamka to dělá stejně a i většina dalších lidí v okolí co nespí se zvířectvem. Ale co se týče toho vysávání pod postelí, tak tam teda bohužel vyávám 2x do týdne, jelikož to je jeden z těch hotspotů na chuchvalce chlupů - ale teda nenávidím to ze všeho nejvíc, k posteli se totiž dostanu jen z jedný strany. Matrace nevysávám, ale 4x do roka peru chrániče matrací a 1x do roka i potahy matrací. A občas když mám zrovna vysavač v ložnici a sundaný povlečení, tak taky vysávám prach z roštů.
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Re: Převlékání povlečení

Příspěvekod betelgeuzz » 0, 22. leden, 2013, 4:09 pm

To převlékání po MS mě pobavilo, protože já to dělala taky :D Aspoň jsem nemusela přemýšlet, kdy naposledy jsem převlíkla. Akorát dvě těhotenství mi v tom udělaly trochu bordel :P Ale teď jsem najela na převlíkání dle FL.
Já převlíkám 1x měsíčně, ale matrace nijak nevysávám. v zimě obrátím matrace a v létě vyperu potahy (ty by v zimě neuschly).
betelgeuzz

Příspěvekod mint » 0, 22. leden, 2013, 4:20 pm

betelgeuzz píše:To převlékání po MS mě pobavilo, protože já to dělala taky :D Aspoň jsem nemusela přemýšlet, kdy naposledy jsem převlíkla. Akorát dvě těhotenství mi v tom udělaly trochu bordel :P Ale teď jsem najela na převlíkání dle FL.
Já převlíkám 1x měsíčně, ale matrace nijak nevysávám. v zimě obrátím matrace a v létě vyperu potahy (ty by v zimě neuschly).

na to jsou super ty chrániče na matrace, ty jsou z materiálu že mi uschnou během chvilky :good:
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Příspěvekod JanaD » 0, 22. leden, 2013, 4:28 pm

Já teda taky neluxuju matrace při každém převlékání. Většinou, když jsme v zóně ložnice
JanaD

Příspěvekod nenenka » 0, 22. leden, 2013, 5:07 pm

Přidám se k tématu :-) Na voňavé postele jsem úchyl :-) Převlékám 1x za 14 dní a rovnou i vysaju matrace. Máme postarší model, bez chráničů, tak je vysávám a 1x- 2x do roka vyčistím "vodníkem"
nenenka

Příspěvekod mat_ova » 0, 22. leden, 2013, 5:38 pm

U nás hodně i záleží na povlečení, jako svatební dar jsme dostali krásné povlečení, tmavě hnědé, a když je tímt povlečeno, pes aspoň týden do postele nesmí (máme setřici) - ale pro změnu na něm jde vidět všechno :-( A další dvoje jsou takové maskovací, ty vydrží déle.
Já mám po manželovi polštář docela čistý, ale plocha pod jeho zády je šílená....takže většinou převlékám kvůli toho fleku než kvůli psa.

Převlékat po MS je výborný nápad! :-D Já převlékám dle pocitu, že je to ptořeba, a pak se mi stane, že musím za týden převléct dvakrát, protož jsem převlékla před MS a po MS znova.....
Naposledy upravil mat_ova dne 0, 9. prosinec, 2013, 10:02 pm, celkově upraveno 1
mat_ova

Příspěvekod evulka2 » 0, 22. leden, 2013, 7:32 pm

Tak taky přispěji moc zkušeností.
Já dodržuji měsíční intervaly, přijdou mi dostačující, s tím, že manželův polštář měním po 14 dnech...
Při každém převlékání luxuji matrace.

Letos se snad dočkám po 25 letech nové ložnice, už se na to moc těším a i díky vám se dozvídám, že existují nějaké chrániče matrací a chrániče chráničů :lol: a tak nebudu v tom krámě úplně za blbce.
Zatím řeším dilema, zda pořídit vestavěnou skříň nebo skříně hotové. Postel chci na nožičkách, větrací, přece jenom máme starý dům a tak tu o vlhkost není nouze a taky jsem nikdy prostor pod postelemi nepoužívala na uskladnění čehokoli, nebylo nějak potřeba, v domě je místa dost...

omlouvám se, trochu jsem uhnula od tématu...
evulka2

Příspěvekod doriii » 0, 23. leden, 2013, 11:15 am

Já někdy kdysi četla nebo slyšela, že by se mělo převlékat v zimě 1xza 14 dní a v létě, kdy se člověk více potí dokonce 1xza týden. To teda nedělám v tom létě, častěji převlékám leda když jsme třeba nemocní, ale jinak 1x za 14 dní. Mám ráda ty voňavé peřinky :) Dělám to v rámci VP a to tak, že jeden týden převleču manželskou postel a druhej týden dětské. Ložní prádlo hned naházím do pračky a je to. Matrace nevysávám, protože se mi nechce :blush2: ale tak 3x do roka vyperu potahy matrací a samotné peřiny.
Co se týče zvířectva v posteli nebo vůbec v bytě, obdivuju vás, my měli psa doma chvilu, když byl malý, ale toho smradu a chlupů a věčného umývání noh po každém čůrání, do toho mi lezly malé děti po zemi, no vypakovala jsem ho jak rychle to šlo a žádnou zvěř v baráku natož v posteli už bych nesnesla.
doriii

Příspěvekod Simca » 0, 8. květen, 2013, 9:42 am

Já povlečení měním především podle toho, jak už je propocené a celkově je z něj vyvanutá svěžest. Bývá to okolo 14 dní, ale někdy až tři týdny a přes léto je ta doba určitě o dost kratší. Třeba teď používám aviváž Lenor parfumelle a to je opravdu síla, hodně dlouho vydří a po uschnutí a vyžehlení se pomalu stačí jen otřít a voníte taky :D
Simca

Příspěvekod MajkaSt » 0, 20. červen, 2013, 9:33 pm

Simca píše:. Třeba teď používám aviváž Lenor parfumelle a to je opravdu síla, hodně dlouho vydří a po uschnutí a vyžehlení se pomalu stačí jen otřít a voníte taky :D

:cray: Taky bych se zavrtala do provoněných peřin. Bohužel se mi zhoršila alergie tak, že nesnesu žádnou intenzivnější vůni. Dokonce i když se chci já sama navonět, musím na balkon. Rýma a svědění očí mě nadobro převálcovalo.Nicméně, díky za tip, že se dá vonět prádlo i kapkou vonného olejíčku do máchání. Je to příjemné a ne tak intenzivní. Díky :winkextra:
MajkaSt

Další

Zpět na Tipy pro obývací pokoj, ložnici