čištění sedačky

nápady pro archivaci DVD i ukládání oblečení :)

čištění sedačky

Příspěvekod garfield » 0, 26. říjen, 2011, 9:06 am

Můžu vás poprosit o tipy jak a čím nejlépe vyčistit sedačku?? :beg: Nemám ráda přehozy a potahy a se dvěma malými dětmi se sedačka uhlídat čistá nedá :dash1:
garfield

Re: čištění sedačky

Příspěvekod kikina » 0, 26. říjen, 2011, 10:12 am

Nevím co máš přesně za materiál, ale já sedačku nejdříve vysaju, pak mám takovou tu pěnu na čištění čalounění (např. do auta). Je to tedy sprej, po protřepání nastříkáš na sedačku pěnu. Novou houbičkou krouživými pohyby vetřeš do sedačky a necháš působit (já to třeba udělám po ránu a před obědem pokračuju). No a pak stačí vzít vysavač a znovu vysát. To mi funguje na takové to běžné vyčištění. Pokud udělal Tomík nějaký flek od marmelády apod., tak to čistím "lokálně" ihned. Nakonec jsme skončili u bílého přehozu z ikei, je to taková pevná látka. Nebavilo mě tu sedačku neustále čistit. Přehozy mám 2, takže když je jeden ušpiněný, hodím do pračky a dám druhej.

Hodně zdaru :)
Obrázek
Obrázek
kikina

Příspěvekod Martina1 » 0, 26. říjen, 2011, 10:54 am

Na čalounění je skvělé Gobelino z DEDRY. Jinak ti neporadím, nic jiného než Dedru doma už nemám.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
Martina1

Příspěvekod Bax » 0, 26. říjen, 2011, 10:01 pm

Já na čištění sedačky používám přípravky od Eurony (teď mám ten univerzální)a jsem spokojená. když je něco hodně špinavé, tak to přejedu parním strojem. A moje kamarádka to řeší tak, že jednou za čas pozve pána s čistícím strojem. ten ji vyčistí dvě sedačky, koberce a dá za to cca 1400kč.
Bax

Příspěvekod treperenda » 0, 26. říjen, 2011, 10:56 pm

Já taky se sedačkou neustále bojoju. i když jsem si potahy šila sama, přece jen mi přijde vopruz ho mít dva dny po vyprání zase s fleky. teď jsem ale od kamarádky dostala vlněný kobereček, tloušťka cca jako ty malé kobeřečky v Ikea, tak jsem ho hodila na sedací část - tím že je vlněný, tak neklouže, hřeje a na barevných proužcích není špína vidět :lol: A navíc vlna je přece antibakteriální, že jo :lol: :lol: :lol:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod garfield » 0, 27. říjen, 2011, 9:24 am

Díky moc za vaše zkušenosti a rady. :thank_you: Nakukuju sem k vám už dlouho a začíná se mi konečně dařit zavést v domácnosti nějaký systém. Jsem vám všem za to vděčná!!! :thank_you:

Bax: prosím Tě, jak čistíš sedačku parním strojem??? Mám ho doma už několik let, ale skoro ho nepoužívám :blush2:
garfield

Příspěvekod Suzan » 0, 30. prosinec, 2011, 12:17 pm

garfield píše:Můžu vás poprosit o tipy jak a čím nejlépe vyčistit sedačku?? :beg: Nemám ráda přehozy a potahy a se dvěma malými dětmi se sedačka uhlídat čistá nedá :dash1:
Já jí čistím vodou asi do 4 l dám tři odměrky nastrouhaného mýdla a vezmu to starou záclonou a je čistá.Pěkně to schne.právě jsem zkončila a za půl hodinky je to suché.
Suzan

Příspěvekod MatejVesely » 0, 11. leden, 2012, 12:00 am

No určitě bych moc nedoporučoval Vanish a rejžák. Pokud způosbíte na vaší sedačce skvrnu musíte se ji pokusit hadrou jednosměrným tahem ven dostat ihned dolů. Pakliže se vám vyčůra dítě na sedačku stejně to hadrem a rejžákem nevyřešíte, neboť špína a bakterie budou akorát posunuty hlouběji do materiálů. Nejlepším řešením je mokré strojové čištění koberců. Funguje to tak, že do místa je pod tlakem vstřikována mycí směs a ta je v jednou tahu ihned zase odsáta do stroje, konkrétně do nádoby na špinavou vodu. Čistit by se místo mělo do té doby než do stroje poteče jenom čistá voda.
MatejVesely

Příspěvekod Petii » 0, 21. září, 2013, 5:43 pm

Pokud se jedná o skrvny, které lze odstranit ihned, tak používám klasicky saponát a čistou teplou vodu. Ale jak tady už píše pán, pokud je to hlubší znečištění tak je potřeba profesionální stroj na mokré čištění koberců. Lze jej i zapůjčit a není to ani tak drahé. Nevím tedy odkud jste, ale pokud je tady někdo z Brna, tak mohu doporučit firmu, kterou několik let osobně používám. Provozují web půjčovna vysavačů Brno, zkuste na něj mrknout, je tam také hodně informací očištění. Jinak ta firma se jmenuje čištění koberců Brno.
Petii

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 21. září, 2013, 9:31 pm

Ahoj, my musíme mít pratelné přehozy. Jinak bychom museli více hlídat, kdo v čem si na sedačku sedá, co tam jí a tak. A kočky by tam nesměly... A tak je pro mě jednodušší prát přehoz. To by pán s přístrojem musel chodit jednou za týden :mrgreen:
Momentálně vede Indira z Ikea. Není ideální (musí se rovnat), ale mám jich víc a mohu je vesele střídat.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Zpět na Tipy pro obývací pokoj, ložnici